Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(100)


205 raspunsuri la acest subiect

#1
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:01

[olala]MAMICI FERICITE DE GHIOCEI DE MARTIE - APRILIE 2009[olala]






[ruga]Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin!




Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei




Doamne, cel care ai zis oamenilor:" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul" binecuvantand nasterea de prunci, arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.

Da-i lui Doamne crestere fireasca, sanatate si putere.

Parinte Ceresc, Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.




Rugaciune pentru copilul bolnav




Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(numele). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.

Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.

O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pntru copilul acesta(numele), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin. [ruga]






Asa a inceput odiseea noastra:


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,

36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,

71,72,73,[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPI

#2
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:07

[bang]pe motiv de neuron post-gravidic: dati si mie un MP va rog cu link catre contul picasa, userul si parola... sau cum puii mei vad pozele de ghiocei !!! [bang]

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

#3
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:11

oaaaau am ajuns la capitolul 100!!!!!!! Am zis eu ca pana recuperez eu incepe capitol nou. O sa dau un paste la ultimul mesaj.

[gravi]36 + cu [fetita]

#4
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:13

Asaaaa deci..! sa ma dau si eu cu parerea, desi acum toate fetele sunt emotinate pt Chatonel, da mir frica ca uit ce vreau sa zic.
anamariame stai linistita cu siguranta nu o sa ramaneti singure pe aici pe form.

Mi se pare foarte buna ideea sa ne mutam cu toate deodata. Oricum mamicile care au nascut de curand sunt ff obosite si ocupate si nu au suficient timp sa intre pe alt forum. Asa ca si eu zic sa ramanem toate impreuna. Mai invatam una de la alta.
olishka pe mine m-au dat gata cele cu maro. Pe ele le-am vazut atunci cand m-am uitat la nazdravaniile lui chitibus si m-au dat gata, de am zis ca vreau sa va angajez. Sunt cu mult bun gust si stilate. Dar... tinand cont ca voi veti face si nunta si botez, atmosfera ar trebui sa fie un pic mai deschisa, deci optez pt cele gri. In plus vremea in acea perioada va fi calda (presupunand ca faci botezul in mai-iunie, chiar cand e programata petrecerea?) de aceea chiar daca locatia dispune de aer conditionat, cele gri vor conferii o atmosfera mai aerisita mai reconfortanta. Si o ulima motivatie. Voi veti avea un baietel si cred ca husele gri s-ar potrivi mai bine, si s-ar incadra mai bine si cu alte decoratiuni pe care le vei alege. Sper sa-ti fie de folos parerea mea si sa nu te incurce mai mult.
Ilinca, mama felicitari pt reusita cu cizmele eu nu m-as fi gandit nici in ruptul capului sa pun ulei de masline. In ceea ce priveste caruselul. Eu stiu ca utilitatea lui, e sa se uite bebe la el si sa-l ajute sa se dezvolte senzorial. De aceea se pune exact deasupra lui si e fabricat in asa fel ca distanta ochi-carusel sa nu fie ff mare. Cand creste e chiar recomandat sa il scoti sa nu inceapa sa traga de el. Deci are si caruselul asta o functie nu e numai de decor. Dar daca ma uit bine la modelul tau tu nu ai cum sa-l prinzi decat in partea cu bare, ceea ce e rau pt ca o sa te incurce ffff mult cand o sa fie nevoie sa te apleci sa iei sau sa-l pui pe bebe in patut. O sa te enerveze si o sa dai cu el de pereti[:D]. Bine ar fi daca ai gasi o metoda asa cum a spus alina sa-l pui exact in partea opusa, dar deasupra capului. Daca nu, atunci faci cateva poze cu el special sa le arati copiilor dupa care il dai jos. In ceea ce priveste aparatorile. Pai cat e bebe mic ele au rostul sa-l apere de curent, ceea ce la tine nu e cazu pt ca patutul e deja proiectat super in acest sens. Sa le pui pe gardutul din fata nu cred ca o sa-ti convina pt ca nu o sa-ti obstructioneze vederea spre bebelina. Cand va fi mai mare atunci e bine sa captusesti marginile,daca incearca sa se ridice si cade sa se loveasca cu capusorul de ceva moale.

Hai ca m-am lungit cat o zi de post. [:D][:D]Pai chiar suntem in post ce chestie.

[gravi]36 + cu [fetita]

#5
joanna27

joanna27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 664 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:21

Multumim de cap nou[flo][flo]
Yupii capitol aniversar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am ajuns la cap 100..Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun!!!
Sa avem numai vesti bune...
Gigilica treci la capitol nou..

[gravi] 40+ [baietel] [ruga]


#6
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:23

Pisigri ai PM

Gigelica si Joanna multumesc pt raspunsuri. Gigelica ai fost tare cu intepaturile in picioare [:D][pup]

Gaza multumesc pt sugestie [pup] Evenimentul o sa fie la sfarsitul lui iulie. Botezul propriu zis o sa fie cu o luna mai devreme cand o sa si mergem la un restaurant cu apropiatii. Petrecerea din iulie o sa fie mai mult nunta, caci o sa facem cununia religioasa pe ponton in aer liber, dar o sa dam marturii de botez. Noi asa ne-am gandit...

Olga [gravi] 35+ [baietel] David

#7
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:34

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Mi se pare foarte buna ideea sa ne mutam cu toate deodata. Oricum mamicile care au nascut de curand sunt ff obosite si ocupate si nu au suficient timp sa intre pe alt forum. Asa ca si eu zic sa ramanem toate impreuna. Mai invatam una de la alta.



Dragelor, nu exista decat un capitol pt noi. Cand se incheie cel de la odisee, toata gasca se muta la scutecele. Nu se pot crea subiecte si cu burtici de martie-aprilie 2009 si cu bebelusi de martie-aprilie 2009. Astea-s regulile forumului. Doar daca doriti sa va schimbati gasca sa treceti la cele care deja au nascut, cum ar fi fost sa trec eu la mamici de ianuarie-februarie 2009, fiindca am nascut in ianuarie. Puteti citi la celelalte mamici, dar ca membra intr-un club numai aici cu noi puteti fi. Cand naste si ultima mamica de ghiocel trecem, cu toate la scutece. [pk]

Va recomand motorul de cautare la parintii intreaba-parintii raspund, pt ca sunt multe teme discutate deja acolo, cand va loviti de o dilema.



_________________

I love you so much my tiny princess

You grew in my heart

Alma so small, so sweet, so soon



#8
gigelica20

gigelica20

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:34

[bum][bum][bum][batetoba][batetoba][batetoba]

[cheers]CAPITOLUL 100

Trebuie sa bem pentru asta!

Nu stiu de ce, dar imi merge f greu netu...asa ca aveti rabdare cu mine.

Gigelica [gravi] +37 [baietel] Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

#9
joanna27

joanna27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 664 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:37

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Citat:
citat din mesajul lui Gaza22Mi se pare foarte buna ideea sa ne mutam cu toate deodata. Oricum mamicile care au nascut de curand sunt ff obosite si ocupate si nu au suficient timp sa intre pe alt forum. Asa ca si eu zic sa ramanem toate impreuna. Mai invatam una de la alta.
Dragelor, nu exista decat un capitol pt noi. Cand se incheie cel de la odisee, toata gasca se muta la scutecele. Nu se pot crea subiecte si cu burtici de martie-aprilie 2009 si cu bebelusi de martie-aprilie 2009. Astea-s regulile forumului. Doar daca doriti sa va schimbati gasca sa treceti la cele care deja au nascut, cum ar fi fost sa trec eu la mamici de ianuarie-februarie 200, fiindca am nascut in ianuarie. Puteti citi la celelalte mamici, dar ca membra intr-un club numai aici cu noi puteti fi. Cand naste si ultima mamica de ghiocel trecem, cu toate la scutece. [pk]Va recomand motorul de cautare la parintii intreaba-parintii raspund, pt ca sunt multe teme discutate deja acolo, cand va loviti de o dilema._________________I love you so much my tiny princessYou grew in my heartAlma so small, so sweet, so soon
Sper ca ai zis de mutat la odiseea de ianuarie -februarie numai asa ca exemplu....Tu, Luana ,Alex si Clau apartinet aceste odiseei.Punct.Ce ma fac eu fara voi...pai se poate sa iti treaca prin cap asa ceva...[q][gravi] 40+ [baietel] [ruga]

#10
gigelica20

gigelica20

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 22:37

[bang][q][bang][q][bang]

Ayla...cum ai reusit sa faci inimioara???

[q]Io patentez morcovul[bang]

Gigelica [gravi] +37 [baietel] Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -