Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 15:48

paula-laura poate mere, pere mai gasesti la tarani din curtea lor, caci si bunicii mei le tzineau in ziare multe luni, sau in pod.

Eu cand am inceput diversificarea, m-am dus in piata sa cumpar morcovi de la cel mai prapadit taran[:D], si l-am inrebat domnule taran este de gradina morcovul???Si mi-a raspuns NU, e de sera, caci de abia acum se pune rasadul de morcov.Asa ca na.Eu incerc sa nu ma apropii de borcanashe prea mult, pt a nu-i creea o dependentza de ele.Dar am zis, ca poate o sa le incercam si noi, daca nu o sa mai manace nimic sau in deplasari.



Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



#192
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 15:55

dap....a dormit bb o ora si eu cu el [:D] si nu apucasem sa citesc...dar vad ca iar e scandal aici[bang] ehhh uitati asta e unul din motivele pentru care eu una nu mai scriu decat f rar(si stiti ce prezenta aveam eu cand inca eram la burtici) ....sunt convinsa ca nu plange nimeni dupa mine[:D] si nici nu ar fi corect, dar la fel de convinsa sunt ca multe mamici tot de asta renunta sa mai fie prezente..si se pierde mult



sper ca nu am scris un post agramat si n-am deranjat pe nimeni![asia]



aah copilul meu papa ciorbita strecurata ca nu vrea supa...ntz,ntz,ntz[:-@]






[mamica]de [bebic] David

Poveste

#193
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 15:58

Simona bine ai venit ! [flo]

Nici eu nu cred ca e ceva cu fetita ta . Este ok cat aluat , nu mi separe prea putin. Si nici nu pare a fi o fetita slaba ...Te mai asteptam.



Paula nu cred ca sunt toate romanesti , dar ce sa facem ? Cum sa ne dam seama care au fost crescute bio si care nu ??? Eu un nu i-as da ridichii ca sunt grele si e posibil sa faca colici ( ma rog, gaze la stomac , ca deja e mare pt colici)



Noi tocmai am papat spanac [pofta] Era saracul disperat de fomica, ca eu mamica lui , eram atat de aeriana incat uitasem ca azi nu avem nimik pregatit. Si ne jucam si radeam ...si papa ioc [alcool] Si am pus repede spanacul si dovlecel si carnita de vita la facut. Le-a ras piticul....era batalie la boticul lui [:D]



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit



[foto]

#194
andreutac

andreutac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 906 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:01

[s] Anca[s], sa fii sanatoasa, fericita, iar Carla sa-ti insenineze fiecare zi cu zambetul ei

[s] boboceilor de 2 (sunt prea multi, nu-i mai enumar) [s]



Paula, si eu ma intreb de fiecare data daca morcovii si celelalte legume sunt chiar romanesti, ca unii din vanzatori numai fata de producatori agricoli n-au. De fiecare data cand ma duc sa cumpar legume de la piata imi aduc aminte de vorba lui Boo care cauta cei mai urati si piperniciti morcovi.



Off, imi pare tare rau ca se intampla asemenea chestii nasoale intre noi, care de ceva timp suntem o comunitate, impartim de mai mult de-un an toate emotiile si bucuriile noastre.

Cat despre glumele de aseara, pe mine una chiar m-au binedispus, chiar daca ma simt cu musca pe caciula ca folosesc biberoane din sticla. Ce sa fac daca al meu a vazut dimineata reportajul la Tv si seara s-a prezentat cu biberoane din sticla? Le folosim, cu succes chiar![:D]

Si de asemenea cred ca posturile respective n-au avut intentia sa prejudicieze niciun bobocel, caci la urma urmei toate suntem mame, ne iubim copiii la nebunie si ii vedem cei mai cei si nu ne-ar placea ca cineva sa ne spuna lucruri urate la adresa lor. E normal sa-i laudam, sa ne mandrim cu fiecare realizare a lor, asa cum e normal sa mi si glumim. Nu putem discuta mereu, serios despre diversificare, daca dorm sau nu, daca fac sau nu altceva. trebuie sa ne mai si destindem.

Am mai spus-o si o repet, mie mi-au placut pamfletele fetelor, m-au binedispus[:D]





Aaaa.. si apropos...mica si negricioasa sunt si eu...sa fi fost vorba chiar de mine[8D]? Chiar daca ar fi asa, niciuna din noi nu e perfecta, iar eu una nici nu mi-as dori.





Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria



#195
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:02

Noi suntem in curte la aer curat,doarme gaza de numa[:)]



Nushucum adica nu plange nimeni dupa tine,ntz ntz ..eu ma bucur de fiecare data cand te citesc[pup]...cat e de preocupat David sa invinga elefantzelul[:)]



Nikolici si Alexiei ii place para[pofta],plus ca o ajuta la constipatia cu care ne confruntam in ultimul timp.



Paula e greu sa gasesti asa ceva in piatza,eu le aduc de la soacra-mea de la tara.







laura, [bonjovi]andy (07.04.2002) &[copil]alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei



#196
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:04

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

....sunt convinsa ca nu plange nimeni dupa mine[:D] si nici nu ar fi corect, dar la fel de convinsa sunt ca multe mamici tot de asta renunta sa mai fie prezente..si se pierde mult







Ba sa stii ca te contrazic , eu de multe ori am vorbit de tine ca ai plecat si nu mai esti cu noi asa cum erai inainte. Si stiam ca asta este motivul pentru care nu mai esti aici. Si mie imi pare rau. [flo]

Asa cum imi pare rau si de alte mamici care au mai plecat sau care nu mai scriu din cauza polemicilor de aici,



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit



[foto]

#197
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:10

Paula nu da cu rosii sau altceva (ca vad ca ai facut piata serios)... dar daca ii dai ridichi incepe direct sa vorbeasca... nu oricum ci colorat ca ii dai sa manance iute [:D].



In alta ordine de idei: felicitari papaciosului! Absolut beton cum v-ati diversificat voi...



Miruna nu stiam de vorba aia, dar am bagat-o la dictionar. Si eu sun cu mistourile in stilul asta in viata reala, desigur. Si nici eu nu sunt inteleasa mereu asa ca incerc sa ma abtin ... sau decid ca ma doare-n papuci (mai rarutz). Mi-e dor sa mai rad un pic ca pe vremuri.



Nushulica bine ca mai intri la raport ca nah... Multe-am fost, putine-am ramas. Moaaa ce fortzos am vazut!



Laura apucasi sa te odihnesti sau tot pe fuga esti?



Sabinel la pepenasi ma gandeam si eu. Ca citisem un post despre o faza cu messengerul la ele acolo.



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...



#198
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:13

Capitol nou fetelor



Babytza [flo]

#199
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 16:14

babytza, ca sa-ti dai seama ca e bio sau nu, asta chiar ca nu e greu. Producatorul tb sa fie certificat bio, din cite stiu eu nu exista nici un producator bio in Romania, asa ca la carte, adica cu ''ceferticat'', poate ma insel. Ca sa ai certificatul poate dura si citiva ani de zile, se preleveaza mostre de sol sa se verifice ca nu s-au folosit ingrasaminte chimice si alte nebunii. Hai ca la asta sint experta, la cit am citit pina acum.
Iar adevaratii producatori bio se mindresc cu asta, si e cit se poate de normal, si isi pun eticheta bio pe toate produsele[:D]

Mamica fericita de bebelina Elsa

#200
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 18:55

Citat:
citat din mesajul lui nushulica





aoleuuu...e de rau[:D] mi-o furati pe elena??[bruta][:D][:D][:D]

propun sa se dueleze cavalerii si cel mai bun s-o castige![pk][8D]








[mamica]de [bebic] David

Poveste





cuscra dar scumpa esti la vedere!!!![pup] dulce ca cine stie cand va mai prind

eu nu sunt de acord cu duelul, da? Promisiunea e promisiune.

stiu ca nici noi nu intram prea des.[flo]



Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)

Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -