Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *146*


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:01

Uka, ce mai faci draga?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#192
suede

suede

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.900 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:04

Noi avem o suzeta de la chicco,din latex toata.Mihnea pur si simplu o iiubeste [:D]Poate va ajuta...
Citat:
citat din mesajul lui carinablanca
Ola fetele,Vad ca ieri s-a mai dsicutata de peste. Noua ni s-a spus sa il luam proaspat si noi sa il bagam la congelator. Asa ca am lua crap viu.[:D]Fetele cu dermatita la bebei cum mai e situatia pe la voi? Noi cand am crezut ca am scapat i s-a facut urat in obrajori unde se pare ca e o dermatita de contact la suzeta si nu stiu cum sa scapam de ea de vreme ce nu o pot dezobisnui de suzeta si alta care sa nu fie din plastic nu gasesc. Si de vreo saptamana i-au aparut niste buburuze pe gat in spate la ceafa si cred ca e tot dermatita.[bang]SI urasc vremea asta. Ma dispera si pe fata la fel o dispera ca deja s-a plictisit tot in casa [bang]Monica, nici eu nu am dormit tare bine azi noapte ca Maria s-a gandit ca daca tot a dormit mai bine in ultimele saptamani sa isi revina la vechile obiceiuri cu n-spe treziri.[pup]Selen, [pup] multumim.Alex, nu dispera ca daca a fost bolnavioara acum sigur nu va papa prea mult. Stiu din proprie experienta. Incearca sa o hidratezi cu altceva (apa, ceai, suc de fructe). Sanatate multa [pup]Referitor la cantitatea de lapte, pentru ca si la noi sunt mari fite la el, ne-a zis pediatra ca trebuie sa papa in jur de 500 g de lactate pe zi (aici intra si branzica sau iaurt). Maria nu bea 200 nici dimi, nici seara. Foarte rar un 180, dar la 160 sunt incantata.A si sa nu uit, pentru calorii, Maria papa la 3 mese cu adaos de creale. La fructe ii pun 5--10 grame, la iaurt, cate 10-15 iar seara in biberon 5-10 grame. Daca ii dau o masa de cereale efectiv insa am toate sansele sa nu mai pape nimic la masa urmatoare.Acum am citit ca nu tolereaza branzica si iaurtl. Cred ca ar trebui atunci sa ii bagi laptic prin mancare 1-2 masuri.A, si apa la fel ca si bebe de x_ggg din canita cu cioc moale.Techila felicitari! Stiu si eu foarte bine cum e sa umbli dupa una bucata bebeloi. Nu imi inchipui cum e insa cu 2. Asa ca jos cu palaria la mamicile de gemeni.Trimit ca s-a trezit si nu vreau sa pierd si revin mai pe seara cel mai probabil.Carina [mamica] [9cer] de scumpete de [zana] in [caru] Maria (31.08.2009)http://lb1f.lilypie....72.mondozoo.com
Laura [mamica]fericita de puiut scump norocos [copil]Mihnea Costin 12.10.2009Poze noi

#193
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:07

Ola fetlii frumuselili!



Va pup cu drag! Nu am mai apucat så intru ca suntem aproape toata ziulica afara.Pt ca avem cateva zile de vara[pk][pk] si e musai sa profitam pt ca e posibil ca acestea så fie si singurele.[:D] Nu se stie niciodatå.



Mai merg si la munca atunci cand simt eu ca oki si am si chef ca de placut imi place oricum.Bruce e la stare de maråiala avansata desi inca nu se vede nici un dinte.De vreo 2 nopti doarme f prost asa ca avem sperante så fie dinti ca altceva nu are.



V-am citit asa pe bucati de pe tel.



Vreau så o imbratisez tare de tot pe scumpa noastra Katteryna[pup][pup].Så stii mami ca ma rog pt voi så se rezolve cat mai repede.TE admir foarte tare![flo]



Am vazut toate pozele cu dovleceii cei frumosi[olala][olala].Cate un pupic apåsat la fiecare.



Alex mami imi pare tare rau de micuta Zeina ca a fost bolnavioarå.Då Doamne så isi revina si så stii ca te inteleg ca esti stresata si ingrijorata dar de acum cred ca e pe calea cea buna si totul va fi bine.[pup]



pup toti dovleceii bolnaviori si pe mami Fram så ii trecå raceala repede.







POZE



Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)



Bruce, minunea noastrå





#194
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:09

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81
va pupa fata, mama posesoare a unui baietel neprietenos in prima parte a zilei. [q]ce vroiam sa zic eu?da... monica noi luam pastrav de la pastravaria de la Azuga. mergem cam o data pe luna si luam mai mult. coasta cam 20 de lei kg (nu stiu exact) si ti-l alegi tu din bazin. cred ca este stokke caruciorul ukai, x_gggvroiam neaparat s-o felicit pe mami de andrei pentru realiyarile puiului!mai citesc[flo]__________________________[hippi]Ioana mama lui [caru] Carol Ioan [clown] Trazbâtii [clown] UN VOT, VA RUGAM
[ruga]Sa-l ajutam pe Vladut[ruga]
esti tare draguta! [pup] m-ai facut sa zambesc intr-o seara nu tocmai ok...bebe e bine, dar sotz cred ca o iau pe aratura....[q]POZETOT ANDREI DAR PE PICASA

#195
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:21

Fetelor ca vorbeati de peste.sa stiti ca al meu adorå somonul.il iau proaspåt il fac la cuptor si ii dau cu cartofi fierti si broccoli cum de altfel papam si noi la maså.il mai fac si cu morcov , dovlecel si sos de rosi..Linge tot.Dar ma asteptam så pape ca tat-su ar manca zilnic si mereu[:D] numai peste.



Noi suntem pe calea cea buna cu DA.E atat de frumos bursucul meu fara petele alea pe fatzå.Sper så nu mai revina.



Dar la noi acum vine in forta problema cu polenul la care taticutul lui e alergic, f alergic si nici eu nu stau mai bine.Acum noi ne descurcam si tragem sperante så nu aibe si BRucu alergia asta pacatoaså( aici 80% din suedezi o au).



POZE



Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)



Bruce, minunea noastrå





#196
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:22

Citat:
citat din mesajul lui kemsy



Mamideandrei, felicitari pentru RIDICATUL IN PICIOARE AL puiutului!!!Sa-i transmiti din partea mea [:D][:D]!









[pup] iti multumeste frumos....[flo]



POZE

TOT ANDREI DAR PE PICASA

#197
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:23

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Uka, ce mai faci draga?If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.
Nu vreti sa stiti ..am devenit dependenta de site-ul ala...ma uit non stop la "neveste disperate", am ajuns la episodul 19 ..nu ma pot opri [:D]In rest, foaaarte bine, am fost azi la plimbare cu Santo si Andrei, pe malu' marii...cam frumos..Vreti poze? Tare haiosi ai nostri.. Vooi? Bine sanatoase frumusetile voastre? [iepu] C a r i n a Nihil Sine Deo

#198
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:28

Fetele,stati cumintele ca fac cuibusor nou,ca sa avem unde povesti,cele care nu vem somn,ok?



Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

[:D]mama lor [:D]

[copil]Noi trei...un inceput de viata![copil]

#199
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:33

Hai ma Uka ma, pe malul marii...cat de frumos! Abia astept sa vin si io!
De pe 10 iunie venim, sa rezervi o plimbarica si cu noi, da?

Draga mea, am ajuns la trista concluzie ca m-am rablagit de tot..ma chinuie raceala si acum. Natalixa e mai bine,are o noua pasiune..prizele si cablurile[:D]

Va pupam!

Hepilico, ai vrea draga sa dai o fuga pe la mare? Sa facem un gratar acolo sub palmieri[:D]

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#200
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 00:37

Tan-ta-na-naa147






Lali [majoreta]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -