Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Abdomen extra-plat (24)


206 raspunsuri la acest subiect

#11
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 20:53

gagici, m-am apucat si eu de tae bo de la 1 mai. [pk] pana acum am facut 30 minute zilnic.




Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]

#12
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 00:32

Eunice draga, sincer nu stiu ce sa te sfatuiesc, mai ales ca problema este exclusiv in zona spancenelor...le vopsesti??

poate fi o alergie la un produs cosmetic?



Ai fost la dermato sa vezi ce-ti spune?

poate fi si o lipsa de vit A.



Multumesc pentru indicatii, pliates-ul ar fi mai la...sufletul meu, dar am imprumutat cuiva cd-urile, si acum o astept pe doamna, sa mi le returneze, sper sa ma ajute cu echilibrul, pana si pe strada ma dezechilibrez...[:I]



Sapt viitoare merg la gineco, si eu banui ca m-am pricopsit cu vreo anemie, ametesc f rau.



[flo]ptr voi toate



Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)

"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"

Allan Kardec

#13
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 11:38

Da, Nikole, numai la sprancene am chestia asta.Si nu, nu ma vopsesc, nu dau cu nimic chimic pe acolo, da nici la dermato nu am fost. Dar am capsule cu vit A si cand ma dau parca e mai bine.

Ce Cduri cu pilates ai? Alea cu Mary Winsor? Parca asa o cheama..ca alea parca le mai am si eu..



Bravo, Ramonika!



Deus, mie Insane abs mi se pare cel mai bun program pt abs ever. Poate ca imi place asa mult si pt ca nu fac crunches. Oricum e super.

Alaltaieri am facut Max cardio conditioning, ieri Insane abs si un Hip Hop total body burn level 2, azi fac Max Plyo.



O zi placuta tuturor!





Baietzii mei

#14
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 11:59

Eunice, poate fi ceva fungic, incearca sa te speli cu Nizoral sampon.

Ramonika, bine ai revenit printre sportive. Ai vazut ce zice Deus, 30 min e suficient daca e zilnic. Ce-ti face bebitza?

Deus, da, eu fac sport 5 zile pe saptamana, iar in w/e sunt f activa oricum. Asa ca am decis sa impart Burn It up in 2: azi am facut partea de cardio (oricum intensa si care se axeaza mult pe picioare si abdomen) si maine partea de weight training si abdomene clasice, sa le spunem. 30 minute each. Si asta fac toata luna iunie. Si, da, ai dreptate, alimentatia e f importanta, ma voi concentra si mai mult pe asta, desi mananc deja sanatos, cred ca se poate si mai bine!

Nikole, du-te la dr. Anemia asta dobandita in urma sarcinilor e nasoala, eu am scapat de ea abia acum la 5 ani de la ultima nastere.

Allure, ça va?

Conchita, unde esti mama, hai la sport!

Marina, care e jobul tau, daca se poate intreba?

Chiquitita, tu doar deschizi noi capitole?

Claucia, 4 ore de sala. Hm, nu exagerezi oare? Cat ai mancat? Suficiente proteine, suficienti carbohidrati de calitate? Te-ai hidratat? Ai dormit?

Caro

#15
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 12:46

Buna ziua dragi doamne:-)

azi pe toate le-am decalat, dat peste cap...nu-i nimic ca le descurc pe toate pe rand.

Eunice - incerca sa cumperi de la farmacie Fucidin

Nikole - nu te juca cu anemia, sora mea a lesinat intr-o seara cand mergea spre toaleta, a dat cu fata de pamant si si-a spart maxilarul, copci si altele...bine ca nu a dat cu tampla de ceva ca putea sa moara. Deci supa de vita/vitel, sfecla rosie, fier prescris de doctor, suc de prune ca fierul te constipa, odihna si vitamine:-)

Caro- sunt convinsa ca mananci ok, nu fa un stress din asta si o sa fie mai usor. Incerca sa aplici doar principiul portiilor fara sa te streseze altceva si ai sa vezi ce abdomen suplu ai sa ai (farfuria de 18 cm diametru)

claucia- mult sport si bine spune Caro sa ai grija sa te hranesti ok cand faci asemenea efort - la sala poti sa cumperi un baton de carbs sau un shake proteic? - te ajuta:-)

Ramonika- super treaba, sa ne spui ce si cum te simti

pepene- multumesc :-)

Marina- cred ca ti-e greu dar cred ca ai si satisfactii:-)

Allure- cum merge alergatul?

Lumi - cum esti? Shaun este bine?

Xio- si tie multe felicitari cu o mare intarziere ca-s dusa cu sorcova[pup]si mai mergi la sala?

Conchita- candva(ti-ai scos AMR-ul) in luna mai daca nu gresesc in jurul zilei de 24, implinesti superba varsta de 40 de ani!
40 is the new 30[pup]Ne spui data exacta si noua please?[pup]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#16
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 12:48

neata fetelor.. o cafea???[cafea]

eu ieri am facut Max Interval Sports Training si am mancat sanatos dar un pic cam mult[:I]


pe ziua de azi, pana la ora asta, am mancat doar o salata de fructe

Eunice bravooo[pk][pk]...mie nu imi place deloc Insane Abs[:-)))][:-)))], de fapt niciun workout pentru abdomene nu imi place[alcool]


sa aveti o zi faina[pup]

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24






#17
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 13:06

Fetelor, multumesc pt idei. O sa le incerc.



Lumi, eu fac abdomene pt ca acolo mai am de lucrat. Cardio abs mi se pare mai usurel plus ca e si cardio, imi place mai mult Insane abs (sunt eu masochista). Faceam intr-o vreme si Abripper X dar mi se pare mai usor ca Insane abs. Iar cu insane abs am cam scapat de partea aia inferioara a abdomenului bombata. Eu de la Shaun singurul program pe care inca nu l-am facut e upper body weight training. Nu ma tenteaza, nu stiu de ce, da o sa il incerc si pe ala.



Spor la treaba!



Baietzii mei

#18
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 13:22

ahhh Eunice si mie Cardio Abs imi place cel mai mult, tocmai ca e mai mult cardio, cat sa nu ma streseze prea tare cu abs[:-)))]
am 5 luni cu Shaun si Insane Abs-ul ala nu stiu daca l-am facut de 5 ori...e bine ca iti place[pup]

Ramonika, bine-ai revenit cu forte proaspete[pup]...e cuminte bebelusa?? te lasa sa faci sport linistita?

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!



me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24






#19
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 14:32

Caro, fac sport, dar mai low impact, am reinceput usor cu drumetii pe campii si prin munti. yoga ramane de baza, insa. atata pot acum.[flo]



Deus, daaaa, s-a ales praful de amr-ul meu, drept pentru care nu prea am ce sarbatori. [:I]



reclama mascata

#20
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 15:17

multumesc de primire fetelor.
astazi deja am facut 40 minute, prima oara singura cu fetita, ca pana acum o lasam dupa-amiaza cu tac-su, ca sa am liniste. insa azi a stat cuminte si m-a lasat sa ma zbenguiesc, se uita la mine curioasa [:D] nu m-a intrerupt decat sa schimb un scutec. [:I]
mi-a fost asa de dor de Billy [olala]
vad ca ma simt bine dupa cele 4 zile de tae bo, deocamdata am inceput usor, insa sper ca in curand sa ajung la o ora pe zi. [pk]
sper sa fiu si eu mai prezenta si sa fiu la curent cu ce se mai intampla pe aici, daca ma lasa printesa.



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -