Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

gradinita Little Artist


38 raspunsuri la acest subiect

#1
Adhnana

Adhnana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 18 mai 2010 - 19:31

Buna tuturor,

Are cineva copilul inscris la gradinita "The Little Artist" din zona 1 Mai? Sau macar impresii....
Mi-ar fi foarte aproape sa duc copilul acolo si m-ati ajuta mult daca as avea si alte pareri.

Multumesc anticipat.

Adhnana [mamica]lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si [gravi] 4+


#2
Adhnana

Adhnana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 16:14

Chiar asa nu stie nimeni?[:D]
Sau macar o gradinita buna in zona 1 Mai...

multumesc anticipat

Adhnana [mamica]lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si [gravi] 4+


#3
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 23:25

Casuta Piticilor, in zona Domenii. Mergem acolo de 2 ani si suntem foarte multumiti.

Uite aici: http://www.gradinite...?c=-2&s=1&g=262



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI







Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#4
CameliaBianca

CameliaBianca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 00:04

Stiu ca subiectul se refera la The Little Artist dar daca tot a venit vorba eu am fost in vizita si nu prea mi-a placut Casuta piticilor.
Poarta de la intrare era deschisa desi au interfon, un baietel de vreo 5-6 ani singur prin curte cand am ajuns. Ma intreb daca stia cineva de lipsa lui.
De intrat s-a intrat cu pantofii de pe strada prin toate camerele, inclusiv in dormitorul copiilor. Si nici macar n-am observat eu detaliul respectiv atunci, am vorbit cu o alta mamica de aici de pe forum care observase.
Copilasi care plangeau fara sa incerce sa-i consoleze cineva sau sa le distraga atentia. Nu pareau crize de opozitie.
Desi urma sa-mi trimita curriculum-ul si meniul pe mail nici azi nu le-am primit.
Si ar fi mai multe, nu mai insist.

#5
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 00:52

Ceau ceau...hei ...pai nu primesti asa impresii imediat...
eu am baietelul la little artist..Io sunt foarte multumita..conditii de 5 stele fatza de alte gradinite, fara sosonu nu intri in gradi..eu cand il duc pe fimiu chiar si pe hol ii pun..personal dragutz..fimiu e la grupa de germana la frau Cristina si ceva ceva a invatat..Singurul lucru sa zic asa care nu-mi convine este pretul..in rest numai de bine..mancare buna, nu am auzit sa fi patit cineva ceva, au bucatarie proprie, dormitoare separate, sala de mese separata..daca te tine buzunarul eu o recomand.. la ce grupa ai vrea sa il dai? ca sa iti zic impresii si de educatoare...

#6
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 01:21

Camelia, poarta sta deschisa doar dupa amiaza, cand vin parintii, si nu am vazut niciodata copii nesupravegheati in curte, mai ales in perioada in care poarta e deschisa.

Nu am intrat niciodata in sali incaltata si nici nu am vazut alti parinti facand asta.

Conditiile sunt excelente, curatenia si igiena la standarde inalte, iar copilul meu nu s-a imbolnavit niciodata, cu exceptia a 2 raceli, inerente la primul contact cu colectivitatea.

Cat despre remarca "subiectul era despre LA", daca ai sa citesti cu atentie vei vedea intrebarea Adhanei "Sau macar o gradinita buna in zona 1 Mai..."



Este mai bine sa venim cu pareri concrete din interior, daca avem. Cele la prima vedere ale unei gradinite nu pot fi concludente.

Si la fel de bine este sa raspundem intrebarilor subiectului si sa incercam sa nu comentam alte raspunsuri, nefiind constructiv pentru forum.



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI







Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#7
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 01:25

Daca vrei meniuri, ti le pot da, le primesc pe mail mereu. Precum si informari periodice despre activitatile din grupa copilului.



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI







Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#8
CameliaBianca

CameliaBianca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 01:46

Am zis ca "subiectul era despre.." in ideea sa nu deviez prea mult spre casuta piticilor, mai ales ca nu am decat informatii culese in urma unei vizite si a unei discutii cu o alta mamica.

Eu am fost la 11 dimineata, vizita anuntata. Baietelul chiar era in curte singur, poate ceruse voie la baie si el s-a dus in curte, nu am de unde sa stiu. Cert e ca era nesupravegheat acolo iar poarta deschisa. Daca a fost singura situatie, ghinion, se pare ca exact cand am ajuns eu s-a intamplat.
Daca va dori cealalta mamica poate sa confirme ca nici lor nu le-au dat "cipici", eu nu remarcasem.
Esti foarte draguta, mersi de oferta ca vrei sa-mi trimiti meniul, eu am mai citit ce scrii tu despre ei, chiar a fost unul dintre motivele pentru care i-am vizitat. Din pacate n-am facut click, asta e.


#9
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 10:47

Buna,

eu am vizitat Casuta piticilor si am intrat incaltati cu totii pana in dormitoarele copiilor.De altfel am vazut ca toata lumea umbla incaltata in pantofi inclusiv directoarea.



[mamica][9cer] de [cavaler]Luca









#10
Adhnana

Adhnana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 20 mai 2010 - 17:37

musettepink, CameliaBianca, roli25, iubu77 multumesc mult pentru raspunsuri tuturor!

Am sa vizitez si Casa Piticilor, macar sa-mi fac o idee si sa nu-mi para rau ca nu am incercat. Am mai auzit de o gradinira Cami...

iubu77 as vrea sa dau baiatul la limba romana pt ca nu vb bine inca. Sper sa rezolvam acolo problema. Intr-adevar m-a spart cu pretul, dar asta e...punem banut peste banut de acum si pana in septembrie mai strangem ceva. Ma bate gandul sa-l duc pana la 6.
Spune-mi te rog al tau la ce program e.
Multumesc mult.[pup]

Adhnana [mamica]lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si [gravi] 4+



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -