Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron


989 raspunsuri la acest subiect

#981
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 20:47

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?Adriana 23+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 aniA ticket to hell has never been funnier
Ne gandeam ca poate iti faci tu mila de noi si ne sponsorizezi...cand vad cat de tari sunteti la teorii...mi se face greata...-----------------------------------------------------------------------------------------------------------DANA[mamica] fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]

#982
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 20:48

ce ma incalzeste ca-l imparte ...e obligatoriu , ambele sunt, prefer sa fac altceva cu banii aia si sa-si bage indemnizatia mea undeva si pensia aia iluzorie, ca mai prinde Baluba varsta de 65 de ani in conditiile de kko in care traim

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#983
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 20:50

PS: oricum mareste CAS-ul, marire suportata integral de salariat.

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#984
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 20:58

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

ce ma incalzeste ca-l imparte ...e obligatoriu , ambele sunt, prefer sa fac altceva cu banii aia si sa-si bage indemnizatia mea undeva si pensia aia iluzorie, ca mai prinde Baluba varsta de 65 de ani in conditiile de kko in care traim

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine





Ok, eu intervenisem pentru ca ai spus ´´platim in PLUS asigurare privata pentru ca asa vrea statu´´. Ceea ce nu e corect formulat si dezinformeaza diaspora. [:D]

Are multe bube statul roman, i sunt suficiente, nu trebuie sa-i mai punem noi ceva in carca, sumplimentar.

#985
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 21:01

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?Adriana 23+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 aniA ticket to hell has never been funnier
Ne gandeam ca poate iti faci tu mila de noi si ne sponsorizezi...cand vad cat de tari sunteti la teorii...mi se face greata...-----------------------------------------------------------------------------------------------------------DANA[mamica] fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]
Na te trezisi si tu sa imi sari in cap pt o chestie de bun simt. Au mai spus si altii inaintea mea si dupa mine la ce ma refer nu mai repet!Adriana 23+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 aniA ticket to hell has never been funnier

#986
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 21:06

Citat:
citat din mesajul lui petra


Cele care va laudati cu masterele si studiile, cu anii de cariera pentru care a-ti muncit va pica bine un asemenea indemn?? Dar poate ca da atata timp cat este venit din Romanica si nu din USA!

La toti numai bine!



Draga mea Petra , eu am omis sa spun cum arata o zi din viata mea , zi de lucru :
ma trezesc la 5 - 5 jumate dimineata
pana la 7 fara un sfert cafea , mic dejun la familie
la ora 7:30 la servici
la ora 16:00 termin serviciul
la ora 17:00 ajuns acasa + cumparaturi
intrat in casa , pe la 18:00 sunt gata cu a doua masa a zilei

mai calcam rufe, mai facem una alta , vreau sa ajungem la performanta sa mai iesim un pic afara , ca trece viata pe langa noi

da, in wekend munte , mare, rude, relaxare , teren
da, concedii

asa ca sarit mana mama lui boc , cred ca matale si cu mine dormim cam in acelasi timp

Doamna Petra , am incheiat

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."



#987
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 21:06

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
...dezinformeaza diaspora. [:D]
[:D]Atunci hai sa o informam un pic despre cum stau lucrurile: http://voxpublica.re...-42068.htmlS-ar potrivi la fix un citat din prim-ministrul Boc, categoria cuvinte intelepte: "deci, deocamdata, sintem unde ne aflam". [asia] :))see details

#988
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 21:07

si pana la urma topicul a avut un efect incredibil de bun .
s-a ajuns la concluzia ca pana la urma decat cu cuie in cap, creiere spalate si frustari cat oceanul, in romania e mult mai bine decat in alte tari.[:)] asta ar trebui sa va faca sa fiti multumite si implinite.
referitor la usuirea permanenta a celor care nu sunt de acord cu ceea ce sunteti voi ferm convinse ca e drept, nu pot decat sa ma gandesc cu spaima ca asa cum cantati pe aici " lasaneeeeeeee" , conducatorul tarii canta si el acelasi cantec impreuna cu toata echipa lui.
daca asta poate fi atitudinea unor mame , de ce nu ar fi si a unui conducator?


alina

#989
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 21:07

Am sa inchid acest topic cu rugamintea urmatoare.

Nu judecati prea repede si facil deciziile sau sentimentele unor oameni de care va despart mii de kilometri. S-ar putea ca acea distanta sa fie mare ... si sa va desparta nu numai fizic ci si emotional, cognitiv si la nivel de experienta de viata.



Nu merita sa va certati. Orice ar fi, mamicile isi doresc conditii decente pentru puii lor ... si, da, in Romania e mai greu, situatia e diferita ...nu puteti compara viata unei mamici din Germania sau USA cu cea de mamica din Romania.

La urma urmei, ce ne leaga pe acest forum e dragostea pentru copii si fiecare mamica stie cel mai bine cu isi poate creste copilul cel mai bine.

Pentru actiunea de protest, va rog sa folositi topicul celalalt deschis.



sanatate si noroc tuturor copilasilor cu parinti care gandesc romaneste! [flo]



[dc]



**************

Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -