Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Doctori de care sa NU te feresti (2)


301 raspunsuri la acest subiect

#41
Catalishka

Catalishka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 18:00

Buna fetelor...Vreau sa va intreb daca a nascut cineva de curand cu dna dr Oprescu Dana la Polizu. Pana acum mi s-a parut o tipa super de treaba, as vrea insa sa mai aud si alte pareri, mai ales cum este in momentul 0 [:D]

Cata

#42
mamicla

mamicla

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 13:07

Citat:
citat din mesajul lui Zuzix

Citat:
citat din mesajul lui mamicla

Despre doctorul Anca chiar nimic?[flo]

claudia


Hello. Sunt nou inregistrata pe acest forum, asa ca sper sa ma descurc cu protocolul de p-aici, asa ca dk mai gresesc, scuze :) So, eu merg la dr Anca. Sincer, nu am ce sa-i reprosez pana acum. Desi ridicam din sprancene la anumite analize, mi-am dat seama ca ii place sa mearga la sigur, este un om care nu risca, ceea ce pentru mine a insemnat foarte mult, pentru ca nici eu nu vreau sa risc. Sarcina mea este monitorizata atent pentru ca nu merg toate chiar struna, dar atata vreme cat sunt pe mainile lui ma simt in siguranta. S-ar putea sa aiba unele hibe, nu zic nu (am senzatia ca prefera Medlife pt orice analize, ca este adeptul cezarianei...etc) dar atata vreme cat ma ajuta sa imi duc sarcina la termen cu bine, eu una sunt multumita. Pana acum pentru tot ce parea a nu fi ok a luat masuri, iar unele dintre ele se pare ca au fost salvatoare....nu stiu, daca mai vreti ceva informatii, cu mare drag va stau la dispozitie[pup]


claudia

#43
mamicla

mamicla

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 18:38

Bua Zuzix. Ref. la dr. Anca, si eu am in principiu aceeasi parere ca si tine. Nu stiu daca am mentionat, dar eu sunt la a doua sarcina cu acest medic. Prima a fost ok, "doar" ca am stat in pat de la 4 luni, pt ca am avut colul scurtat. Asta s-a intamplat in 2002-2003. Ideea este ca, tot mergand si asteptand la cabinet, am cunoascut mai multe gravide, care, culmea, toate stateau in pat, la recomandarea dlui. dr. Anca. Sa fie oare real motivul pentru care chiar toate aveau nevoie de repaus total??? De data asta insa, eu fiind acum insarcinata in 9 saptamani, l-am intrebat pe dl. dr. ce pot face ca sa nu fiu nevoita sa mai stau in pat si mi-a indicat sa ma odihnesc cat mai mult si, pe cat posibil, sa stau cu uterul la orizontala[:)]. Cred ca este adevar ce spui despre faptul ca prefera Medlife, lucru care pe mine una nu ma deranjeaza. Poate doar preturile, care sunt maricele (o ecografie transvag. 230 lei...)...Cam atat pana acum. Ne tinem la curent[flo]

claudia

#44
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:13

Buna sunt insarcinata in 12 saptamani loc in c de arges si sunt la dr Ali.Mare om.[pup]

#45
sinela

sinela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 04 aprilie 2009 - 00:32

Eu am nascut la Giulesti prin cezariana cu dr. Mirela Ranga si in ciuda celor spuse pe internet despre ea ( ca este frivola si rea ) cu mine s-a purtat cu profesionalism. O recomand tuturor.

#46
adnana31

adnana31

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 13:01

Stie cineva de dr. Predoiu? la ce clinica este? auzisem ca ar fi la medlife-grivita, insa nu apare pe site...
multumesc


11+


#47
gudinde

gudinde

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.363 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 22:24

Citat:
citat din mesajul lui adnana31

Stie cineva de dr. Predoiu? la ce clinica este? auzisem ca ar fi la medlife-grivita, insa nu apare pe site...
multumesc

11+



Dr. Predoi lucreaza la Medlife. Il gasesti la "Medicina materno-fetala"

#48
AMARIAM

AMARIAM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 22:47

Citat:
citat din mesajul lui Catalishka

Buna fetelor...Vreau sa va intreb daca a nascut cineva de curand cu dna dr Oprescu Dana la Polizu. Pana acum mi s-a parut o tipa super de treaba, as vrea insa sa mai aud si alte pareri, mai ales cum este in momentul 0 [:D]

Cata


buna cata si eu o sa nasc cu dana oprescu. M am interesat de ea peste tot pe unde am putut si nu am auzit decit de foarte bine. Am pus o si pe doctorita care mi a monitorizat sarcina la inceput sa intrebe (ea fiind din Giulesti, dar nu e disponibila cind nasc eu) si mi a spus ca sunt pe miini bune si ca din anumite pdv Polizu e de preferat Giulestiului.
Mie imi place mult de ea, nu e cu fumuri si cu fite la cap si se poarta frumos cu toate pacientele. Imi inspira incredere oricum. succes.

#49
alegra

alegra
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 15:03

Buna mamicilor.

Stie cineva unde o pot gasi pe dr Chirla Roxana de la Filantropia?

Aveti si ceva pareri despre ea?

Mersi frumos.

Ciresica de 9+

#50
Zuzix

Zuzix

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 15:40

Citat:
citat din mesajul lui mamicla

Bua Zuzix. Ref. la dr. Anca, si eu am in principiu aceeasi parere ca si tine. Nu stiu daca am mentionat, dar eu sunt la a doua sarcina cu acest medic. Prima a fost ok, "doar" ca am stat in pat de la 4 luni, pt ca am avut colul scurtat. Asta s-a intamplat in 2002-2003. Ideea este ca, tot mergand si asteptand la cabinet, am cunoascut mai multe gravide, care, culmea, toate stateau in pat, la recomandarea dlui. dr. Anca. Sa fie oare real motivul pentru care chiar toate aveau nevoie de repaus total??? De data asta insa, eu fiind acum insarcinata in 9 saptamani, l-am intrebat pe dl. dr. ce pot face ca sa nu fiu nevoita sa mai stau in pat si mi-a indicat sa ma odihnesc cat mai mult si, pe cat posibil, sa stau cu uterul la orizontala[:)]. Cred ca este adevar ce spui despre faptul ca prefera Medlife, lucru care pe mine una nu ma deranjeaza. Poate doar preturile, care sunt maricele (o ecografie transvag. 230 lei...)...Cam atat pana acum. Ne tinem la curent[flo]

Da, am remarcat si eu ca multe recomandari se gasesc <in serie> si la alte gravidute care merg tot la dansul. Dar am trecut peste, atata vreme cat sarcina este ok. Am mai vazut unele fixuri, dar le accept, mai ales ca nu stiu daca voi gasi un medic care sa zic ca nu are cusur. Cat despre col, eu ma asteptam sa imi zica de data trecuta ceva de repaos, avand in vedere ca aveam 3 cm la 21 de saptamani. Faza este ca acum cam am emotii la urmatoarea eco, pt ca am niste dureri de burta care am inteles ca sunt asociate cu scurtarea colului. Asa ca eu una chiar ma astept sa imi dea ceva recomandari in acest sens.
Faza este ca cred ca prefera sa sufle si in iaurt decat sa apara probleme, ma gandesc ca de asta recomanda acel repaos....zic si eu.
Keep in touch

claudia
[:D]

[gravi] 24+


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -