Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


217 raspunsuri la acest subiect

#11
caramel

caramel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 24 mai 2010 - 22:26

Stai linistita, ai facut o alegere foarte buna.
Diferenta de pret o vei vedea la fata locului: marimea camerei, dotarile, calitatea mancarii dar si serviciile.
Am fost de 2 ori la Kaliakra(asta vara la standard si acum in mai la superior)-nu au scazut din servicii fata de anul trecut.Diferenta intre standard si superior o face doar camera.Din punctul meu de vedere Kaliakra este cel mai bun hotel din Albena.Dar si cel mai scump, mai ales la Superior.

#12
alacub

alacub

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 26 mai 2010 - 09:54

Cum am mai spus, Sol Luna Bay din Obzor e perfect pentru familii cu copii. Este curat, mancarea ne-a placut f mult si personalul a fost in mare parte foarte amabil. Noi vom merge cu fetita noastra la sfarsitul lui iunie.

#13
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 26 mai 2010 - 11:58

Noi plecam pe 1 iulie la Sol Palace Nessebar 5* si parerile sunt bune doar ca unii zic ca nu e plaja ok, ca e f mica. Ati fost pe acolo ? Eu sunt f indoita de concediul asta si nu prea am chef de mers insa e platit si n-am incotro, asa ca daca mai gasesc si dezastru pe acolo...Vremea e ok la inceput de iulie in general in Bulgaria ?



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]



Bodrum Aegean Dream resort 2009

Canakkale

Grecia 2006/2007

Thassos 2009

#14
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 26 mai 2010 - 13:21

Raspuns de la Duni ( prin telefon): primesc foarte multe telefoane ptr confirmare si le e greu sa caute (saracii!!!!, cand au incasatr banii nu le-a fost greu), asa ca daca am voucherul si agentia mi-a spus ca totul e ok...asa este, ca ei au anuntat turoperatorii si la randul lor, agentiile, de problemele care au fost.
Deci....mergem pe mana agentiei, daca cumva am surprize neplacute pe-acolo....ma veti vedea la stirile de la ora 5[:D]

Totusi...sa mai sune cineva, sa vedem daca acelasi raspuns il primeste sau am dat eu de unul cu o lene pe el cat casa.

Roxana


#15
connie1974

connie1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 11:06

Buna dimineata. Avem o oferta la Club Riu Evrika, in Sunny Beach, de pe 3 iulie, 7 nopti, 848 euro, cu o probabilitate de reducere. Ati fost acolo? Am tot citit reviewuri, unele sunt foarte bune, altele nu.
Si inca ceva. E vreo problema daca ajungem sambata?

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
www.calendare2010.blogspot.com

#16
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 15:08

Din ce am tot citit am inteles ca ar fi 2 corpuri sau 2 hoteluri, unul de 4* si altul de 3* si ca la cel de 4* este ok, iar la cel de 3*...acolo sunt pareri impartite.

Cu plecatul sambata...va fi drumul cam aglomerat ( cum e vineri- sambata- duminica si la noi) , aglomeratie probabil in statiune, in parcare...

Anul trecut am ajuns duminica, si atunci era aglomeratie dar pe celalalt sens, plus ca erau nori de ploaie, chiar plouase putin dimineata si plecasera multi, unii acasa, altii sa viziteze... parcarea chiar era goala[:D]

Roxana


#17
AnnaBaby

AnnaBaby

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.237 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 21:25

E adevarat ca e obligatoriu sa ai scaun auto pt copil la intrarea in Bulgaria? Asa mi-a spus cineva. Eu nu as mai lua si scaunul ca fata mea oricum nu vrea sa stea in el, asa ca as ocupa loc degeaba pe bancheta si am sta noi mai inghesuite, nici nu as avea unde s-o intind ca sa doarma...Dar am inteles ca daca nu ai dai spaga la vama, ca nu te lasa sa treci...



Anna si [8**] Ioana (11.07.2008)

asa creste Ioana

povestea nasterii



#18
kriss79

kriss79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.667 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 23:35

AnnaBaby, nu stiu de asa ceva, desi noi aveam si sta in el.

Si in Romania de altfel stiu ca e obligatoriu si stiu si cativa care au primit amenda pt. asta in Ro.Mie mi se pare f.periculos, mai ales o distanta asa mare..eu si pana la supermarketul de langa mine/3 min o pun in scaun.






Cristina, mamica de [zana]Alessia Stefana



#19
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:55

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby
E adevarat ca e obligatoriu sa ai scaun auto pt copil la intrarea in Bulgaria? Asa mi-a spus cineva. Eu nu as mai lua si scaunul ca fata mea oricum nu vrea sa stea in el, asa ca as ocupa loc degeaba pe bancheta si am sta noi mai inghesuite, nici nu as avea unde s-o intind ca sa doarma...Dar am inteles ca daca nu ai dai spaga la vama, ca nu te lasa sa treci...Anna si [8**] Ioana (11.07.2008) asa creste Ioana povestea nasterii
2 ani la rand( ultimii) am trecut fara scaun si cel mic avea 1.6 ani , respectiv 2.6 ani, nici macar nu ne-a intrebat nimeni nimic. La noi e treaba ca nu prea statea in el si-l caram degeaba, acum s-a mai obisnuit, sper sa stea. Nu-i nevoie sa-mi spuneti ca-s riscuri, ca nu e bine.....stiu, dar am raspuns la intrebare. Roxana

#20
connie1974

connie1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 01 iunie 2010 - 14:36

Roxana, mersi de raspuns. Pana la urma nu am reusit sa scriem pe voucher corpul D (asta cica e cel nou), dar ne-a promis Emilia (aceeasi Emilia [:D]) ca va mai insista inainte de sejur. Am luat si voucher si contract, ar mai trebui ceva? Vreau sa imi fac asigurare storno, dar diferentele intre asiguratori mi se par mari. Adica la unii am gasit cu 1.8% din valoare, iar la altii mi-au spus ca ar fi de 0.5-0.7% din valoare. Trebuie sa mai studiez chestiunea.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
www.calendare2010.blogspot.com


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -