Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Doctori de care sa NU te feresti (2)


301 raspunsuri la acest subiect

#1
marianebuna

marianebuna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 165 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 12:41

Continuarea de la Capitolul 1







A nascut cineva cu dr Eugen Tanase de la CF2? Am o programare la el, mie mi-ar conveni spitalul, in plus am auzit lucruri bune despre el de la paciente, numai ca nu stiu pe nimeni care sa fi ajuns pana la nastere...

#2
nicoletazam

nicoletazam
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 17:37

Buna fetelor,
Stie cineva ceva de d-nul dr Badescu Sorin de la Spitalul Universitar?am inteles ca ofera consultatii la CMU.
astept eventuale pareri.
multumesc

#3
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 00:26

Citat:
citat din mesajul lui nicoletazam
Buna fetelor,Stie cineva ceva de d-nul dr Badescu Sorin de la Spitalul Universitar?am inteles ca ofera consultatii la CMU.astept eventuale pareri.multumesc
Am o colega de serv care a nascut cu el si a fost f multumita. Doar ca ea a nascut la CF2. A facut cezariana, bb a fost mare (peste 4 kg) si avea o circulara stransa, dar s-a recuperat f repede. Colega mea statea destul de prost cu banii si nu cred ca s-a dus vreodata la CMU, dar a tratat-o f bine.Monica Elefantica [gravi] 39+ [baietel] CRICASA LU' BEBE

#4
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 13:05

Dr Conci de la Caritas. Nu mi-a cerut nici un ban, i-am dat eu 6 mil dupa nastere pentru ca a fost minunat. Partea grea cu Caritas-ul e ca nu se face epidurala si asistentele sunt ciufute rau, in rest am fost multumita de spital si mai ales de doctorii de acolo.

#5
nicoletazam

nicoletazam
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 13:08

Multumesc pt raspuns Monnvas. Eu ma voi duce luni la el.
Sa inteleg ca lucreaza si la CF2?Cand a nascut colega ta? Eu stiam ca este in Universitar si te primeste si acolo pt consultatii.


#6
Flory_28

Flory_28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 16:33



Buna fetelor [:)],
daca tot laudam medicii care si-au facut treaba, vreau sa-l felicit pe dr.Parvu Ioan de la spitalul Elias; s-a purtat ireprosabil cu mine, intotdeauna m-a ascultat si a fost atent cu mine. Desi eu mi-am dorit sa fac cezariana, dansul nu mi-a recomamdat si a avut dreptate, am nascut normal cu anestezie peridurala si a fost foarte bine.
Si vreau sa va spun ca eu am mers destul de tarziu la dansul (insa aveam toate analizele la zi) la 22 saptamani si m-a primit.
Si nu am avut nici un dubiu ca nu ma va asista la nastere! Am discutat cu dansul si despre celule stem, mi-a explicat, desi gasisem destule informatii pe net, insa am vrut sa stiu si parerea dansului si la nastere mi-a recoltat.
Nota 10, dl doctor!
Multumiri din suflet, am adus impreuna pe lume un copil minunat![:)]

#7
shasa

shasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.932 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 01:46

Flory subscriu celor spuse de tine despre dr. Parvu Ioan. Eu sunt la al 3-lea bebe si cu dansul i-am nascut pe ceilalti doi, tot cu dansul voi naste si acum. Este intradevar un medic extraordinar! Deci pentru acest medic nu am decat cuvinte de lauda. Este adevarat ca am mai intalnit aici pe forum si pareri contra dar ..... ca in toate situatiile nu poti sa multumesti pe toata lumea. Atat vreau sa spun; Tot respectul pt. d-nul dr. Parvu. Este un om si un medic extraordinar[flo]



Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Petru - 35+





#8
Rony

Rony

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 262 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 13:55

Buna ,

si eu a nascut tot cu dr Parvu la Elias in 2004 si nu am avut probleme; acum sunt in 3 saptamani si ma gandesc sa merg tot la dansul insa nu mai am numarul de telefon; voi fetelor cum il contactati sau la ce clinica mergeti; vreau sa spun ca si pe mine m-a luat tot la 22 de saptamani cand m-am dus la el sa fac ecografia tridimensionala si a fost ok; controalele le faceam in Elias si am facut cezaraiana pentru ca asa am vrut , insa l-am convins cu greu...

#9
shasa

shasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.932 mesaje

Postat 06 martie 2009 - 19:23

Citat:
citat din mesajul lui Rony
Buna , si eu a nascut tot cu dr Parvu la Elias in 2004 si nu am avut probleme; acum sunt in 3 saptamani si ma gandesc sa merg tot la dansul insa nu mai am numarul de telefon; voi fetelor cum il contactati sau la ce clinica mergeti; vreau sa spun ca si pe mine m-a luat tot la 22 de saptamani cand m-am dus la el sa fac ecografia tridimensionala si a fost ok; controalele le faceam in Elias si am facut cezaraiana pentru ca asa am vrut , insa l-am convins cu greu...
Eu am fost pentru luarea in evidenta la Medsana, iar pt. eco la Medical city. Iti dau un pm cu nr. de tel de la cabinete.Florin 18.05.2002[*]Teodor 01.03.2005[*]BB3 - Petru - 35+

#10
camisilvia

camisilvia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 martie 2009 - 13:31

Isabelle, eu nu am nascut la spitalul Titan.Sarcina mea a fost monitorizata de dr. Craciun pana in saptamana 27 apoi m-a recomandat unui coleg de-al ei pentru ca ramasese insarcinata si nu puteam naste cu ea.Acum 2 ani am nascut prematur la Municipal si a fost o mare nenorocire. Nu pot sa povestesc aici ce s-a intamplat dar cred ca daca eram asistata la nastere de Alina viata mea ar fi fost alta acum.Daca vrei iti trimit un PM cu site-ul unde am scris despre povestea sarcinilor mele. Acum sunt bine si multumesc lui Dumnezeu pentru faptul ca nu mi-a ramas dator. Am un baietel de 3 luni perfect sanatos si datorez asta unui medic si om de exceptie, in persoana dr. ION IONUT ADRIAN de la spitalul Giulesti. Primul lucru pe care l-am facut dupa ce am nascut a fost acela de a o suna pe Alina sa-i dau vestea.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -