Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Doctori de care sa NU te feresti (2)


301 raspunsuri la acest subiect

#11
criss_85

criss_85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 177 mesaje

Postat 09 martie 2009 - 20:51

o recomand cu toata increderea pe dna dr DELIA MARINCA de la spitalul CF2 Bucureti.a fost langa mine in cele mai grele momente din viata.copilul mea s-a oprit in evolutie la 29 de saptamani.sunt convinsa ca dna dr a facut totul ca bebelusul meu sa fie salvat,dar nu a depins numai de dansa.m-a supravegheat indeaproape pe toata durata sarcinii,mergeam aproape saptamanal la control,avand o sarcina cu risc.
de fiecare data imi raspundea la fiecare intrebare,o puteam suna oricand...iar cand a trebuit sa nasc bebelusul fara viata nu s-a dezlipit de langa mine 2 zile si 2 nopti,desi acesta era timpul dumneaei liber,avusese o garda de 24 de ore ,apoi a stat langa mine.
ce mai apreciez la dna dr este faptul ca m-a internat pe sectia de ginecologie,nu pe maternitate, si am stat singura in rezerva.astfel am fost scutita de a vedea mame fericite care-si tineau bebelusii in brate.
pe langa toate astea nu a vrut sa accepte niciun ban.nu stiu cati medici procedeaza astfel.unii nu stiu cum sa profite mai repede.
am toata stima pentru dna dr.un om si un medic extraordinar.

#12
Flory_28

Flory_28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 11 martie 2009 - 11:38

Buna Rony [:)],

si eu am mers tot la medical city pt morfologie, iar controalele le faceam la spital. Vedeam cand este de garda...si mergeam atunci ca avea mai mult timp sa stea de vorba cu mine. Insa, cand s-a apropiat termenul mergeam in fiecare saptamana, dimineata, si nu mai tineam cont daca este de garda sau nu.
Am vazut ca sasha ti-a dat un pm cu nr de telefon...

Multa bafta si sa dea Domnul sa fie bine![:)]

#13
isabelle1

isabelle1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 14:37

Buna, camisilvia! Chiar vreau sa aflu mai multe amanunte despre povestea ta, mai ales ca are legatura cu dna. dr. Craciun. Problema este ca si la mine exista posibilitatea sa nasc prematur (am colul foarte scurt, dar nu mi s-a facut cerclaj), si sunt cam speriata. Nu prea stiu cum e cu PM, daca vrei sa-mi spui ce tb sa fac ca sa-l pot citi... Sa-ti traiasca copilasul si sa fie sanatos! Pot sa te intreb de ce nu ai mai mers si la sarcina asta cu dna. dr. Craciun?

#14
isabelle1

isabelle1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 14:48

Camisilvia, cred ca ma gasit unde pot citi un pm, deci poti sa-mi trimiti. Multumesc!

#15
jesika

jesika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 16:52

Buna ziua fetelor

Ce-mi puteti spune despre dr.Radu Vladareanu - Elias ?

Multumesc

1+1=3 sau 4, de ce nu ...
Doamne ajuta !



#16
camisilvia

camisilvia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 20:46

Isabelle am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar cred ca nu ai activata casuta postala. Am citit ca ai probleme cu colul care s-a scurtat. Banuiesc faptul ca ai si contractii si cred ca ar fi cazul sa faci repauz fortat la pat - crede-ma stiu ce spun. Dr.Craciun ce parere are despre asta?

#17
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 13 martie 2009 - 14:15

Ca o proaspata mamica, imi permit sa fac si eu o recomandare pentru fetele din Iasi: dr Galearschi, se "gaseste" la Policlinica Industriala si colaboreaza la maternitatea Cuza-Voda. Nu vreau sa devin lacrimogena, dar m-a ajutat f mult pe parcursul sarcinii, si acum am un bebe sanatos. De asemeni, a reusit sa dea de capat unei probleme de-a surorii mele, care a tot "vizitat"ob/gyn degeaba ani de zile.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

#18
marijan90

marijan90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 13 martie 2009 - 16:04

Fetelor, vad ca nu s-a raspuns stie cineva ceva de dr.Tanase de la CFR2? [pup]

#19
katteryna

katteryna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 13 martie 2009 - 21:35

[quote]citat din mesajul lui Gwendoline
Buna,Chear nu stie nimeni despe doctor Bratila Elvira , nimani nu a nascut cu dansa?Va multumesc Buna feteleGwendoline, saptamana trecuta am fost la prima consultatie la dr Bratila Elvira si mi s-a parut ok insa si pe mine m-ar interesa parearea celor care au nascut cu dansa. Sper sa fie un [medic] bun.

#20
criss_85

criss_85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 177 mesaje

Postat 15 martie 2009 - 11:21

marijan, personal nu am fost pacienta dr Tanase de la CF2.recent am fost internata in acel spital, la dr Marinca.Doctorul Tanase este seful de sectie al maternitatii.din ce am vazut are multe paciente si toate sunt f multumite de el.eu iti pot spune ca acorda f multa atentie fiecarei paciente.pe mine ma vizita zilnic,chiar daca nu ii eram pacienta,iar la externare mi-a aprobat 21 de zile de medical,desi legal aveam dreptul la 10.
Important este sa ajungi la el si vei vedea ca este un om si un medic f bun,ca de altfel toti medicii din acel spital.exista o colaborare foarte stransa intre ei.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -