Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Burtici fericite de septembrie-octombrie (30)


214 raspunsuri la acest subiect

#11
monica_dicut

monica_dicut

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.555 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 10:47

Neatza [hia]



________________________________________________



ACESTIA SUNTEM NOI

... SI EL E BEBE



Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

________________________________________________

Monica [gravi] 15+ cu [baietel] [loveyou] Dragos Alexandru

Mamica de INGERAS in ceruri [ruga]

Si minunea bebe 2 din burtica [ruga]

Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi [ruga]

[9cer]O noua viata [9cer]



#12
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:07





neata burticutse,



poftiti la o [cafea] sau un ceiut ..



eu iara sunt cam zombie ca aseara am fost la film si ne-am intors pe la 12 noaptea acasa .. am vazut "7 suflete" cu Will Smith .. finalul a fost misto dar pana acolo .. plictiseala si nasol ..



bianca bine ai venit!



biaz nici eu nu am carnet de gravida .. poate ii cer dr de familie cand ajung la el ...



manga imi pare rau ca ai probleme mari cu dintii. poate totusi gasesti un dentist dispus sa-ti lucreze ca nu cred ca poti sta asa pana dupa ce nasti ..



mary felicitari pentru fetita!! sa fie sanatoasa si sa stea la mami in burtik pana la 40s fix!



x_ggg teoretic de pe la 12 sapt se poate vedea sexul copilului .. dar cred ca la tine nu se va vedea, daca zici ca e mai micutza gestational sarcina ..







Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008) + [bebic] [gravi] 12+



Eva creste mare

[foto] Eva

Eva filmulete



[papica] papa bun

#13
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:09





am uitat sa va spun ca azi-dimineata m-a durut burtica .. asa ca la ciclu .. asta dupa ce aseara m-a durut pe verticala .. noroc ca a avut o colega no-spa si am luat repede unul ... sper sa nu fie nimic ..



Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008) + [bebic] [gravi] 12+



Eva creste mare

[foto] Eva

Eva filmulete



[papica] papa bun

#14
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:13

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
am uitat sa va spun ca azi-dimineata m-a durut burtica .. asa ca la ciclu .. asta dupa ce aseara m-a durut pe verticala .. noroc ca a avut o colega no-spa si am luat repede unul ... sper sa nu fie nimic ..Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008) + [bebic] [gravi] 12+Eva creste mare[foto] EvaEva filmulete [papica] papa bun
Tinem pumnii sa fie totul ok, daca nu sunt foarte insistente durerile nu cred sa fie probleme![pup]Am modificat si noi semnatura.....trece timpul![olala][gravi] 13+[ruga] Da Doamne sa ne nastem sanatosi

#15
Danuta1979

Danuta1979

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.504 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:46

Buna dimineata

Multe felicitari fetelor cu fetite. Kateryna, bravo...ai fost f curajoasa la amnio. Si bebele tau la fel. Sunt precisa ca iti vor iesi f bine analizele.

Eu inca nu am medic de familie...dar trebuie sa imi gasesc timp sa merg sa ma inscriu.

Ieri...am avut dureri mari de mijloc-spate...zona oaselor. Pe seara imi venea sa plang. Ce pot sa iau pt astfel de dureri? Ca am inteles ca e doar inceputul.

Si ura....bebele a miscat ieri mult...s-a tot foit..pana am adormit. am aproape o sapt. de cand il simt, dar niciodata ca ieri.

Si alt ura...aseara pe cantar am avut 47 kg !!! Ura..... Am mai luat un kg. La mai multe, la mai multe!


Sa aveti o zi faina. eu am o intalnire cu clienti englezi ai firmei pe la 11[bang]...sper sa mai prindem ceva contracte...tineti pumnii [pk]...Ideea e ca abia m-am mai incaput pantalonii de stofa...trebuiesa-mi iau urgent altii ...

Gata, ca trec la pregatirea intalnirii.
Sa aveti o zi frumoasa!




Dana [gravi]14+ cu [fetita]Alexandra
http://babystrology....=21&babycount=1

#16
panda77

panda77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:56

Neata, fetelor! Cred ca am nevoie de o canistra de cafea [cit], Ilinca s-a trezit la 5:30! Vad ca nu mai scapam o data de faza asta...



Bun venit noilor burtici, sarcini usoare si bebei sanatosi si aducatori de bucurii! [flo]



Felicitari fetelor care si-au vazut bbii si celor care si-au descoperit culoarea caruciorului! [cool]



Multa bafta fetelor care merg azi la dr, eu una stiu sigur de Cristina! [majoreta] Sa nu te prindem ca vii fara un carucior colorat! [:D]



Vad ca sunt cam multe de lucru la listuta, ma apuc sa recitesc capitolul trecut ca sa vad ce fete noi sunt si ce carucioare sunt de adaugat.



Va [pup]



Panda, [gravi] 14+ cu [am]

si fudula mamica de Ilinca - 15 iulie 2007

#17
kiki_cri

kiki_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.255 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:56

Buna dimineata [pup]!!!Va invit si eu la o cafeluta!
Mary, felicitari pt FETITA!!!!Este o veste super!!!Ai si tu pereche[majoreta][majoreta][majoreta]!Cred ca esti super fericita!!
Kemsy, felicitari pt vestile bune!Esti si tu linistita acum.
Mimika[flo] ma bucur ca ai scapat cu bine de examen...ai mai trecut un hop[:D].Sa iti pui si tu 2 [bb]la semnatura,(asa mi-au sugerat si mie fetele...si Anco s-a conformat[8D]).
Elenuta si eu mai am cateodata dureri cum zici tu...dar ma tin ffff putin si daca stau in pat imi trec...plus e bine sa ai la tine mereu un no-spa in caz de urgenta[pup].
Cristina_ana, Gugu cum mai sunteti?
Monica..tot busy la serviciu?


KIKI [gravi] 12+ cu [bb][bb]

#18
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:59

Buna dimineata dragele mele,
Bianca M bine ai venit la noi si ma bucur ca ai acceptat invitatia Adrianei.
Iti ofer un mare si gras pupic [pup] dintr-un patriotism local lesne de inteles....brasoveanca mea [flo][flo][flo]
Copilul este adorabil si seamana foarte mult cu tati [:)]
Sarcina usoara si sedere placuta alaturi de noi.
MangaGirl eu zic sa incerci sa mergi si la altul, ce zici ? Ca mie mi-au spus ca daca nu sunt multumita de serviciile GP-ului (medicul de familie) pot sa merg si la altul....ma gandesc ca e valabil si la dentist si poate gasesti unul mai cooperant [pup]
Felicitari pentru fetite cu fundite ....ce splendoare.....eu nu cred ca voi afla sexul dar revin cu amanunte in weekend sa va povestesc mai multe.
Kateryna ai foast foarte curajoasa si bine ca a trecut ...acum bafta la rezultate si stim ca vor fi bune. Si eu daca e ceva voi face amniocenteza asa ca m-am bucurat sa citesc amanuntele tale...
Cristina Ana eu stiu ca e devreme sa simt ceva....dar asa tare imi mai doresc......[olala]
Selen ai castigat 100 de puncte care inseamna ca trebuie sa ne scrii 100 de mesaje [:-)))]
Celelalte fete va rog sa nu va suparati ca nu retin numele sa va scriu cate ceva ..si inca va mai confund [:I] spre rusinea mea ..dar promit sa va invat [pup]
Am vazut ca inca mai vin fete noi....si gasca se face tot mai mare....
Clipe frumoase cu minunile din burtica !!!!!!

Cea mai fericita [gravi] 15+

#19
kiki_cri

kiki_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.255 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 11:59

Danuta, bafta cu clientii!
Panda, la mine e nelipsita cafeluta, beau una si de la tine[8D]

KIKI [gravi] 12+ cu [bb][bb]

#20
loremunteanu

loremunteanu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 12:02

Neata!

Eu n-am avut carnet de gravida nici la prima sarcina si nici la asta nu mi-a dat nimeni. Sincer nici n-am nevoie. Doar sa-l pastrez amintire, ca in rest, nu ti-l cere nimeni. Mi-am facut dosarele cu analizele de la fiecare sarcina, sunt puse bine si gata...



Ce ma enervati. [zz][pup] Auzi, sa simti bebele de la 14saptamani. Roni a fost un lenes; mi-a dat primul semnal ca e in burtik, la 18 saptamani, un pic si atat. Apoi abia la 20 a inceput sa mai falfaie si el nitel. Nu a fost niciodata foarte activ, sa se joace zdravan. Cand era mai mare in simteam serios - mai mare, in ultimile saptamani... Se intoarcea lenes, dar cu simt de raspundere... Sau in mijloacele de transport, cand stateam pe scaun, pt ca-l ingramadeam, imi dadea cateun picior in coasta, asa ca sa stiu ca e acolo si sa iau masuri, sa ma asez cum trebuie, sa nu-l mai deranjez... In rest, nimic... Nu ma astept ca bb2 sa fie mai activ...



Am fugit ca s-a trezit. Spor la treburi.



[pup]



Loredana [gravi]13+ [mamica]Roni-Cristian[copil]08.02.2007[*]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -