Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

disney land Paris -2-


224 raspunsuri la acest subiect

#21
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 23:46

Delphin, nu stiu daca am inteles bine, outlet-ul se numeste Vallee Vilage si este conectat de disneyland cu bus-uri gratuite, sau mergi cu RER pana la statia Val d-Europe/Sm? Asta spune? [pup]

#22
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 21 aprilie 2010 - 00:33

Da, sunt autobuze care leaga hotelurile Disney de Village Valee, trebuie intrebat la receptie. O alta varianta este RER.




#23
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 21 aprilie 2010 - 00:38

Citat:
citat din mesajul lui delphin

Da, sunt autobuze care leaga hotelurile Disney de Village Valee, trebuie intrebat la receptie. O alta varianta este RER.


Aha! Multumesc! [flo] acum mai ramane sa mai si zburam poimaine...

#24
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 21 aprilie 2010 - 00:55

Bon courage si distractie placuta.




#25
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 12:04

Cate zile/nopti ar fi bine de stat in DL? Ca sa le gusti pe toate, dar nici sa nu ajungi sa te plictisesti?

Anya

#26
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 15:46

4z/3n sa ajungi in in prima zi in jur de ora 16 maxi si sa profiti pana seara de parade, ceva spectacole, focul de artificii.
Apoi urmatoarele doua zile, parcuri si cea dea 4 zi e plecare. Voila.




#27
celi-bia

celi-bia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 16:31

Citat:
citat din mesajul lui anya

Cate zile/nopti ar fi bine de stat in DL? Ca sa le gusti pe toate, dar nici sa nu ajungi sa te plictisesti?

Anya


La Disneyland nu prea ajungi sa te plictisesti, dar poate fi suficient 3-4 zile ca sa zici ca te-ai bucurat de tot ce e pe acolo. Nu uitat ca sunt doua parcuri: Park si Studios #537;i ai nevoie de mai mult de o zi pentru fiecare. Plus ca mai trebuie sa-ti tragi sufletul daca ai si copii cu tine. Eu cu iubi, fara copii am stat o zi intreaga doar la Park si mai era nevoie macar de jumate de zi ca sa ne dam in toate alea.

www.celina-bianca.blogspot.com

#28
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 01 mai 2010 - 01:24

Anya, noi ne-am intors ieri, am stat de duminica pana joi... pentru noi a fost ideal asa! Insa noi nu ne plictisim repede, am fost cu fetitele de 3 ani si 4 luni si 1 an si 3 luni. Si asta inseamna ca dimineata la ora 8 intram de 4 ori in Buzz Lightyear, consecutiv, cea mare a facut o pasiune pentru jocul acela, dupa care de 3 ori calutii, de 3 ori elefantul zburator, Pinocchio, plimbari prin castele sau locuri de joaca, de cel putin 3 ori It`s a small world(de asemenea consecutiv), poze cu personage, pranz, odihna de dupa-masa, dupa care spectacolele din Walt Disney Studios si dupa care iarasi in parcuri pentru parade... printre picaturi cate o atractie pentru sotul meu, fara copilasi adica, si cate o tura cu trenuletul, sau in Pirates of the Carribean, etc...
E important daca mergi cu sau fara copilasi si ce varste au, pentru ca nu toate atractiile sunt pentru cei mici (sau fricosi ca mine), insa noua ne place enorm si fetele se simt acolo minunat.(a doua zi fetita cea mare intreba: putem ramane aici pentru totdeauna?) Important e sa iti faci programul dinainte, sa te orientezi mereu cat e de asteptat (noi NU asteptam mai mult de 15 minute, nici la poze cu figurile nu asteptam, dar am avut mereu noroc sa ajungem la timp). Si mai ales sa te interesezi unde se fac reparatii in perioada in care ajungi, ca sa nu ai dezamagiri.

#29
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 01 mai 2010 - 13:22

Nu prea inteleg ce e la studiouri1!?Adica un copil de 6 ani ce vede acolo?Pe rares ,de exemplu ,nu l-ar pasiona cum s-a facut filmul.Sint efectiv filme?

dulcetica

#30
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 01 mai 2010 - 16:42

Dulcetica,

Sunt si la Studios atractii, covorul zburator, The Tower of Terror (nu stiu daca e pt baiatul tau, sotul meu e amator de asa ceva),roller coastere doua (iarasi nu stiu daca e pt baiat, sigur pt sot sau/si pt tine), dar Cars Race Relly probabil ii va placea. Mie imi plac aici mai ales spectacolele, care mi se par super, mai ales cele pentru copilasi. Si la 6 ani cred ca ii va placea Animagique (spectacol cu Mickey, Donald si cateva melodii din Jungle Book, The Lion King, Finding Nemo, foarte dragut, eu fredonez acum melodia in timp ce scriu, dar sunt Disneyland fan), Stitch, spectacol interactiv foarte frumos (va trebui sa ii traduci din engleza sau franceza)si Playhouse Disney, tot interactiv. Pt tine si sot Cinemagique e iarasi foarte frumos.(acesta e un film, celelalte, am mentionat deja, sunt spectacole). Cele trei spectacole pentru copilasi noi le-am vazut zilnic, Animagique e de la 11.00 , 12.00, apoi parca 13.30, nu mai stiu exact dar stiu ca erau perfect aranjate, ieseam de la unul si intram la celalalt, fara sa asteptam(ceea ce pt mine e important, nu tin copilasii sa astepte mai mult de 15 minute).

Pe langa asta ai intalnirile cu personaje, la fiecare colt, trebuie sa iti iei un program, acolo sta la ce ora vin personajele si pe unde, la ce ora sunt spectacolele, si iti poti organiza astfel timpul ca sa profiti la maximum. Noi luam si de fiecare data pranz sau cina o data la Cafe Mickey, trebuie rezervat dinainte. Aici e mai scump dar vin personajele la masa, poti sa filmezi si sa faci poze cu toate personajele, daca in parc nu ai reusit sa le intalnesti.

Mie mi se pare o lume magica, pentru toate varstele, si nu pot sa descriu in cuvinte bucuria praslei noastre de un anisor si un pic la vederea personajelor sau zambetul stralucitor cu care se trezea si adormea cea mare, vorbind despre Mickey, Minnie, Winnie de Pooh sau noua mare iubire, robotul din Buzz Lightyear.... Si zau ca mai imi venea si mie sa imi iau o rochie de printesa, din(ne)fericire nu au asa ceva in marimea mea[:)]...


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -