Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Epilepsie (2)


219 raspunsuri la acest subiect

#21
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 10:20

50 de mg ia pe zi, nana, 25 dimineata 25 seara [:)] e cam mica doza dar nici nu i-o maresc, mai astept umpic

andrei ce ia acum?

[pup]

buzz, buna dimineata fetelor!



POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

#22
ioanacioc

ioanacioc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 12:15

Buna dimineata,bafta cu dieta Cata!Ce mai fac mamicile,puisorii?Am trecut sa va salut si sa va urez multa sanatate!Alex nu a facut decat o criza ,asta pe parcursul unei luni,facea o criza la 4 zile inainte de Sabril,si nu am ajuns la doza maxima.Ma incurajez si sper sa ii mearga bine.[pup][pup][pup]

#23
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:41

ioana bravo da-i inainte cu sabril! numai sa ai grija de ochisori sa-i mai faci din cand in cand un examen oftalmologic

robi al meu doarme [nani] in sfarsit, m-am chinuit sa-l adorm in brate, a fost mofturos

pup fetelor o zi frumoasa





POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

#24
Vio_irina

Vio_irina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:42

Bine v-am gasit!
Aseara i-am facut baita Irinei,este unul din lucrurile care o fac fericita iar eu chiar exagerez in acest sens,mi-am facut un scop din asta ,ca de altfel orice parinte de pe lume, insa ceea ce vreau sa va spun este modul cum reactioneaza ea,cum isi exprima fericirea,cu gesturi putine dar atat de pline de continut.
Momentul dezbracarii este si debutul bucuriei,rade si ma urmareste in timp ce-i spun de ce e necesara baita,ca trebuie sa spalam pe colo si pe colo,ca apa-i numai buna de calduta ,ca familia de ratuste deja se rasfata si o asteapta,c-o s-o lase mami-n apa pana i se face pielea creata...si ea parca intelege totul(sigur intelege)si incearca sa-si ridice caputul spunandu-mi parca s-o iau mai repede in brate,sa nu mai pierd timpul.
Iar in apa,fata ei capata o expresie pe care n-as sti s-o definesc,o bucurie combinata cu multumire si recunostinta,as da orice s-o vad mereu asa,apoi incepe balaceala,se uita in jur,de cele mai multe ori evita ratustele,loveste apa cu picioarele si ma cauta cu privirea sa-mi arate ce stie ea sa faca,chiuie de fericire...
Din prosop nu i se vad decat ochii albastri si nasucul mic,sta linistita crezand ca facem o mica pauza,se prinde cand incep s-o ung,s-o imbrac ,sa-i usuc parul care se face inele si evident stricam relatia...dar o refacem cand ii dau lapticul...si-o stricam iar cu medicamentele...si tot asa... dar in cele din urma adoarme fericita,de sub paturica ii iese un piciorus,si-l pup pana...nu ma satur,bineinteles.


Intre timp am primit raspuns de la un centru de cercetare inclusiv pe boli cu deficit de b6, din Seatle cu mentiunea ca daca ne hotaram putem merge la ei pentru reluarea investigatiilor,lucru care ne-a lasat rece ,am cerut mai multe informatii privind tipul investigatiilor accentuand ca pentru unele identice cu cele efectuate in Franta nu se merita sa traversam oceanul.Deocamdata nu ne-au convins cu nimic,asteptam si analizam.

[pup][pup][pup] si ma bucur ca mai aflam si vesti bune!












#25
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:51

Vio ar trebui sa te faci scriitoare...



POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

#26
magda2010

magda2010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 15:41

corect!pe mine m-a prins asa tare ce-a scris violeta ca am rumenit cartofii!am uitat de ei.dar mi-ai facut o inima asa plina ca nu conteaza.
si la noi momentul baitei e unul fericit.sebi lalaie cap-coada iar la final se lasa cu scandal
o zi buna fetelor si numai bucurii de la pitici!

#27
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 15:46

Vio, ai povestit minunat![pup] Exact asta incercam sa spun, atunci cand ziceam ca stie el DD de ce ne-a ales pe noi mamicile puilor. Numai o persoana in stare sa se bucure de orice mic gest, orice picatura de fericire, este in stare sa fie mamica unui pui cu nevoi speciale.

Acum sa revin la ce vroiam sa spun.
Aici noi am fost cu fluturasul la gimnastica acvatica, in incinta spitalului. Ma invatau cum sa il tin in apa ca sa-i stimulez anumite grupe de muschi, inclusiv pe cei din jurul gatului, ca sa ajute la sustinere capului.
Apa este extraordinara si face minuni in cazul lor.
Acum ca vine caldura in Ro, poti sa-i pui o piscina afara in curte, in care sa pui si apa calduta, dar pana atunci, va puteti balaci zilnic in casa in cada.
Si se fac in apa exercitii ca cele ptr echilibru,care se fac la fizio pe planseta, e balansat copilul in stanga si in dreapta, sau e tinut de subrate si in podul palmelor se sprijina barbia puiului, asa incat corpul sa ajunga paralel cu apa, si la fel, se balanseaza in stanga dreapta, si tot asa.
Ideal este sa fiti in bazin ca sa poti executa manevrele astea, el sa se simta in siguranta si sa participe la exercitii.

Va [pup].



"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!



#28
ioanacioc

ioanacioc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 15:57

Ai dreptate Cata,are Vioun dar de a povesti de traiesti alaturi de ea ceea ce i se intampla,cred ca noi mamicile cu puisori speciali,traim altfel astfel de momente ,simtim cu mai multa intensitate bucuria copiilor nostri ,asa suntem noi mai speciale decat celelalte mamici.Sa aveti grija de voi![pup]

#29
Vio_irina

Vio_irina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 21:50

Nicidecum,Cata,nu trebuie sa fii scriitoare ca sa spui ce simti,de exemplu pe mine ma fascineaza sinceritatea ta debordanta,modul direct in care te exprimi, fara ocolisuri...[flo]eu ma complic singura si ma pierd in detalii.

Ce a papat Robi astazi?
Sanatate multa![pup]

Nana,multumesc!Cred ca mi se trage de cand practicam jurnalele in copilarie si adolescenta, ca pe vremea aia se purta discretia,carenta grava in comunicare datorita sistemului comunist.Eu am descoperit net-ul tarziu,insarcinata fiind cu Irina, apoi, dupa ce am nascut si a aparut problema de sanatate eram innebunita,citeam tot,ma interesa un caz asemanator dar fiecare poveste amplifica durerea,plangeam tot timpul,doar incurajata si ajutata de ai mei am ajuns sa scriu...cu postarile tale m-am hranit mult(m-am umflat de plans cand am citit ce-ai scris in subsolul paginii despre fluturasul ajutat la nevoie de mami, in orice clipa).M-am mai trezit cand Flavia mi-a spus intr-o zi:,,Gata!Iti interzic sa mai plangi!Hai sa ne concentram sa vedem ce e de facut!"Zgaltaiala asta mi-a prins bine ca pierdusem din calcule impactul asupra ei, chiar daca avea aproape 15 ani,era tot un copil,copil care insemnase pana in momentul acela totul pentru mine...si acum e la fel,nu se imparte nimic cand ai doi sau mai multi copii,numai ca fiecare e cu totul sau.

Nana,ce bine e de tine ca te-ai rupt de Ro.[flo],aici e o ceata de nu se mai distinge nimic iar de mentalitate ce sa mai vorbim[bang].

La Gura Ocnitei se face si terapie hidro.,Irina are pana acum patru proceduri,astept cu nerabdare sa-i dea si stimulare in apa cu toate ca nu-i prea indicata la hipotoni,mai mult la spastici,dar chiar nu vad ce rau i-ar putea face.Daca riscul nu-i major sunt dispusa sa incerc orice.
Va pup si va doresc numai bine!

Ioana,Magda,va simt sufletul cald,sunteti niste mamici deosebite,sa va dea Dumnezeu sanatate si putere in continuare,intrati si spuneti aici tot ce simtiti,nu are cine sa va judece,ca noi stim cine e judecatorul nostru,trebuie sa fim una langa alta ,sa ne sustinem si sa schimbam idei,iar prin noi si copiii nostri sunt impreuna,nu sunt singuri.[pup][pup][pup]

Stefanut,astazi ti-am simtit lipsa,ce face voinicel?[pup]


Anca,da-ne un semn ca sunteti bine,tu si Tudor![pup]


Katteryna,unde mergi la recuperare?Ai mai fost sau este prima data ?[pup]

babette,idoina,[pup]!




#30
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 22:06

robi azi a papat:

dimineata- peste somon+ rosi+ castraveti+ ulei de masline (i-a placut la nebunie)

pranz ciorbitza

cina pui cu smantana unt si marar(si asta ii place)



intre mese umpic de pepene ca musai trebuia sa guste si el [:D]



pup fetelor noapte buna





POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -