Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


217 raspunsuri la acest subiect

#21
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 01 iunie 2010 - 20:51

Connie, ai voucherul in original sau copie? ( am si eu un fix[alcool])

Era frumos ca tu, din Iasi fiind, sa iei de la o agentie din Timisoara[:D]

Roxana


#22
yuppy

yuppy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 12:56

Connie, noi plecam pe 14 iunie la Riu Evrika si stam 10 zile. Referitor la corpul cladirii in care vom fi cazati,mi s-a spus de la agentie, ca cei de la hotel stabilesc asta, nu agentia( am inteles ca corpul D, ar fi cel mai recomandat, dar nici celelalte nu sunt rele)Eu am citit numai review-uri bune despre acest hotel.
Asigurarea storno a costat 45 Ron de adult si vreo 30 Ron pt. copil( la ag. Perfect Tour).
Cand ne intoarcem voi intra pe forum sa va impartasesc cateva impresii proaspete. [:)]

#23
anemona

anemona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 14:24

Yupyy, noi am stat anul trecut la Riu Evrika si iti recomand sa ceri de la agentie camera la hotelul cu vedere la mare, Riu Evrika Beach. Este mai nou si mai frumos. Tariful este diferit, deci daca iti spun ei ca poti nimeri oriunde, acolo nu este deloc asa. Noi am nimerit in spate si nu mi-a placut deloc. In plus, am plecat cu fetita bolnava, a facut infectie digestiva care cred ca a fost rotavirus. Si nu a fost singurul caz, am vazut cu ochii mei un baietel iesind din restaurant cu varsatura in jet, exact cum era si fetita mea, in aceeasi zi in care a debutat si la noi. Nu stiu daca a fost de la mancare sau de la piscina, dar a fost sigur de la ei. Noi am plecat mai devreme cu doua zile in acest motiv.

Sa speram ca vii cu vesti mai bune anul asta. Totusi sa-ti iei niste medicamente la tine pentru orice eventualitate.



[foto]

#24
housepocket480

housepocket480

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 441 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 16:22

Buna fetelor

NU stiu daca s-a mai discutat dar va rog sa-mi spuneti si mie care este cel mai scurt drum din Bucuresti pana pe litoralul Bulgaresc..
Multumesc

Mama lui Matei Alexandru

#25
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 16:28

da, da, si pe mine ma intereseaza, dar nu neaparat cel mai scurt drum pana la duni, ci cel mai bun dpdv al calitatii asfaltului, de pe alt forum am inteles ca iarna a lasat si la ei dezastru pe anumite drumuri, si se pare ca exista si ceva lucrari pe un tronson de drum/autostrada.

oricum, pana plecam noi la duni, vor fi altii care se vor fi intors deja si vor posta impresiile lor, atat in legatura cu resortul, cat si cu drumul parcurs.

tot asa, auzisem ca de la 1 iunie se desfiinteaza taxa de pod de la giurgiu, pentru autoturisme...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#26
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 16:46

Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Noi plecam pe 1 iulie la Sol Palace Nessebar 5* si parerile sunt bune doar ca unii zic ca nu e plaja ok, ca e f mica. Ati fost pe acolo ?


Depinde cum o iei. Plaja este ingusta (aproximativ 2-3 randuri de scaune) dar pentru noi a fost minunat. Am avut astfel o zona mai mica pe care sa o acoperim cu ochii dupa copil. In apa se intra treptat si noi puteam intra in apa iar copilul daca voia putea sta langa scaune chiar pe marginea apei sau invers. Mie tocmai asta mi-a placut. [:)] Dar cred ca depinde mult si de ceea ce ai mai vizitat/cunoscut.

Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Vremea e ok la inceput de iulie in general in Bulgaria ?


Anii trecuti au fost ok. Noi am mers intotdeauna in ultima saptamana din iunie prima din iulie si a fost ok.



#27
connie1974

connie1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 17:13

Roxana, zic ca original, adica cu stampila agentiei. In rest, era scanata stampila partenerului lor bulgar, si deasupra a pus stampila agentiei. Mai trebuie sa fac asigurare storno si sa iar carnetele alea de sanatate de la Casa de Asigurari. Asigurarea storno era 1.8% la pachet si mi-a spus cineva ca e mai ieftin. Desi, am cerut o oferta de la Astra parca si intradevar e ieftin, dar riscuri acoperite putine. Mai caut dar daca nu, fac tot la ei. In rest, mi-a mai dat contractul, sper ca e de ajuns [:)].
Anemona, imi pare rau sa aud ce ati patimit, iti da tot concediul peste cap. Eu am cerut la agentie in corpul D, ca auzisem ca ala e mai bun si nu stia de mai multe corpuri, iar partenerul lor bulgar nu i-a raspuns. La mine pe voucher scrie Riu Evrika 4*, cred ca e tardiv sa cer Riu Evrika Beach, poate spun ca e altceva. Oricum intreb la agentie.
Yuppy, sa aveti o vacanta super, fara probleme, si astept detalii cand te intorci.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
www.calendare2010.blogspot.com

#28
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 11:29

M-am uitat pe voucher si nu apare nicio stampila de-a turoperatorului, doar stampila lor, la fel pe contract si pe rezervare. Ia uita-te, tot prin Solvex aveti ? Pe voucher e doar adresa lor( Solvex) cu nr de telefon , adresa mail.


Roxana


#29
yuppy

yuppy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 04 iunie 2010 - 13:42

Anemona, imi amintesc ca am m-ai citit de incidentul vostru de anul trecut, imi pare rau si sa speram ca nu va avea nimeni parte de asa ceva...[q]
Pe bilet scrie decat Riu Evrika 4*, si mi s-a spus de la agentie ca cei de la hotel hotarasc in ce corp al cladirii vei fi cazat.
Sa speram ca va fi totul bine, atat dpdv al cazarii cat si al timpului. Vacanta placuta tuturor[beach]

#30
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 04 iunie 2010 - 20:00

Si pe mine ma intereseaza drumul pana la Duni, noi aveam in plan sa ne oprim la dus in Nessebar, dar daca va fi inchis drumul prin Varna...cred ca renuntam la idee.

Deci...cine pleaca prima ? [:D] Sau...cine se intoarce prima sa ne spuna si noua cum e drumul, daca au terminat sau nu drumul de la Shumen la Varna?

Vacanta placuta tuturor ca mai e putin si vine vacanta!

Roxana



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -