Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Intamplari paranormale


573 raspunsuri la acest subiect

#11
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:14

Citat:
citat din mesajul lui Yaia



Toata faza cu telefonul si prietena actrita era inainte de casatorie?[:D]







Yaia...n-are a face...e o tipa serioasa, odata s-a intamplat "sa o apelez" cand era si sotul ei de fata...m-a sunat el, dupa, atunci banuiam ca, prin buzunar, cine stie cum am atins tastele...

Eram dupa divort, singurel...dar nu era cazul...[:D]



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#12
Andra.C

Andra.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:16

Ca sa nu mai spun ca de mai multe ori, am auzit atat eu cat si sotul meu cum se deschide usa de la intare, intra cineva in casa....si surpriza! pe hol nimeni, si usa incuiata (mentionez ca in mod obisnuit noi avem usa de la intrare incuiata)...
CIUDAT, Nu?????

si au mai fost si alte chestii, dar ar trebui sa scriu foarte mult

Andreea, mami de [zana] Cata

#13
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:41

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Acum doi ani am trait un soc: am dus'o pe soacra'mea la gara si cand m'am intors acasa mi'a deschis usa tot ea.
Come to The Dark Side ... we have cookies!
explica-te,nu ne lasa asa!Monica http://www.community...m/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3Angelo4filmulete maraki5

#14
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:46

Ati vazut la stiri furtuna de alaltaieri din Serbia ( sau cehia )? Horrorrrr!!! norii aveau exact figura unui mosh foarte infuriat!



Monica

http://www.community...m/user/maraki36

mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Foto Angelo

Angelo1

Angelo2

Angelo3

Angelo4

filmulete maraki5



#15
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 13:04

Da, am vazut si eu:
http://stirileprotv....u-ce-crezi.html[help]

#16
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 13:08

Buna,

Sa va povestesc eu cateva experiente...

Am visat ca eram undeva intr-o locatie despre care stiam (in vis) ca este un sanatoriu pentru bolnavii de plamani; am parcurs o alee pietruita, am intrat intr-o gradina foarte frumoasa si stiam ca la capatul aleii ma voi intalni cu o persoana, eram asa de fericita, desi habar nu aveam cine e persoana...cand sa ne vedem, visul s-a intrerupt; n-am dat importanta pe moment, doar am retinut sentimentul acela de fericire extraordinara.

Peste 6 luni am fost intr-o delegatie la Cugir. In viata mea nu fusesem mai departe de Brasov. Am trecut prin localitatea Avrig, unde o anumita cladire mi-a retinut pe moment atentia si m-a obsedat tot drumul pana la Cugir, de unde cunosc eu acea cladire...

A doua zi, la intoarcere, cand am trecut din nou prin Avrig, l-am rugat pe sofer sa incetineasca, m-am uitat cu mare atentie la cladirea respectiva si....surpriza !!!! pe o tablita mica si ruginita scria "Sanatoriul TBC Avrig"...am intepenit instantaneu si mi-am adus aminte visul...n-am mai scos o vorba tot drumul, nu reuseam sa inteleg cum am putut visa un loc pe care nu-l vazusem niciodata in viata mea.

Peste vreo 2 ani, imi pica in mana ziarul "Adevarul", unde era un reportaj despre sanatoriul TBC din Avrig, era disputata cladirea in instanta, mostenitorii solicitau retrocedarea...Al doilea soc l-am avut cand am vazut in ziar fotografiile gradinii interioare, semanau perfect cu gradina pe care o visasem !

Singurul regret pe care il am si acum este ca, atunci cand am trecut prin localitatea respectiva si am realizat de unde stiu cladirea, nu am oprit pe loc si ca nu am intrat in curte, exact ca in vis, cine stie, poate chiar intalneam persoana necunoscuta...

Alta data am visat ca eram intr-o biblioteca uriasa, intr-o incapere circulara, ca un amfiteatru. Rafturile de carti erau dispuse pe toata circumferinta incaperii, iar in mijlocul acesteia puteai sa cobori, pe trepte, vedeam numerosi tineri care citeau sau stateau de vorba...Peste cateva luni, ma uitam plictisita la un documentar, intr-o duminica ploioasa...Ceea ce visasem eu era exact biblioteca Oxford (Anglia), in conditiile in care eu nu am iesit niciodata pana acum din tara...

De multe ori s-a intamplat sa am sentimentul de deja-vu, sau am vazut intr-o strafulgerare ce se va intampla cu mine in viitorul apropiat (si lucruri bune, si lucruri mai putin bune...)

Mi s-a intamplat de 2 ori pana acum sa vad 2 persoane, pe strada, total necunoscute, dar pe care instantaneu am simtit ca le stiu foarte bine de undeva, in momentul in care privirile ni s-au intalnit...probabil intr-o viata anterioara...

De foarte multe ori ii bat la cap pe cei apropiati "fa asa cum iti zic eu, uite, daca nu procedezi asa, se va intampla anume lucru..." si din pacate, s-au adeverit multe...sotul mereu imi zice sa nu mai cobesc...pai daca el nu face cum ii spun eu (pentru ca am un presentiment, stiu ca se va intampla ceva neplacut daca nu face cum ii spun), de aceea se adeveresc ...

Sau alta intamplare : acum aprox 15 ani mama mea, impreuna cu cumnata ei, s-au dus la vestita bioenergoterapeuta Lidia Fecioru. Auzind ca ea poate pune diagnostice si pe fotografii, i-am dat mamei o poza de-a mea...la intoarcere mi-a spus ca Lidia a indicat sa am grija cu alimentatia, pentru ca am probleme cu ficatul si/sau vezica biliara si voi avea probleme in viitor cu colesterolul, posibil si cu tiroida. Eu chiar aveam in acea perioada diagnosticul de diskinezie biliara, acum 3 ani am descoperit la o ecografie de rutina ca am si un chist esential la ficat...cu colesterolul e posibil sa am probleme pentru ca nu mananca foarte sanatos si echilibrat, plus ca am si cateva kg in plus...

Asa ca, daca stau sa le adun, deja s-au strans destule intamplari mai mult sau mai putin paranormale...

Astept cu interes si povestile voastre...


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

#17
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 14:19

Si mie mi s.au intamplat foarte multe dar ultima este asta: prietena mea din copilarie a murit luna trecuta. La o saptamana de la eveniment, am visat-o cum a venit spre mine si foarte suparata m.a amenintat ca vine dupa mine si voi avea probleme daca nu-i dau inapoi doua prosoape si o carte.M-am speriat si a doua zi i.am dat soacrei mele doua prosoape care mi.au aparut in vis, am cautat o carte buna care stiam ca-i place prietenei si am dat-o unui roman. De atunci nici nu am mai visat-o insa mama ei a spus ca nu mie trebuia sa imi ceara prosoapele, ea fusese in vara cu alta prietena la mare si uitase 2 prosoape la ea, de rusine nu le.a cerut inapoi dar i-a parut rau dupa ele pt ca tare i.au mai placut. Eu habar nu aveam de intamplarea asta, ele in Ro eu aici la Germanica.....[alcool]



Monica

http://www.community...m/user/maraki36

mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Foto Angelo

Angelo1

Angelo2

Angelo3

Angelo4

filmulete maraki5



#18
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 14:57

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Acum doi ani am trait un soc: am dus'o pe soacra'mea la gara si cand m'am intors acasa mi'a deschis usa tot ea.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



[:-)))]
Mey, da' sunt minim doua posibilitati neparanormale (pot spune "normale"? am voie? [:D]): ori ai vrut s-o duci pe soacra ta la gara dar ai uitat-o acasa, ori ai o soacra foarte, foarte iute de picior [:)]


#19
remiclea

remiclea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 15:10

brrrrr, ce de intamplari ciudate. eu ma "lupt" mai mult cu sentimentul de deja-vu, de multe ori ma opresc in toiul conversatiei si am impresia ca am mai purtat aceeasi conversatie inainte, sau intalnesc persoane total necunoscute dar le simt f familiare. Dintre intamplari, ar fi 2. Acum ceva timp am visat ca purtam doliu, murise o prietena draga. A doua zi am primit un tel. care m-a anuntat ca a murit. Apoi, cand mergeam la controalele lunare in sarcina, ma intreba asistenta data probabla a nasterii si tot timpul ziceam 8 ian, desi data era 15-20 ian si culmea, am nascut pe 8 ian[:D]

#20
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 15:11

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Ati vazut la stiri furtuna de alaltaieri din Serbia ( sau cehia )? Horrorrrr!!! norii aveau exact figura unui mosh foarte infuriat!

Monica



[:-)))]

Daca aceea o fi figura Creatorului, atunci aceste este un ... asiatic[asia] ! Si mai stii, poate chiar ... O ASIATICA [:D] ! Eeee ...asa ceva nu poate fi acceptat [nervo].

...Sincer, cand am vazut filmuletul prima oara, nu prea am perceput vreun chip de om, mosh sau nu, asiatic sau european... ci mai curand o vulpe cu albeatza la ochiul drept [fum]



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -