Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

despre bone


296 raspunsuri la acest subiect

#1
li_am

li_am

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 20:46

Eu initial vorbisem de menajere, dar nu conteaza, atata vreme cat faceti ceva constructiv cu subiectul acesta. Intre timp, problema pe care o expusesem aici nu mai e de actualitate.

Va doresc numai bine!



#2
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 20:54

Spune-i la revedere si cale batuta.

E o santajista emotionala si profita de bunatatea voastra.

Gasesti tu pe altcineva, ca doar nu a pierit inca omul onest si muncitor.

#3
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 20:56

Citat:
HELP!

Ajutati-ma cu o parere va rog.

Menajera mea primeste 13milioane jumate pe luna din care 8 pe cartea de munca si ore suplimentare (pe care mi le rotunjeste in favoarea ei si niciodata nu uita nici o secunda) - 15 lei ora. Si e nemultumita! o am de 10 ani da' nu mai pot s-o suport, e prea perversa, din ce citesc acum pe forumuri (secretare cu jumate din salariu ei si ea are 6 clase), mi s-a ridicat paru' pe mine. Plus ca mai mult de jumate din timp o freaca, eu nefiind in tara... Acu vreo doua saptamani mi-a zis ca salariul ei nu mai e de actualitate, ca a fost bun acum cativa ani da' acuma e nemultumita... Asta dupa ce i-am dat 25 de milioane ore suplimentare pe 2 saptamani (a supravegheat - i mean a stat cu mainile in san- muncitorii care-mi renovau apartamentul sa nu-mi fure din casa)...

E adevarat ca face absolut tot, noi scoatem hainele de pe noi si unde cad, acolo raman... plus copilul cu jucariile peste tot. Ea plateste cablul, curentul si ce-o mai fi de plata ca eu nici macar nu stiu ce cheltuieli avem... Dar de mancare nu face ca nu e in job description... DAR pe de alta parte, jumate din camasile sotului le-a stricat (toate in jur de 100 eur bucata, ce sa-i fac, nu pot sa-i tai din salariu cateva sute de euro pe luna...), hainele mele, jumatate le port odata si dupa aia nu mai intra, ca de' e greu sa citesto etichetele... Mi-a recunoscut ca "inainte ma uitam da de catva timp n-am mai verificat etichetele"- mi le strica toate la uscator ca baga maxim sa iasa perfect uscate! O rochita de la Missoni (o saptamana i-am dat tarcoale pana m-am hotarat s-o cumpar - 600 Eur - a strans-o ca pe pijamale si mi-a insesat-o in sertar (s-a facut muci ca era cu cupe preformate)...

Si iar ma lovesc de aceeasi problema, unde gasesc alta mai buna? Ea macar e de incredere, ii las si casa si copilul pe mana fara nici un stres...

MAi nou, vrea sa-si mai ia un job, ca nu-i mai ajung banii, desi la mine e de la 8 la 4, nu stiu cand sa mai aiba timp... Eu am luat-o cu mine la VIena de nu stiu cate ori, la Londra, la hoteluri de 5 stele, ce am mancat eu, i-am dat si ei, bine, pe langa ca n-a fost multumita mi s-a plans ca pe ea o obosesc calatoriile astea... SI nu face decat sa puna bb la culcare seara, eventual o baita ceva...

Ce sa fac? E tare greu, ea a avut grija de mama inainte sa moara, a pus-o mama sa-i promita ca are grija de mine si uite cu de-astea ma santajeaza, ca ea ar pleca, da i-a promis lu' mama...

Of, dati-mi un sfat, va rog... Eu in general sunt foarte cerebrala dar cand vine vorba de chestii in familie, parca-s proasta...

Lili



li_am, sarumana mult de tot pentru subiectul asta!!!!! [pk]


Mai, dar am si eu o nelamurire: cand stati la hoteluri de 5 stele, nu mai lasati hainele pe jos, acolo unde va dezbracati? [:-/]
Vreti sa o protejati pe menajera si-asa stresata de London, sau vreti sa-si faca si cameristele de la hotel jobul? [:-/]


Rochita aia Missoni de 600 sute de euro, nasol,...
Femeia asta isi cam bate joc de voi [q].


Q, tu ce zici, mami?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#4
li_am

li_am

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:00

Denitzel draga, fata are camera ei la orice hotel m-as duce, nu dorm cu ea in camera, mai ai vreo problema?

_________________________________
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - [gravi] 5+

#5
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:05

Scarlett...zi sincer! Tu esti suparata pe ea ca a plecat la taiat trestie inainte sa'ti stranga corsetu'.

Come to The Dark Side ... we have cookies!


#6
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:07

[:D] Deni..
mey, lasand la o parte detaliile cu hainele, banii etc..eu zic ca absolut oricine din jurul tau, fie menajera, prietena, bona, etc, care te santajeaza emotional trebuie indepartata fara drept de replica.



#7
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:11

Io zic ca asta e asa o dilema maareeee... Si eu as sta mult pe ganduri, intrebandu-ma... Sa-i mai dau o suta de euroi lu' aia ca sa citeasca naibii etichetele? Sa-i mai tai cateva sute de euroi, ca nu le-a citit? S-o trimit la un curs de calificare in cititu' etichetelor? Sa-i angajez o meditatoare pentru citire, vreo parlita de profesoara cu salariu mai mic decat ea? Pffff! Greu! Foarte greu....

[cafea]


Honi soit qui mal y pense...


#8
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:17

Bai... suntem rele! Pai si io, dac-as sta la cicncistelelogostele, cu menajera dupa mine (da la 5 stele, n-au aia servicii complete? eu asa am auzit, ca daca vrei, iti plimba catelu', iti lustruiesc viutoanele' cu crema organica de galbenele de munte, ca-ti spala si chiloteii si camasile domnului... si citesc etichetele) Asa... Ziceam ca dac-as fi asa lovita de noroc, si eu as fi in dilema daca e menajera obraznica sau eu proasta? Fataaaa!

[cafea]


Honi soit qui mal y pense...


#9
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:18

Io zic sa-i dea rochita aia missoni asa varza cum e ea, poate o pune pe e-bay si mai face fata un ban suplimentar[8D].

Zi Doamne ajuta ca nu-ti pune dulceata in sosonii Jimmy Choo[pk] si nu iti scuipa in traista Dihor[alcool].

Mare atentie!
[hot]



eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

#10
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 21:19

Este adevarat ca " biata " femeie munceste, dar este si platita. Destul de bine, in comparatie cu altii, care mai au parte si de mult stres.

Isi bate joc de voi, nu gluma, daca isi permite sa va strice haine de sute de euro.

Si va mai si santajeaza.[alcool]

Spune-i sa va scuteasca de pretentiile ei supra evaluate, si sa vedem cum reactioneaza...[:D]

Sau, mareste-i salariul, dar incepe sa-i opresti din bani tot ce strica...[:D]




lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -