Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Intamplari paranormale


573 raspunsuri la acest subiect

#1
pisi_ella

pisi_ella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 01:00

Stiu ca au mai fost topicuri de genu asta mai demult...dar haideti sa mai povestim...pe mine una ma fascineaza paranormalul...Vi s-a intamplat vreodata ceva...paranormal?

[pis]_Ella,[zana] Emma (13 mai 2003) & [copil] Matei (7 iulie 2005)

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprec...&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecop...?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.




#2
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 03:09

N-o sa le spun paranormale ci mai degraba normale dar insuficient studiate sau stapanite.
1. Daca-mi pun in gand sa ma trezesc la o anumita ora pentru ca este musai sa ma trezesc atunci, ei bine, ma trezesc cu cateva secunde, poate cel mult 1-2 minute, INAINTE de ora respectiva, INAINTE de a suna alarma. Ceasul biologic are propria lui alarma!?
2. Am cochetat cu pendulul pe la sfarsitul anilor '80. Experienta maxima a fost sa gasesc judetele de resedinta ale unor persoane complet necumoscute mie. Doua persoane. Pentru una din ele am nimerit judetul. Pentru cealalta pendulul n-a indicat nimic. Dupa experiment, cel care mi-a dat fotografiile mi-a spus ca a doua persoana era decedata. Experimentul l-am facut noaptea, in conditii de relaxare totala. Probabilitatea de a nimeri din intamplare raspunsul a fost de 1/1849. Dupa '89 am incercat sa mai 'interoghez' pendulul dar nu mi-a reusit nimic. [:(]

#3
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 10:54

Acum doi ani am trait un soc: am dus'o pe soacra'mea la gara si cand m'am intors acasa mi'a deschis usa tot ea.

Come to The Dark Side ... we have cookies!


#4
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 10:55

Bunica mea a murit anul asta. A facut arterita, singura solutie era amputarea piciorului, din cauza varstei si a diabetului nimeni nu a vrut sa ii faca operatia. Am simtit de 2 ori un imbold inexplicabil sa merg la spital, o neliniste puternica care ma indemna sa merg acolo, desi mai fusesem dimineata in zilele respective. Prima data am gasit-o abandonata in pat, nu se ocupa nimeni de ea, nu udase pampersul, am chemat asistenta care si-a dat seama ca nu mai poate urina singura si i-a pus sonda. A scos 2 litri de lichid. Daca mai astepta, avea sanse mari sa ii pocneasca vezica. A doua oara am mers intr-o dupa-amiaza, dupe ce fusese toata familia in vizita de dimineata. Am gasit-o constienta si m-a recunoscut. Am fost ultima persoana care a vazut-o in viata...



POZE

#5
tibiuta

tibiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 10:58

Cum e cu pendulul? Eu faceam cu biblia "chemam spiritul unui decedat" .Legam biblia cu o sfoara,de sfoara o cheie si cu inca cineva tineam fiecare de partea lui cu un deget biblia. Interesant si fascinant era ca fara nicio interventie biblia se rasucea cand in dreapta cand in stanga,in functie de intrebari.

#6
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 11:39

Citat:
citat din mesajul lui tibiuta
Cum e cu pendulul? Eu faceam cu biblia "chemam spiritul unui decedat" .Legam biblia cu o sfoara,de sfoara o cheie si cu inca cineva tineam fiecare de partea lui cu un deget biblia. Interesant si fascinant era ca fara nicio interventie biblia se rasucea cand in dreapta cand in stanga,in functie de intrebari.
[:-)))]Si noi faceam asa ceva...era un moment perfect sa te lipesti, pe intuneric, de cate o fata speriata, sa o iei in brate si sa o incurajezi[:D]...in rest, sub greutatea bibliei, cheia aluneca pe degetul transpirat (de frica spiritului) si se rasucea fara voia ta ba la stanga, ba la dreapta...Paranormal (dar suspectez ca, contribuia si Conex-ul de odinioara) mi s-a parut faptul ca, timp de o luna-doua, o prietena imi tot spunea ca o sun pe mobil, desi eu nu faceam asa ceva; tipa e actrita, de obicei o apelez doar (destul de rar...), sa vada ca o sun, ma suna ea cand are timp; si ma tot suna sa vada ce vreau. Iar eu...nu faceam nimic. Ultimul episod, cel mai inexplicabil, s-a petrecut intr-o seara (brrrr....)cand, stand linistit pe fotoliu, singur in camera, am auzit o voce care striga...mi-am dat seama ca vine de la telefonul meu, la cativa metri de mine...era Cristina, care spunea ca am apelat-o, mi-a raspuns...si striga la mine. I-am explicat ca nu atinsesem telefonul de cateva ore...nici nu stiu daca m-a crezut vreodata...RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#7
adriana15

adriana15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 11:40

Xenocid,hai ca m-ai facut f curioasa.cum s-a intamplat cu soacra ta?[:-/]

#8
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 11:55

Citat:
citat din mesajul lui adriana15
Xenocid,hai ca m-ai facut f curioasa.cum s-a intamplat cu soacra ta?[:-/]
Ce-i asa paranormal? Orice soacra care se respecta face asa ceva...[:D]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#9
Yaia

Yaia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.884 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:03

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui tibiuta
Cum e cu pendulul? Eu faceam cu biblia "chemam spiritul unui decedat" .Legam biblia cu o sfoara,de sfoara o cheie si cu inca cineva tineam fiecare de partea lui cu un deget biblia. Interesant si fascinant era ca fara nicio interventie biblia se rasucea cand in dreapta cand in stanga,in functie de intrebari.
[:-)))]Si noi faceam asa ceva...era un moment perfect sa te lipesti, pe intuneric, de cate o fata speriata, sa o iei in brate si sa o incurajezi[:D]...in rest, sub greutatea bibliei, cheia aluneca pe degetul transpirat (de frica spiritului) si se rasucea fara voia ta ba la stanga, ba la dreapta...Paranormal (dar suspectez ca, contribuia si Conex-ul de odinioara) mi s-a parut faptul ca, timp de o luna-doua, o prietena imi tot spunea ca o sun pe mobil, desi eu nu faceam asa ceva; tipa e actrita, de obicei o apelez doar (destul de rar...), sa vada ca o sun, ma suna ea cand are timp; si ma tot suna sa vada ce vreau. Iar eu...nu faceam nimic. Ultimul episod, cel mai inexplicabil, s-a petrecut intr-o seara (brrrr....)cand, stand linistit pe fotoliu, singur in camera, am auzit o voce care striga...mi-am dat seama ca vine de la telefonul meu, la cativa metri de mine...era Cristina, care spunea ca am apelat-o, mi-a raspuns...si striga la mine. I-am explicat ca nu atinsesem telefonul de cateva ore...nici nu stiu daca m-a crezut vreodata...
Toata faza cu telefonul si prietena actrita era inainte de casatorie?[:D]Explicatie, for the record: telefoanele mobile mai au si defecte, de hw sau sw.==================================Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) Poze

#10
Andra.C

Andra.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 12:09

Cand fiie-mea avea vreo 2 ani si jumatate, se ducea intr-un colt al camerei si avea o convorbire in toata regula cu o tanti invizibila. Ideea e ca facea pauza-astepta si apoi raspundea la niste intrebari pe care eu nu le auzeam[bang][bang][bang]...INFRICOSATOOOOR
Bine ca intre timp a depasit faza. Are prieteni imaginari [:D][:D][:D], dar macar acum ea intreaba, ea raspunde.

Andreea, mami de [zana] Cata


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -