Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 4


203 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 21:37



Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]Medlife Grivita – sectia materno fetala Echipa medici :Dr. Dragos Albu Embriolog: dr. Andreea MustataDate contact :calea Grivitei nr. 365, sector 1Tel. 021-9647 021-2094030Fax.021-2094050 021-2094060Mobil 0745mail - office@medlife.rowww.medlife.roPreturi RON:FIV 6780 FIV +ICSI 7870crioprezervarea 1775 Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)Separat se face progesteronul – 38 ronIUI 1265IUI dubla 1500 Pret prima consultatie -120 RON Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.Doar partenera:Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.Pentru partener:Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermoculturaTestari genetice, daca este cazul. Gravidutele noastre [gravi]: anna_ivan [gravi] prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic [bb], toate efectuate cu dr AlbuAspirante la titlul de mami de [bibe]rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s[flo]mirela2 - FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit, urrmeaza FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos. Bafta multa!Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. AlbuLumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos MedlifeAnabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in maihopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!!Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!
Aspirante [gravi] mai - iunieAnabel79 [majoreta]Elenus26 [majoreta]Aspirante [gravi] iunie - iulieLuminar [majoreta]hopefull [majoreta]
Calculator sarcina FIV
Astept povestea voastra pt a avea listuta completaDoamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga]Mirela[ruga]

#2
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 21:44

avem capitol nou fetelor
cine urmeaza acum cu vesti bune?????

[ruga]

#3
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 22:06

Multumim Mire pt capitol nou. Sa speram ca e cu noroc pt cat mai multe fete.[bibe][bibe][bibe]

#4
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 22:38

mirela [pup][flo][flo][flo] ma bucur enorm, trebuie sa recunosc ca eram oarecum sigura ca vei reusi....si cand ma gandesc ce perioada agitata ai avut si uite ca totul a fost spre bine....sa dea Dzeu sa fie bine si pana la final...

ah dar nu te am vazut trecuta la reusite ...tocmai pe tine nu te treci?[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1


#5
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 00:23

Multumim Mirela pt capitolul nou,sa dea DD sa fie plin de reusite si fiecare dintre noi sa va urmeze :pe tine si pe Rica[bibe][bibe]
Acum cine urmeaza?
Pupici

#6
mairis

mairis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 00:51

Mirelus mama, mi-ai facut ziua!!!!![olala]
Ma bucur enorm, sunt fericita pentru tine!
Doamne ajuta sa va fie bine 9 luni si sa ai parte numai de bucurii de acum incolo!
Te pupacesc de o mie de ori![pup]
Si te rog sa ai grija de tine, nu te mai agita la lucru, cauta sa stai cat mai linistita si ai incredere ca va fi bine!
[pk]

Irina, [gravi]+15

#7
luminita42

luminita42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 940 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 01:49

Mirela, te-am gasit!!!! Din suflet felicitari !!!!
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Si eu aveam un sentiment bun in ceea ce te priveste!
Ce emotii trebuie sa ai!!!
D-zeu sa fie cu tine!
[pup]




#8
anna_ivan

anna_ivan

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 768 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 08:48

luminitza wow nu te-am mai vazut demult pe niciun forum. ce mai faci?[pup]



[gravi]18+ cu [copil]bebe mic

http://blog.photostories.ro/

poze[baietel]

#9
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 09:39

neata fetelor

pupici la toate, sa fiti sanatoase si sa ne vedem cu bebei in brate cat de curand;

[pup][flo]

[ruga]

#10
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 09:40

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

mirela [pup][flo][flo][flo] ma bucur enorm, trebuie sa recunosc ca eram oarecum sigura ca vei reusi....si cand ma gandesc ce perioada agitata ai avut si uite ca totul a fost spre bine....sa dea Dzeu sa fie bine si pana la final...

ah dar nu te am vazut trecuta la reusite ...tocmai pe tine nu te treci?[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1



pana nu i aud inimioara nu ma trec, mi e frica.

[ruga]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -