Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1983(37)


197 raspunsuri la acest subiect

#21
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 22:28

Uf, sa speram ca acum v-a functiona cum trebui, i-am curatat putin memoria [:D](Tina, nu eu[:I][:)])



Petrecerea au facut-o la Merriot, au fost toate clasele, real/uman, dar fiecare cu pozele lor [:D] Le-a facut prietenul unei colege si au iesit foarte bine, zic eu, spre deosebire de cele din liceu facute de mine [bang]

La festivitatea de absolvire au fost doar cei de la uman, real-ul a avut-o mai devreme cu 2 ore, sala fiind cam mica, nu aveau toti loc . Diriga lor preda engleza [:D] si a fost eleva liceului acum vre-o 8-10 ani[:)]

Maine au inchiderea anului scolar si se dau premiile.

A, si se-ncheie media la istorie, profu' a fost in greva, cica, nu a corectat nici toate tezele si nici nu le-a pus note. I-a chemat la 7,30 pe toti sa-i asculte, poate-l pune [drac] sa le strice media [bang], nu cred c-ar afecta-o prea tare pe Tina, dar ar fi tare dezamagita.




[foto]pisicile mele[pis]Dulciuri [pup] si [grup] M & Ty [mamica] de[zana] si [roker]





Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.


#22
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 11 iunie 2010 - 21:12

Zi buna la toata lumea!!!!

Scuze, dar noi santem intr-o continua vacanta, ca asa ne-am molipsit de la Elliot, care nu a mai deschis nici o carte de cand a dat examenul la liceul catolic...
Am fost cateva zile la Zion, un parc in Utah, superb. Excursie care e in agenda de vreo 8 ani de zile. Am facut si poze (cam o mie)... Imediat dupa ce ne-am intors de la Zion, Elliot a mers cu clasa in Disneyland.
Luni am avut premierea cls a 8 a, mai toate fetele au fost premiate, Elliot a primit premiu in informatica (cu mare rusine, ca numa el si alt baiat au primit). Miercuri am avut festivitatea de absolvire, diploma, masa la restaurant. A fost frumos. Trebuie sa ma mobilizez si sa pun pozele pe calculator.
De azi e si Matei oficial in vacanta. Mi-a fost mila de el, ca Elliot de 2-3 saptamani nu a mai dat pe scoala, decat asa, sa serveasca un homeless dinner, si la repetitii, iar Matei a avut teme, si de studiat, si de mers la scoala... Saptamana asta, a trebuit sa trag de el sa-l scot pe usa.
Am citit pe sarite, dar o sa revin sa citesc mai din urma.

Felicitari copiilor, le doresc un sfarsit de an scolar cu succese si note bune.

Elliot a avut niste iesiri [bang] de adolscent. S-a potolit cand m-a auzit pe mine vorbind ca o sa-i anulez biletul de mers in NY, si poate sa stea foarte frumos cu noi acasa...[:D] De atunci e numa miere, si spala si vasele [:D]

[pup] mai revin eu, dupa ce-mi fac tema.



#23
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 12 iunie 2010 - 23:34

mhldvrc, ce-ati mai facut? A fost profu' de istorie sa-ncheie mediile? Ca si diriga noastra stia ca la Cosbuc domnu' e in greva si ca urmeaza sa se stabileasca prin comisie de la minister o solutie.[:-@][alcool]
In alta ordine de idei, cu riscul de-a ma repeta, imi imaginez ca Ty s-a distrat bn la banchet, ca probabil s-au despartit cu greu unii de altii. Ma rog, ei se vor mai intalni la probele de bac, deci mai au timp... E simpatica diriga lor. Ce fain ca s-a-ntors sa predea in colegiul in care a fost eleva![:)] Mai, dar locatie pt. petrecerea de final! Ma scuzati! [:D] Superrr!
Nu ne-ai spus cum a fost la Mihai?!...Ei n-au facut nicio petrecere? Nu c-ar fi obligatoriu insa asa, de curiozitate. [:)]
Bafta absolventilor![flo][cool]

Sanca, o mie de poze?!!! Wow![olala] Sa vedem si noi cateva! [:)] Nu pot sa cred ca te-ai luat de viata lui Elliot! Dupa ce c-a fost admis la colegiul dorit, ca erati veseli si multumiti, acum sa-l ameninti cu anularea excursiei?! Ce mamica exigenta! Ma amuz cand spui ca s-a pus pe treaba. Felicitari! [flo] Ma bucur c-ai revnit cu noi povestiri.[pup]

In dimineata asta a avut loc si festivitatea de premiere la scoala noastra su soarele torid care ne-a epuizat inainte de-a se termina premierea. A fost atat de frumos, de emotionant! Iar mi-am atras acuze din partea Anei, c-am petrecut mai mult timp langa clasa lui And. Dar ei terminau scoala!!! Poze am facut destule. Nu va spoun ce bocitoare profesioniste am gasit printre colegutele lui! Nu rad de ele chiar deloc, dar mi-a fost atat de greu sa le-nteleg. Ca stiti cum e, mai plange omul dar se mai si opreste. Una dintre ele, venita in cls. a VI-a abia, mai, nu se mai oprea din plans. Ma temeam sa nu faca o depresie. Mi-a spus si fi-miu ca toata saptamna asta a plans. Simpatici au fost cu totii. Inclusiv diriga care s-a tinut tare pana la momentul in care a urmat sa fie si dansa premiata cu o diploma din partea elevilor si-a parintilor, inramata frumos, de-am surprins-o total. A fost un moment improvizat dar ff reusit. Un coleg de-al lui fi-miu a luat problema in maini si-a facut prezentarea "cea mai buna diriginta etc". Era pierduta toata doamna diriginta. A mai adaugat cateva cuvinte si directoarea pt. ca dna dirig. treb sa se pensioneze. Deci asta a fost ultima promotie asa ca emotiile au fost mari. Cred ca daca putea sa fuga atunci, ar fi facut-o. De fapt, chiar si se dusese dupa masa de la festivitate dar n-a avut scapare. Mi-a placut teribil momentul.[:D] Ca dansa stia ca gata, terminase, inmanase diplomele si cadourile pt copii, facuse pozele de grup si hop si noi cu o diploma![cool]
Va [pup] si astept si de la voi alte vesti despre cum ati mai petrecut pe final de an scolar sau inceput de vacanta.

#24
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 14 iunie 2010 - 11:24

Uf, am avut o zi, vineri, de nu stiam nici cum ma cheama [bang], nici acum nu stiu tot [:I], dar ce mai conteaza [?], cand se termina totul cu bine [:)]



Ty m-a sunat, mi-a spus ca profu' nu a venit la scoala si vor ramane cu situatia neincheiata pana marti(aveau pregatire pentru bac), cand nu se stia sigur daca se v-a rezolva ceva. A venit apoi acasa cu doua colege si s-au relaxat putin privind in albumele cu poze. S-au apucat sa faca prajitura "Alba ca zapada", cand au-nceput sa zbarnaie telefoanele[alcool] In final, dupa ce am discutat cu diriginta si cu doua mamici, am lasat totul balta si am plecat toate la scoala. Curtea era plina de parinti si elevi, dispusi sa ramana cat era nevoie, numai sa se-nncheie odata situatia scolara. Dupa aproape 4 ore de asteptare, nu va spun in ce tensiune[q], s-a rezolvat situatia noastra(doar la cele de-a XII-a si clasa a VIII-a, unde era si diriginte), la restul claselor unde preda, copiii au ramas cu situatia scolara neincheiata, urmand sa vina o comisie de la minister si sa dea astazi o proba scrisa si una orala [:(], imi este mila de ei saracii [:(!]

Prajitura am terminat-o eu si apoi am plecat la banchet, iar Ty si colega ei au invatat pentru bac. Cand m-am intors acasa dormeau fericite si linistite[:)]



Mihai, a avut si el banchet, s-au distrat pana la 0:30, cand s-a spart gasca [:D] si au plecat acasa. Eu am ajuns la 22:45, am stat cu parintii [:-@] la [cafea], afara in curte [:)] La 1:30 am ajuns si noi acasa. Saracu, nici poze nu prea are, asa ca va dati seama cat de [batcap] am fost [:I]



[foto]pisicile mele[pis]Dulciuri [pup] si [grup] M & Ty [mamica] de[zana] si [roker]





Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.


#25
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 14 iunie 2010 - 12:06

Vai, mhldvrc, ce situatie neplacuta! Ingrozitoare de-a dreptul! Dar profesorul asta chiar asa e sau a fost si-n anii anteriori, pus pe fapte de-astea?!...[toanerele
Cred ca nu ti-a mai stat capul la pozat, dupa atata stres si agitatie plus caldura toropitoare, dar lasa ca recuperezi cu proxima ocazie.[:)] Succes la bac![pup]

#26
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 15:38

Se simte deja aerul de vacanta!
Ieri a dat si fi-miu probele la scris si oral la engleza si spunea c-a fost bine, ca s-a descurcat la teste.
mhldvrc, ce-a facut Mihai?...
Vacanta placuta! [pup]

#27
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 17 iunie 2010 - 12:54

[hia]

Hm, ce sa faca [?], bine[:)], zice el, pana nu vad rezultatul nu mai spun nimic[bang], s-a afisat ierarhia si el este pe la jumatatea clasamentului pe municipiu [alcool] ... asa ca, slabe sperante sa mai prinda un loc la un liceu mai bun [bang], of, of, mai, mai [:I]... sau, cum se zice, la barza chioara ii face Bunul Dumnezeu cuib si intra si el undeva, la "stiinte ale naturi" ar fi genial [:D]




[foto]pisicile mele[pis]Dulciuri [pup] si [grup] M & Ty [mamica] de[zana] si [roker]





Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.


#28
maria11maria

maria11maria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 17 iunie 2010 - 14:23

dragele mele,
va vizitam si noi de la o alta odisee. mai avem pana sa ne gandim la scoala sau vacante. avem doar 5 luni si va invitam, daca va place de noi, sa ne votati aici
http://romtelecom.de...item/index/101#

va multumim! [flo]

ps- mami spune ca daca adun multe voturi ma lasa sa stric un tort mai mare ca asta din poza


#29
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 17 iunie 2010 - 16:23

mhldvrc, unde ai gasit pe net, lista? Ca eu nu ma descurc?! [q][bang]Multumesc![pup]

#30
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 17 iunie 2010 - 17:38

Aici



[foto]pisicile mele[pis]Dulciuri [pup] si [grup] M & Ty [mamica] de[zana] si [roker]





Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -