Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (86)


199 raspunsuri la acest subiect

#41
alexa si mami

alexa si mami

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.727 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 21:00

ramo, bine ca ati revenit acasa!
ada [olala] frumosul oadu! cit de misto e leaganul ala din "sunt zen". e cel de la ikea, care te tine si pe tine? in dormitorul alexei si noi avem tot supraetajatele de la ikea. i-am propus lu' tati sa renuntam si noi la patul de mijloc si sa ne luam tot asa si la noi in camera si el ce ma intreaba..."noi unde ne mai intilnim?:)))

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

#42
sabinel

sabinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 21:14

am inaugurat scaunul de masa astazi. amalia a mancat pe rand caisa cu para apoi cereale cu morcov si mar. la urma am zambit strengareste una la alta si apoi amandoua la tati. de ieri zice dai dai dai, ta ta ta, e o dulceata de copil.



nasterea strumfitei mele

piticania creste

_________________________________________________________________________________________

„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

#43
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 21:54

[:D] avem mai mult decat suficient loc "sa ne intalnim" in patul de jos / sau de sus pentru variatie si scartzaieli amplificate, 90cm latime e huge....



da, leaganul "zen" e cel de la ikea, copiii sunt foarte incantati de el, dar mie imi vine mereu sa vars [alcool] ca se leagana pe toate directiile si e mai rau ca in autocar pe serpentine.



Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)

povestea nasterii

#44
Nerantula

Nerantula

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.451 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 22:15

Salutare!



Tocmai am aflat ca o cunostinta designer de arhitectura s-a apucat de confectionat bijuterii ... superbe ... Enjoy!



Gruia - haiducel iubit 16.09.2008





Daca va place de noi, va rugam sa ne votati in concurs. Va multumim! [flo]




#45
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 22:21

la multi ani tuturor boboceilor nascuti intr-o zi de 22.
vremea a tinut cu ei azi, frumoasa zi numai buna de sarbatorit.

Eu am luat caruciorul sport gata: maclaren quest e de cateva ore al meu.
L-am gasit la Tesco in UK cu 5 milioane. O sa imi parvina in maxim o luna, poate chiar mai curand daca se nimereste vreo cunostinta sa vina in tara cu bagajele mai goale.

babytza cred ca se merita sa pui intrebare la Nextvision.ro, spune-le de Tesco si poate iti fac o oferta buna.

In rest, ce sa zic, ne-am plimbat prin padure azi insotiti de unul din catei. A fost superb afara, padurea e plina de viorele si alte floricele de primavara, aerul proaspat caldut de primvara a fost tocmai ce ne lipsea.

Va trimit si eu invitatie la poze pe emailul comun de yahoo.
Pozele din padure sunt la sfarsit.





#46
lala77

lala77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 23:02

Buna seara, mamici![olala]Tare mult mai scrieti si mi-e greu sa tin pasul cu doi copii atomici si munca. Eu cred ca nu mai apuc sa fac ordine in casa vreo 10 ani[q]. Asta e, m-am obisnuit; o sa iau masuri mai drastice cand vad furnici[:)]Pt curatenie asa in mare am adus o firma ca altfel era jale mare, insa in sifoniere nu mai gasesti nimic (parca a explodat o bomba-se cheama Alice).Inclusiv in dulapul de vase face ordine de cateva ori pe zi; cica nu-s asezate calumea.[:D]

Im alta ordine de idei, suntem toti raciti cobza. Azi am fost iar la medic pt ca de miercuri luam antitermice si antiinflamatoare si nu cedeaza febra; asa ca luam antibiotic[q]Macar de s-ar opri temperatura ca m-am saturat sa umblu noaptea intre dormitoare.

La Anna am inceput diversificarea in urma cu o saptamana. Am vrut sa stam pana la 6 luni dar n-a mai fost posibil pt ca ajunsese sa se trezeasca din ora in ora la tzitzi; am incercat sa-i dau si al doilea san (ea golea doar cate unul la o masa)si nu l-a vrut, semn ca era lapte destul dar nu mai tinea de foame. Asa ca mancam zilnic putin mar si banana (cam vreo 30 gr) iar seara papam jumatate de portie de cereale de la Humana si nu ne mai trezim decat la 1 noaptea pt supt.Cand ma gandeam si eu ca m-am scos si dorm noaptea...a venit minunata viroza.[q]O sa treaca pana la urma.

Intrebare intrebatoare: daca ajungi sa inlocuiesti o masa la copil cu solide, mai dati tzitzi la masa aceea? La Alice n-am putut sa alaptez, deci n-am experienta deloc. Stiu insa ca-i scosesem laptele cand manca suficienta mancarica la o masa.

Anis, nasol cu bona. Sper sa gasesti una rezonabila![flo]Mai vino i pe dincolo si mai spune-ne despre pitice![pup]

Plec la culcare; intru maine si mai citesc si raspund. Promit.Noapte buna![pup]

http://community.web...568109497amcroS
anna-rebecca-02.10.2008
alice-mihaela - 21.01.2007

#47
claudinna

claudinna

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.691 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 23:23

lala, daca ai inlocuit o masa se cheama inlocuita si nu mai dai lapte.

dar asta daca mananca suficient si nici nu mai vrea lapte. cred ca-ti dai seama cand e satula.

cred ca-ti e greu cu 2 pitice!

sanatate multa!



blog in scutec,poze noi cu bebelushul

Razvan

mamica de Florin Razvan (14.08.2008)



avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

#48
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 23:24

Multumim de urari !! Pupam ceilalti sarbatoriti.



Avem 7 luni, parca a trecut timpul asta prea repede.. parca ieri am nascut [:D]. Azi l-am serbat pe Alex cu 30 ml de suc de portocala. Ne-am facut noi fresh si am incercat sa-i dau si lui si i-a placut. Se stramba (probabil pt ca era acrisor) si pe urma deschidea gura. Asa am ras de el, tare simpatic era. Ar fi vrut el mai mult, dar am zis ca ajunge pt prima data. O fi simtit el cate freshuri de portocale am baut in sarcina ?? [:D]



Lala eu una ma ghidez si dupa cat mananca solid. Ca daca mananca mult nu mai incerc cu sanul, daca mananca putin incerc sa vad daca vrea. Nu ca se agita el, dar mi-e sa nu i se faca foame peste o ora. Prefer sa manance atunci. Si daca mai vrea san mai mananca, daca nu .. nu. Adica au existat si zile in care nu a vrut si gata.







Mami de [copil] Alexandru



[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#49
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 23:34

anamona, sa stapaniti sanatoase caruciorul!

Te admir foarte mult, sa stii.



Printre altele, si pentru ca nu as putea sa comand ceva ce vine peste o luna...



[pup] printesele frumoase (vazut poze! ce cutzu mai aveti? asa imi lipseste saracu' Raid al nostru... dar nu mai am curaj sa mai iau alt caine acum).





Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), povestile nasterii

#50
alexa si mami

alexa si mami

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.727 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 23:36

Ada :))) f tare, senx de raspuns. Stiu ca e loc ca in prezent alexa doarme sus si ta'su jos. Anamona, sa stapiniti sanatoase carutul!

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -