Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9


269 raspunsuri la acest subiect

#1
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 13 martie 2009 - 17:46

Subiectul de fatza se vrea sa fie un ajutor pentru copii cu posibilitati materiale mici, sau deloc. Incercam sa strangem cele strict necesare pentru un bebelus, copil la nevoie: scutece, haine, biberoane, lapte praf, carucior, incaltaminte.

Cei care au cate ceva de dat sunt rugati sa isi manisfete dorinta de ajutorare aici cu o lista sumara de produse si varsta pentru care sunt bune daca se poate va rog, ca sa stim la cine apelam in caz de nevoie.

Procedura de lucru v-a fi simpla: in momentul in care gasim un copil, care are nevoie, si aflam detalii despre cazul respectiv, pe care le vom face publice vom strange necesarul de lucruri si le facem colet via Posta Romana catre ei.

Freia si Alexa



Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, ce se modifica in lista!)



Noe - scaun de masina 0-9 kg, cadita bebe, hainute fetita pana la 1 an

Pegasis - saltea patut

LauraNicole - bluzite pentru 2 ani

Sorina-Alexa - geaca de iarna, lucruri pentru 4,5 ani

Kehleyr - sutien de alaptat, tampoane san, 1 cutie Milumil 1

Cloreta - premergator si marsupiu

Anangel_lexi - marsupiu

alexandrueduard - hainute, incaltari, jucarii pentru 8 luni - 2 ani

carolinah - jucarii

madau - jucarii, bluzite pentru bebe

adlemi - hainute 2 luni-2 ani, incaltari, jucarii

rrox - patut de lemn, carucior si cadita de baie

simogeo - haine, jucarii, cosmetice, cadita 3 luni

BiuMil - Carut

bogdanai - saltea de iarba pentru patut

cristina miruna - hainute fetita 0-9 luni

vl-ad - hainute baietel 1 an

carminabulina - marsupiu, port bebe, paturica plic

Sheannamp - doua cutii de lapte NOVOLAC ANTIREGURGITARE numarul 1

Klaus29 - hainute pentru 2 ani

dana.salo - hainute pentru 1 an si ghetute nr.21

dia codat - hainute si ghetute pentru 2 ani

dianocica - hainutze pentru nou nascut, cosmetice

LYLY809 - hainute bebe 5-6 luni

lucia3 - hainute bebe

LiliaToma - carucior functionabil, marsupiu

alessia80 - hainute bebe, lapte, marsupiu,...

elyanne - marsupiu

ammuntean - hainute bebe pana la 12 luni

mihaela 80- hainute bebe pana la 1 an si jumatate

apisica - hainute intre 6 luni si 1 an, carucior

Priscilla - hainute, creme, jucarii 0-12 luni

gremlin - hainute, jucarii, papucei pana la 1 an

teodoral - hainute, cosmetice 1-5 luni

Madizza- hainute, carucior pana la 18 luni

sanziana27 - haine mamica

alexxia - 3 cutii Lactovit

irinafils - hainute pana la 4 luni

Pisimuki - hainute copii

theli - hainute 0-3 luni, 2 biberoane noi,1 pachet de pampers mare 3-6kg

SimonaBB - hainute 0-3 luni

tlaura - hainute, jucarii

Lorikay - hainute, pantofiori, jucarii

Anya - cadita, pampers nr.5, ham bebe

firaflor - imbracaminte, incaltaminte 1-4 ani

ancadragoman - cutie de lapte Humana Folgemilch 3(400g) care expira in sept.2009

mariutza_mea - un maruspiu, cate ceva de incaltat, un cosmonaut de 6-9luni si pampersi happy nr 1 si o pompita de nas

alexiuli - un bax de pampers 64 buc, marimea 2(3-6 kg) si hainute pt baietel 0-3 luni

Eseea - hainute nou-nascut

kover - carucior (este landou+sport,suport pt.bagaje,si gentuta pt.lucrusoare copii)



Cei care au nevoie de ajutor:



1 Bebe 5 luni in Bucuresti - GABRIELLE4*

2 Bebe 5 luni in Giurgiu - GABRIELLE4 *

3 Bebe 5 luni - BUBURUZICA2005 *

4 Bebe Andreea (mama Rodica) - GABRIELLE4*

5 Antonia 1 an si 3 luni (7 sept 2006) - NATY-BLONDY *****

6 Fetita 5-6 luni - EMEE *

7 Gemene 6 luni - TZUNA

8 Stefan (nascut aprilie 2006) - BOCANILA ****

9 Baietel 8 luni - TRINITY

10 Dorin (nascut 25 dec.2004) + varul sau (nascut sept.2005) - BILUTZA28 *

11 Fetita 4 ani - CRSTNGIURCA

12 Bebe - NICOPUSCASU

13 Basi - baietel - NADINA *

14 Triplete - 26 oct.2006 (mama Iulia), Prahova - CRI19 ***

15 Victor 5 ani - Mirella

16 Ana Maria (5luni) - Dolcebaby

17 Madalin Victor (9.10.2007) - Mioarabraila

18 fetita (5 luni) - giuliaelena

19 fetita (3 ani) - florideni

20 Maria (4 ani, 25 kg, ar avea nevoie pe langa scaunul de masina si de pampersi) - ancadragoman

21 Adrian-Alexandru (aproape 3 ani, arata de 4)- Lauranicole

22 Georgiana+Rebeca (gemene,iulie 2006) - Lauranicole

23 Maria(august 2005) - Lauranicole

24 George(august2003) - Lauranicole

25 Adriana(nascuta in 2003, inalta si slaba) - Laurnicole

26 Marin(2002) - Lauranicole

27 Doina (nascuta 2007) - Lauranicole

28 Danutza (nascuta 2003)+ Valentina (nascuta 1995, e clasa a-7 a si premianta), mama singura(vaduva) - Lauranicole

29 Gemeni nascuti in octombrie 2008 (mai au inca 5 frati cu varste cuprinse intre 3 ani si 13,3 fete si 2 baieti,doua fetite fiind crescute de prietena mea Gabi Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5ani) - Lauranicole

30 Robert Octavian nascut pe 2 septembrie2008 (dar arata cu cel putin 2 luni mai mare ca s-a nascut la 4 kg 500) - Lauranicole

31 Bebe Rares care se va naste in februarie - Lauranicole

32 Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman

33 bombonica12 - are nevoie de carucior bebe

34 ancadragoman - 2 gemene nascute in martie 2009, 3 baieti de 4,12, 13 ani si doua fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani.



Rugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in caz de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! Multumesc de intelegere!





PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.





#2
mistral

mistral

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 13 martie 2009 - 21:16

Ancadragoman,am trimis azi coletul,marti ar trebui sa il primeasca.



Debi,mami de Bianca(11.06.1999)si Andreea(10.08.2001)

#3
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 14 martie 2009 - 14:40

debi mersi mult,o anunt si cand il primeste te anunt pe tine.

Malta da-mi pe pm adresa mamicii sa ii trimit niste cosmetice ptr copilas



anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

SA IL AJUTAM PE ANDREI

BEBE 2





poze in concurs Anca1 si Anca2



#4
ivonna29

ivonna29
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 martie 2009 - 00:04

Citat:
citat din mesajul lui danielac
Subiectul de fatza se vrea sa fie un ajutor pentru copii cu posibilitati materiale mici, sau deloc. Incercam sa strangem cele strict necesare pentru un bebelus, copil la nevoie: scutece, haine, biberoane, lapte praf, carucior, incaltaminte.Cei care au cate ceva de dat sunt rugati sa isi manisfete dorinta de ajutorare aici cu o lista sumara de produse si varsta pentru care sunt bune daca se poate va rog, ca sa stim la cine apelam in caz de nevoie.Procedura de lucru v-a fi simpla: in momentul in care gasim un copil, care are nevoie, si aflam detalii despre cazul respectiv, pe care le vom face publice vom strange necesarul de lucruri si le facem colet via Posta Romana catre ei. Freia si AlexaCei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, ce se modifica in lista!)Noe - scaun de masina 0-9 kg, cadita bebe, hainute fetita pana la 1 anPegasis - saltea patutLauraNicole - bluzite pentru 2 aniSorina-Alexa - geaca de iarna, lucruri pentru 4,5 aniKehleyr - sutien de alaptat, tampoane san, 1 cutie Milumil 1Cloreta - premergator si marsupiuAnangel_lexi - marsupiualexandrueduard - hainute, incaltari, jucarii pentru 8 luni - 2 anicarolinah - jucariimadau - jucarii, bluzite pentru bebeadlemi - hainute 2 luni-2 ani, incaltari, jucariirrox - patut de lemn, carucior si cadita de baiesimogeo - haine, jucarii, cosmetice, cadita 3 luniBiuMil - Carutbogdanai - saltea de iarba pentru patutcristina miruna - hainute fetita 0-9 lunivl-ad - hainute baietel 1 ancarminabulina - marsupiu, port bebe, paturica plicSheannamp - doua cutii de lapte NOVOLAC ANTIREGURGITARE numarul 1Klaus29 - hainute pentru 2 anidana.salo - hainute pentru 1 an si ghetute nr.21dia codat - hainute si ghetute pentru 2 ani dianocica - hainutze pentru nou nascut, cosmeticeLYLY809 - hainute bebe 5-6 lunilucia3 - hainute bebeLiliaToma - carucior functionabil, marsupiualessia80 - hainute bebe, lapte, marsupiu,...elyanne - marsupiu ammuntean - hainute bebe pana la 12 lunimihaela 80- hainute bebe pana la 1 an si jumatateapisica - hainute intre 6 luni si 1 an, caruciorPriscilla - hainute, creme, jucarii 0-12 lunigremlin - hainute, jucarii, papucei pana la 1 anteodoral - hainute, cosmetice 1-5 luniMadizza- hainute, carucior pana la 18 lunisanziana27 - haine mamicaalexxia - 3 cutii Lactovitirinafils - hainute pana la 4 luniPisimuki - hainute copiitheli - hainute 0-3 luni, 2 biberoane noi,1 pachet de pampers mare 3-6kg SimonaBB - hainute 0-3 luni tlaura - hainute, jucarii Lorikay - hainute, pantofiori, jucarii Anya - cadita, pampers nr.5, ham bebefiraflor - imbracaminte, incaltaminte 1-4 aniancadragoman - 3 biberoane Avent, folosite dar in stare buna, cutie de lapte Humana Folgemilch 3(400g) care expira in sept.2009 mariutza_mea - un maruspiu, cate ceva de incaltat, un cosmonaut de 6-9luni si pampersi happy nr 1 si o pompita de nasalexiuli - un bax de pampers 64 buc, marimea 2(3-6 kg) si hainute pt baietel 0-3 lunicrialex06 - tarc,un carucior sport,si cateva hainute pentru 1 anCei care au nevoie de ajutor:1 Bebe 5 luni in Bucuresti - GABRIELLE4*2 Bebe 5 luni in Giurgiu - GABRIELLE4 *3 Bebe 5 luni - BUBURUZICA2005 *4 Bebe Andreea (mama Rodica) - GABRIELLE4* 5 Antonia 1 an si 3 luni (7 sept 2006) - NATY-BLONDY *****6 Fetita 5-6 luni - EMEE *7 Gemene 6 luni - TZUNA 8 Stefan (nascut aprilie 2006) - BOCANILA **** 9 Baietel 8 luni - TRINITY 10 Dorin (nascut 25 dec.2004) + varul sau (nascut sept.2005) - BILUTZA28 *11 Fetita 4 ani - CRSTNGIURCA 12 Bebe - NICOPUSCASU 13 Basi - baietel - NADINA *14 Triplete - 26 oct.2006 (mama Iulia), Prahova - CRI19 ***15 Victor 5 ani - Mirella16 Ana Maria (5luni) - Dolcebaby17 Madalin Victor (9.10.2007) - Mioarabraila18 fetita (5 luni) - giuliaelena19 fetita (3 ani) - florideni20 Maria (4 ani, 25 kg, ar avea nevoie pe langa scaunul de masina si de pampersi) - ancadragoman 21 Adrian-Alexandru (aproape 3 ani, arata de 4)- Lauranicole22 Georgiana+Rebeca (gemene,iulie 2006) - Lauranicole23 Maria(august 2005) - Lauranicole24 George(august2003) - Lauranicole25 Adriana(nascuta in 2003, inalta si slaba) - Laurnicole26 Marin(2002) - Lauranicole27 Doina (nascuta 2007) - Lauranicole28 Danutza (nascuta 2003)+ Valentina (nascuta 1995, e clasa a-7 a si premianta), mama singura(vaduva) - Lauranicole29 Gemeni nascuti in octombrie 2008 (mai au inca 5 frati cu varste cuprinse intre 3 ani si 13,3 fete si 2 baieti,doua fetite fiind crescute de prietena mea Gabi Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5ani) - Lauranicole30 Robert Octavian nascut pe 2 septembrie2008 (dar arata cu cel putin 2 luni mai mare ca s-a nascut la 4 kg 500) - Lauranicole31 Bebe Rares care se va naste in februarie - Lauranicole32 Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragomanRugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in caz de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! Multumesc de intelegere!
PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.
tcri

#5
ivonna29

ivonna29
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 martie 2009 - 00:07

buna eu sint crina am 36 de ani si am un bebe de un an si 2 luni.problema e ca sintem singuri si nu prea ne descurcam.am avea si noi nevoie de un carut sport si orice altceva care credeti ca puteti ajuta.multumi din suflet pt orice gest[bibe]

tcri

#6
ivonna29

ivonna29
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 martie 2009 - 15:30

buna eu sint crina am 36 de ani si am un bebe de un an si 2 luni.problema e ca sintem singuri si nu prea ne descurcam.am avea si noi nevoie de un carut sport si orice altceva care credeti ca puteti ajuta.multumi din suflet pt orice gest[bibe]

tcri

#7
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 10:55

Malta o sa te rog sa pui aici mesajele care mi le-ai scris mie pe PM ca totul sa fie la suprafata.



anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

SA IL AJUTAM PE ANDREI

BEBE 2





poze in concurs Anca1 si Anca2



#8
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 14:46

Offff...credeam ca macar la topic nou scapam de suspiciuni .... din pacate am primit multe mesaje si we asta in care fete care vor sa ajute nu mai au curaj din cauza anumitor useri care "circula" pe aici... va rog inca odata insistent sa va opriti toti cei care ati dat de banuit vreodata, fie macar si pentru o vreme, sa nu mai alungam persoanele de buna credinta din cauza asta.



Va rog in continuare sa patrati transparenta si sa postati la topic toate problemele aparute!







PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.





#9
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 16:01

danielac,

Banuiesc ca ai primit si PM-ul meu. Da, am dubii in ceea ce le priveste pe mariutza_mea si pe ddeiutzz. Sunt mai multe site-uri care stau la baza dubiilor mele.

mariutza_mea, care cere ajutor pe orice site pe care intra, intrebata fiind de unde are bani de platit Internetul, a spus ca, inainte de a avea probleme financiare, il platea parte in parte cu vecina ei. Dupa care, vecina s-a oferit sa-l plateasca integral, pana isi revine Ramona financiar.

Dar aici: http://forum.7p.ro/cine-ne-poate-ajuta.aspx?g=posts&t=7739&p=4

mariutza_mea zice asa:

"da m-am intepat la firul care duce la un hotel restaurant aici in zona...sincer initial am zis ca am de la o vecina ca mi-era rusine sa zic ca m-am legat ilegal..dar acum o spun pt ca la urma urmei asta e adevarul...bine..nu am facut eu toata treaba asta..ci cineva care se pricepe mai bine ca mine...insa de multe ori nu merge netu pt ca eu nu am un ip de sine statator...e setat ca atunci cand dau conectare sa caute un ip liber pe retea..eu va zic din ce mi-a spus persoana care a tras net..eu ma pricep mai putin la asta...."

Deci?

Pe urma, ieri gasisem un forum pe care mariutza aparea intr-o postura... foarte ciudata... Si asta fiindca un user de acolo postase niste conversatii pe YM, legate de adoptarea fetitei celei mici, ajutor si asa mai departe... Mi-e ciuda ca nu ma gasesc linkul acum, ieri am citit...

mamica23 spune: "Chiar niste doamne dragute s-au oferit sa-i fie nasi copilului,pana cand au aflat ca de fapt totul e o minciuna."

Asta am citit si eu pe forumul de care v-am spus...

LE: l-am gasit.

tzika spune asa: http://www.babyonlin...er=asc&start=15

"am fost pe 19 oct la ea,afland de anuntul ei de pe alt site de mamici...i-am dus la fata haine de prin cunostinte.acuma vreo 2 zile,vb cu inca o fata din botosani sa mai mergem odata la ea ca sa ii duc haine pt ea,una alta de mancare...fara nici un gand,daca cauti id-ul meu sau id-ul mela ai sa gasesti si alt site pe care eu sunt veche ca sa spun asa si i-am luat apararea sa nu o mai interogheze fete si asa mai departe.
si ma urc in masina cu fata sta,intelegi?cu care eu vb pe mess de vreun an da nu ne-am vazut,din diferte motive,si pe drum stand noi asa de vorba,despre ramona,ne dam seama ca ea stie de-ul fel,eu altfel.chiar daca eu fusesem acolo,am sta la ea in casa,vreo 2 ore cred,am intrebat,fata mi-a avut raspuns la toate...si cand am ajuns acolo,o sunam si ea Ramona zice ca ea e la ucraineni...deci noi vb la 2 cu ea,si la 3 era in Ucraina...zi si tu ce sa crezi?
hai sa nu o mai lungesc,uite am si confirmarea ca acel barbat de care zice ea ca i-ar fi tata la copii saracul nu are treaba cu ea,e insurat si are familia lui,nicidecum sa locuiasca cu ea cum a zis de vreo 2 ani...
daca mai vreti sa stiti ceva intrebati,inca nu am confirmare de la proprietarul apartamentului daca e sau nu restanta.....
abia azi am aflat de acel barbat si la telefon nu imi raspunde...trebuia sa vina azi inbotosani,sa ne vedem,dar cand a sunat violeta,fata cealalta cu care am fost,i-a zis ca fata are febra,nu e bine deloc...si nu poate sa iasa 2 zile din casa...ca sa primesc acu un telefon de le elenagiulia,alta mamica din dorohoi cu care ne-am vazut ieri si care a scris si aici ca a ajutat-o...si mi-a zis ca s-a interesat sotul dumneaei de exul ramonei si ca e barbat insurat la casa lui si nu cunoaste o asemenea fata...ramona cand a auzit,fiind confruntata cu situatia,repede s-a imbracat si a plecat ca ii inghitise pisica limba..."

Daca cititi mai departe, veti vedea de ce am dubii...

Aici: http://www.kidz.ro/c...TC-ETC-ETC.html

mariutza_mea o demasca pe ddeiutzz... Cu care pare sa se inteleaga bine pe acest forum...

Legat de ddeiutzz, vedeti si aici: http://www.reclama/S...55240835907a015

Acum, ce sa creada un user care are ceva de oferit si care spera ca lucrurile pe care le are de oferit vor ajunge la persoane de buna-credinta?

Nu stiu daca era voie sa pun aceste link-uri, dar ma gandesc ca sunt edificatoare...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!





#10
ddeiutzz

ddeiutzz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 16 martie 2009 - 17:05

Nu acuz pe nimeni, dar trebuie sa raspund
Nu e ca ne intelegem bine, din contra. Dar am dat pe topicul trecut anunt ca am niste hainute pt mamici, care mi le-am luat in timpul sarcinii si acum nu imi mai vin pt ca am slabit. Ca i le dau ei sau altcuiva, mi-e indiferent. Eu nu le pot folosi si nici nu vreau sa le arunc, de asta i le dau ei. Si inca mai am cateva, daca ar avea cineva nevoie.
Spui ca ma demasca... tot ce e rau in faptul ca ma demasca e doar ca am mai multe id-uri, pe care, cand mi le-am facut nu stiam ca se practica astfel de hotii pe net. Si daca va uitati la acele id-uri, o sa vedeti ca cer hainute pt bebelusul meu, peste tot a fost aceeasi poveste, as fi putut inflori povestea, dar nu am facut-o.
Daca nu m-ar fi ajutat acele mamici, nu stiu cum m-as fi descurcat, sincer spun. Nu am mintit deloc despre situatia mea, daca vrea cineva sa vina sa verifice, poate sa o faca.
Nu cred ca ar trebui sa deranjeze pe cineva lucrurile astea, eu sunt de parere ca odata ce o persoana pare suspecta, e corect sa se investigheze asupra ei, dar, daca este cineva care sa aibe putin timp liber sa se uite peste id-urile mele, va vedea ca nu ma ocup cu nimic rau. Ce am cerut a fost pt baietelul meu si am fost foarte fericita sa vad ca ma ajuta si pe mine cineva.Pt ca stiu cum e sa nu ai si sa te ajute cineva; pt asta am vrut sa ajut si eu pe altii.

Discutiile de pe linkul de mai sus (kidz) sunt pt ca am zis despre mariuta_mea ca e nesimtita si profitoare( Ramona, acum nu trebui sa te superi, spun doar motivele pt care ne certam noi acolo), dar pt asta nu puteti spune ca sunt suspicioasa; adica daca ar veni acum o mamica care s-a certat cu mariuta_mea sa va ceara ajutorul, ati numi-o suspicioasa doar pt ca s-a certat cu mariuta_mea?



Deiutz, pui de Andreea.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -