Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1983(37)


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 21:11


Viiineeeee VACANTA!!!!!!!! [colegi] [bis] [bis] [bis]Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28), (29), (30),(31), (32), (33), (34),(35),(36) Elliot-11 ian.1996 mami SancaAlexandru-18 febr. 1996 mami Ana68Diana-23 febr.1996 mami almaSilvia-27 martie 1998 mami VivianaAndreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatelAndrada-30 apr. 1996 mami mirela68Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshineAna-15 iulie 1998 mami KatyAndrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescuMihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrcTB-14 aug. 1997 mami Mara-flower power Vlad-22 sept. 1997 mami crisseis Matei-2 oct.1998 mami Sanca Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQMRobert-24 oct.1996 mami ralualexandreiDominik-29 oct. 1998 mami Mikki2Andrei-30 oct. 1995 mami aghoAdriana Stefania-05 nov. 1998 mami tomecica Ana-13 nov. 1997 mami agho Diana-22 nov. 1996 mami mihaela_sAndrei - 2 dec. 1995 mami AndacosDaniel-11 dec. 1994-mami VicMara-26 dec. 1997 mami corianaiSi mamicile:ralualexandrei-9 febr. 1976Vic-17 martie 1971tomecica-18 martie 1976 mikimihaescu-29 martie 1969crisseis-4 apr. 1973Mihaela_s-20 apr. 1971Mihaela(mhldvrc)-25 apr. 1962Sanca-13 mai [:D]agho-21 mai 1968andacos-24 mai 1969Mirela_68-6 iulie 1968Mara-19 iulie [:D]Ana-Maria-15 nov. 1968Mihaela(umflatel)-16 nov. 1977 alma-4 dec. 1970 fii alaturi de Mihaita vorbe de copil... Hobby calator de profesie

#2
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 16:01

Mihaela_s, pai sa vina vacanta mai repede, dar si pentru noi, cei mari.
Noi intram in iulie in concediu. Asa ca, pana tunci mai e.

Flower, ce accident neplacut! Imi pare rau pt telefonul lui Tb, mai ales. Cred ca si lui i-a parut rau. Hahaha, deci si voi ati practicat sistemul de dat lucrari la urgenta?!...


Despre noi
Ieri i-am scris un biletel pt profa de fizica despre cum s-o inteleaga pe dra ca n-a avut timp sa-si invete ca si-a pregatit referatul pt sesiunea de comunicari din scoala (inclusiv la fizica). [:D] Ca cica asa le cere dna, ca numai cu bilet de la parinti ii poate scuti uneori de la ascultat. Ea si un baiat au dus.Dar cica nu era nevoie ca oricum ieri nu-i asculta. [:D]
Si miercuri a avut prezentarea la mate tot pt sesiunea de comunicari. Si ea, cat si alti colegi de-ai ei au luat diploma cu premiul I, iar alti cativa premiile urmatoare. Era ff incantata.
Si a prezentat ieri si la fizica.
Iar la istorie trebuia sa prezinte impreuna cu o colega. Aceea facuse referatul si impreuna au facut o harta cu tot dichisul, calatoriile marilor descoperitori...Si Ana imi zicea ca ea a tot amanat pana venea si prietena ei de la prezentarea de la fizica. Dar cum aceea fusese lasata printre ultimii (c-avea experiment), a fost nevoita sa prezinte singura. Noroc ca lipisera pe panoul respectiv, facut dintr-o placa de polistiren (1m /50 cm) acoperit cu o coala de hartie si informatii scrise si poze imprimate. Harta desfasurata a globului a facut-o Ana (cele doua Americi) si restul Andrei ca deja era epuizata si intrase si in criza de timp. De colorat si lipit - a facut cu preitena ei. Ca stiti si voi cum e sa lasi pe ultima suta de metri. Practic au marit "ochiometric" o harta de pe un atlas dar s-au descurcat. Inca nu stiu copiii rezultatele la aceste prezentari. Dar cica a iesit bine.

Iar fi-miu s-a dus azi cu colegii la Palatul Copiilor pt prezentarile de la targul de educatie - licee, info, pliante etc sa se orienteze si ei catre un liceu sau altul. Asa mi se pare ff bn ca se implica mai mult in a-si alege optiunile. Macar simte ca va fi alegerea lui. Ca nu va spun cat de nehotarat si impasibil era. De fapt era in pauza de gandire, de invatat, pauza de facut teme, inclusiv de discernere...Obositaore scoala asta!

In alta ordine de idei, sunt acasa, mi-s fara voce. Asa ca ma tratez de zor.


We vesel tuturor![pup]

#3
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 01 iunie 2010 - 12:24

[s][s]La multi ani tuturor copiilor mari si mici!!!!!!!! [s][s]



Aseara pe la 18.30 dupa ce ne-am terminat programele[:)] ne-am incolonat catre parc, ei via teren de baschet, eu pe banca cu cartea... Ne-a prins ploaia dupa vreo 2 ore[o minune prin parc[olala]]. Al meu dupa ce era fleashca de transpirat din joc a rupt-o la fuga sa aduca masina parcata la intrare[ameninta si un pic de furtuna]. Oricum, ne-am oprit la o pizza, si tare fain a fost pe terasa ca inca ploua si era asa o racoare si placut [pic]



Felicitari Anei[flo] si tie sanatate. Sper ca ti-a revenit vocea . Luni ati fost si voi in greva?



La scoala deja situatia relaxata, mai are de ascultat la vreo 2 materii, in rest , haiduceala..., vine acasa pe jos cu vreo 2 colegi, mai lalaie, mai discuta...[:)]

#4
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 15:50

Flower, felicitari c-ati sarbatorit copilul! Si ca mai dai cate o raita p-aici![flo] Noi- nu prea i-am sarbatorit, decat c-un La multi ani! In rest, fiecare cu programul lui.

Fi-miu era disperat ca profa de fizica inca le da muuuult de lucru si nu-l mai trage ata la-nvatat si la facut teme. E intr-o pauza luunga, presarata totusi cu niste incercari nevoielnice de-a face si teme.
Bietii copii asteapta cu nerabdare vacanta.

Sambata si duminica viitoare, fi-miu merge in excursie unde vor organiza si o seara festiva.

La Ana nu se mai face excursia de o zi (cum erau niste propuneri). Unii vor in excursii de cateva zile insa pe praful asta sunt prea costisitoare.

Luni n-am facut greva ca la noi nu se practica. In schimb am fost astea trei zile la un seminar in lb franceza si n-ar fi fost rau, insa am avut si-acolo si-acasa accese de tuse groaznice. Sunt blindata cu tot felul de pastile de supt, siropuri, miere cu lamaie (carate toate dupa mine). Plus ca duminica am fost plecati din localitate si n-am mai putut sa stau in pauza vocala si mi-am cam fortat vocea care-mi revenise dupa ce-am pus cartofi la gat peste noapte, sare fierbinte in saculet la gat, inhalatii de infuzii, baut ceaiuri fierbinti, am inghitit aproape un borcan de miere cu zeama de lamaie. Sunt extenuata de-atata amar de tuse. [q][bang][bang][bang] Imaginati-va ca dureaza de ceva timp situatia. Martea trecuta mi se parea c-ar fi ceva la gat dar cum n-am luat imediat masuri s-a agravat si uite ce mi-a fost dat sa patesc si sa patimesc.
Dupa-amiaza treb sa fiu in forma ca ma duc la fi-mea la scoala, ca au o festivitate pt copiii din cor si directoarele au invitat si parintii.

Observ si inteleg ca sunteti ocupate asa ca nu-mi permit sa va deranjez cu intrebari. Toate cele bune, tuturor! [pup]

#5
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 16:34

Buna dragele mele.

La noi au fost cateva zile extrem de aglomerate insa f frumoase.

Robert a participat la 2 competitii sprtive cu scoala si pt ca au luat locul intai au fost premiati,ieri Maria a avut serbare,a fost superb cu toate ca eram efectiv epuizata cand am ajuns in sfarsit.

Trebuia sa-i fac parul in inele ca asa zice poezia (rolul),n-am reusit pana la urma am lasat-o pe mana fetelor de la salon,l-am tarat pe Edy saracu' dupa mine sa cumpar flori ,sa iau o atentie pt educatoare s-o duc s-o aduc pe Maria astefl incat bietul de el a dormit toata serbarea.

Robert s-a invoit de la ultima ora sa poata participa si el la serbarea sora-sii si a reusit sa le sperie pe educatoare cu statura lui [:D] ,nu le venea sa creada ca e fiul meu.



In amintirea vremurilor de demult va pun poze de la serbarea grupei mari



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2



Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!








#6
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 19:04

Andra, multumim de invitatia la serbare [:)]. M-ati dat gata, tare draguti si haiosi piticii. Mariuca[ce-ti seamana leit] trebuie sa fi fost zana. Asa pretioasa si silfidica[8**]
Felicitari si lui Robert pt rezultate!

La noi, Agho , e asa o relaxare ca-mi vine sa te intreb ce-a facut bre profa de fizica tot anul de-o gasi acuma zelu?[:D]
Bine, ca TB a venit ieri cu 4 x10 nici nu mai stiu exact la ce...
Azi le corecta tezele la romana in clasa [la nr lor],celorlalti le-a adus. Si cica la TB n-a gasit nici o greseala si-a luat si cel mai mare punctaj la eseu...eu ma crucesc, ca m-ati tot auzit cu romana...De fapt nu atata cu materia cat cu profu...

Nasol cu tusea asta , poate n-ar fi rau sa faci un exudat sa vezi care-i inamicu sa-l tintesti direct, daca zici ca nu cedeaza nicicum.

[pup]

#7
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 23:52

Ce bine ca mai scrieti...eu nu prea am ce scrie, am si putin timp la dispozitie caci am inceput slujba de vara si lucrez acum 4 zile pe saptamana inca 3 saptamani pana plecam in concediu, iar apoi voi lucra o luna zi de zi si inca trei saptamani 3-4 zile pe saptamana. Maine am liber si sincer va spun ca abia astept! Au fost astea trei zile grele de tot, tare mult de lucru, noroc cu pauzele ca altfel e horor rau. Ii inteleg de ce au nevoie de pauze tot la 2-3 ore. Pur si simplu in alea 2-3 ore nu faci nimic decat munca. Parca anul trecut nu era asa de greu si acum imi dau seama cum era penrtu ceilalti sa munceasca cu mine...ca acum am ajuns eu sa stiu mai multe decat altii cu care muncesc si e asa de nasol cand descoperi greseli si trebuie sa repari [:D].



Diana a avut un test la mate la care a luat 13 puncte din 14(a gresit ca o fraiera la o inmultire! [bang]), acum are un proiect din nou cu o calatorie si cu bani imaginari pe care trebuie sa ii imparta(copiii astia vor sti sa calatoreasca de la 16 ani in ritmul asta [:D]), mai au un test cu doua zile inainte de terminarea scolii la stiinte naturale, la chimie de data asta...



Altfel ca de obicei....zilele frumoase alterneaza cu altele mai ploioase si racoroase, ne pregatim incet incet de plecarea in concediu, ne e groaza de saracul Morgan ca va sta singurel la pensionat, dar nu avem alta solutie pentru el...si cam atat! [pup]



Felicitari tuturor pentru rezultate, pentru serbari, pentru succese! [pup]

Mai trec pe aici pana la concediu...



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#8
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 11:08

[hia]

Agho, sanatate multa [ruga], e tare rau cand ramai fara voce, mie imi trece cu homeovox, incerca -le[pup]

[olala]Andra, ce [zana] ai, cred c-a fost tare faina serbarea. Felicitari lui Robert pentru premii[pk]

Mara[hippi], bravo lui TB, sigur il asteapta o coronita la sfarsit de an [bis][bis]

Mihaela, wow ce ocupata vei fi ... asa deci, voi in concediu si [pis]Morgan la pension singur, singurel[:)] ... servici usor si distractie maxima in concediu [pk]





Hm, nici eu nu prea am ce scrie, atept sa se termine scoala si sa scap de stresul in care stau [:I]




[foto]pisicile mele[pis]Dulciuri [pup] si [grup] M & Ty [mamica] de[zana] si [roker]





Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.


#9
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 12:19

Oh, Miha[pup], deja te credeam in concediu nemaivazandu-ti ochisorii pe aici. Probabil ca am retinut eu gresit data. De data asta merge si Diana cu voi?
Si noi ne strofocam sa ne punem cap la cap zilele de concediu, rezervari, sa vedem ce ne iese.

Felicitari Dianei[care nu de fraiera a gresit, da?[:)]]Bine ca nu-i asteapta la cotitura sa le dea la cap cu "notele care conteaza' ca pe stim noi unde, si au vreme sa mai si experimenteze si sa-nvete din greseli fara sabia lui Damocles deasupra capului[:)].

Si la noi s-a mai racorit vremea, e mai placut, mai normala pt perioada asta, chiar de-i mai trage si cate-o ploaie [pic] [:)]

#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 12:30

Mara, anul asta e ultimul an cand sabia nu atarna deasupra capului...de la anul incepe si la noi nebuneala dupa calificative mari, care vor conta(ele si numai ele) pentru admiterea in liceu. Aici e clar numai admitere, fara nici un examen(adica au la sf. de cl.9-a testele nationale, ca niste teze/examene, dar nu ca o competitie). Acum la mate am lucrat putin suplimentar cu Diana si ma bucur, caci altfel nu stia(au primit o problema exact de genul celei careia am lucrat in plus, ea tot comenta ca nu primesc daca nu le-a explicat proful, bla-bla...dar pana la urma am lucrat si sper ca a invatat ca mai are si mama uneori dreptate [:D]...mai ales ca mai lucrasera si alti copii acasa cu parintii...).



Diana merge cu noi pana in Ro(acolo avem stresul pasapoartelor fetelor, dar asta e o alta poveste) si apoi ramane la tatal ei, nu merge cu noi mai departe. Asta e, i-a scris tatalui ei ca vrea la iarna sa vina cu noi in concediu si sa nu mearga in Ro in vacanta de Craciun si ii era atat de groaza ca se va enerva si supara pe ea :(. Inca nu a primit raspuns, dar eu nici nu ma gandesc sa nu vina cu noi...deja sunt 3 ani de cand n-a mai fost cu noi in concedii, nici vara nici iarna...e cazul nu? Mai ales ca in curand va merge singura...:(.



[pup], am fugit ca merg pana in oras...ma intalnesc cu poloneza mea prietena si ma uit apoi la cei care termina a 12-a. Azi se plimba cu camioane impodobite prin oras, e tare frumos. [flo]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -