Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Intamplari paranormale


573 raspunsuri la acest subiect

#571
Amonar

Amonar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 15 ianuarie 2010 - 21:33

Eu am experimentat cu buna stiinta si nesilita de nimeni cu psihometria. In acea perioada meditam mult, eram interesata de spiritualitate in general. Ma fascineaza budismul si filozofiile din Asia.
Dupa cum spuneam, mi-am dat seama ca primeam informatii in momentul cand aveam poza cuiva in mana. Mai in joaca, mai in serios am descoperit ca spun lucruri relevante despre oameni pe care nu-i intalnisem. O data, o prietena m-a rugat sa vin la ea ca a rugat-o o cunostinta sa ma "uit" la poza sotului ei decedat. Ne-am adunat noi trei intr-o seara si am inceput experimentul. Imaginile primite relevau accidentul in care murise sotul acelei femei. Ea m-a rugat sa ma uit pt ca politia nu elucidase cazul si ea banuia ca s-au intamplat alte lucruri decat un banal accident de circulatie. Ma rog, mi s-a derulat filmul accidentului, am mai primit ceva imagini/simboluri despre familia lui. Chestia palpitanta aici a fost ca mie mi se facuse atat de cald, ca transpiram ca la plaja in soare. La un moment s-a stins lumina si am ramas in intuneric. Prietena mea a constatat ca se arsese siguranta. A pus alta si am continuat. Dupa o vreme, la fel...se stinsese lumina si se arsese siguranta. Prietena mea a schimbat-o iarasi. Am continuat..si da....a treia oara la fel...Atunci mi-am zis eu ca e cazul sa ma opresc[:)] Mi se parea un semnal destul de "concret" ca trebuia sa ne oprim. Prietena mea l-a sunat pe sot sa-l intrebe de ce s-a ars siguranta de 3 ori. El nu a stiut ce sa raspunda. Noi ne-am continuat seara fara psihometrie, timp in care nu s-a mai repetat faza cu lumina.
Asa dupa cum mentiona aici cineva, chestia asta pot s-o "sting" si sa o "aprind". Adica daca ma intereseaza, ma implic, pot sa ma "joc" cu psihometria. Daca am alte preocupari si ganduri nu se intampla nimic deosebit. Nu mi-e frica de nimic, nu vad, nu aud chestii ciudate. In schimb, simt: oameni, situatii,etc.

Si am mai patit ceva cand eram copil. Cum era pe vremea lui Ceasca cu intreruperea apei calde, eu ca copil am uitat robinetul deschis. A venit vecina de jos sa ma ia de la scoala, sa vin sa opresc robinetul. Am alergat pana acasa, eram la o scoala de cartier, am intrat in casa unde apa era pana la glezne. In spaima si dezorientarea mea am alergat prin casa sa sting robinete, sa fac ce se poate face. La un moment dat am vazut fum ce iesea de la priza in care era bagat frigiderul. Era un cablu prelungitor pus pe pamant, deci sub apa. Eu in mintea mea de copil am alergat acolo, am pus mana pe stecher, si in timp ce-l scoteam, am primit un soc electric care m-a scuturat. Atunci pe moment nu m-am gandit eu la pericol, nu mi-am dat seama ca puteam sa mor. Nu stiu, poate ca nu am luat eu toti cei 220V pe coaja...sau poate ca am avut eu zile.






#572
Lawinia

Lawinia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 ianuarie 2010 - 01:28

Am citit si eu cateva povesti de aici si as vrea sa scriu si eu ce mi s.a intamplat..cand eram mai mica eram la scoala si am cazut la baie,la scoala.Purtam niste pantofi foarte alunecosi iar gresia era uda.Atunci l-am vazut pe bunicul meu decedat spunandu-mi "Las` ca terce las`!".Acasa bunica a sunat-o pe mama iar mama a spus:"Asta e vorba lui de cand eram mica."ciudat e ca eu..nu prea l-am cunoscut.Impotriva vointei tatalui meu am ajuns sa-l iubesc dupa moartea sa.Cu cateva zile inainte visam ca m-a prins in rai si m-a adus inapoi acasa.Bine,eu am cazut mai rau,lovindu-ma si de o usa,doctorul a spus ca cateva momente am ramas inconstienta.Sau...visam des siluete negre cand eram foarte mica[4-5 ani] cu ochii rosii.Am regasit descrierea exacta pe un site.Si lucrul acesta m-a speriat foarte tarehttp://paranormal.about.com/od/trueghoststories/a/shadow-people_2.htm.Atat am avut de spus.Numai bine,sper ca nu v-am plictisit,dar acestea ,sincer,sunt niste intamplari ce mie mi se par..mai stranii.

#573
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 19 ianuarie 2010 - 18:40

ce mi-ati facut cu topicul asta!!!! citesc aseara cred ca vreo 20 de pagini cand miortaie copilu. merg la el, il linistesc (era tare suparat pe plapuma asta rea...), adoarme si el si eu rememorez in gand intamplarile 'paranormale' din viata mea. Nu trec 5 minute de cand toata lumea era treaza, acum toata lumea sforaia si aud un zgomot ingrozitor care parea sa vina din baie sau de jos din bucatarie (ciudat insa ca a trebuit sa-l zgaltai bine pe barbatu-miu ca sa-i spun iar Lusa, catelusa noastra nici ea n-a latrat deloc). In fine, se lasa convins si coboara sa verifice - intr-adevar nu eram nebuna, cazuse de pa blat tava de cuptor pusa la scurs si topaise pana in mijlocul bucatariei...pfiu...
Acum insa sa va povestesc cum era sotu' meu sa fie RAPIT de extraterestrii....: venea de undeva din Giurgiu cu soacra-mea intr-o masina de teren pe un drum pustiu si uitat de lume pe campuri, noaptea...La un moment dat vedea ea o lumina pe cer se intreaba ce-o fi, el ca sa scape ii zice: ''eee luceafarul'', ea nu, ca stie care e si ala nu e luceafarul plus ca se apropie de ei. Se uita sotu mai bine si vede o sfera luminoasa care intr-adevar s-a apropiat de ei la genul ' tzusti' adica din mica s-a facut instant mare si 'plutea' paralel cu ei iar culorile i se schimbau cumva fascinant. Atunci a fost momentul sa ma sune, cica sa ma linisteasca (asta cu soacra-mea urland in fundal ca ea nu vrea sa moara...[alcool]). Sfera s-a mutat deasupra masinii si ii lumina drumul ca un proiector urias (nu ne-am luat 'la revedere' dar dupa ce-am inchis tel plangeam si eu de mama focului). In fine, asa cum a aparut asa s-a si dus (la stilul 'tzusti'), Acu' poate e cazul sa va spun ca a fost cu cateva zile inainte de venirea Godoleezzei Rice in Romania...
Alta faza de data asta mai aproape de paranormal, a fost cand, intr-o dupa-amiaza de duminca la tara, ne-am dus sa ne odihnim intr-o camaruta racoroasa si dupa nu stiu cat om fi dormit (eu si sotu, pe atunci prietenul) ne-am trezit amandoi deodata si l-am intrebat: "ai visat la fel?", el a raspuns ca da si povesteam completand fiecare cate o faza (ce-mi amintesc era defapt un camp verde cu un om imbracat tot in verde)- dar pentru noi a fost tulburator (nu scarry insa)
Si alta, deocamdata ma opresc aici, a fost cand aducandu-si aminte de tatal care murise cu un an in urma, sotului meu ii curgeau lacrimi pe obraz si din dorinta de a-l consola ne-am luat in brate (in pat fiind) si am simtit fizic cum ne-am contopit, am simtit ca am iesit pt o bucatica f mica dintr-o secunda din corp si m-am lipit de el (asta in conditiile in care eram si suntem convinsi ca suntem suflete pereche)
a, si inca una: baietelul nostru, de 3 anisori, imi enumera intr-o seara lucrurile din camera pe care ar dori el sa le ia pe luna (unde ii spusesem ca nu exista nimic deci nu ptem face nani acolo[bang]), foarte natural si senin, spunea: caloliferul, peldeaua, cufalul, lampa, DOMNUL, calticica...eu, binainteles: 'care domn????' iar el, la fel de senin, se uita in aceeasi directie ca mai devreme si-mi spune: "domnul, care ma iubeste pe mine mult si doarme cu noi in pat"[alcool]...ok....

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -