Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(48)


198 raspunsuri la acest subiect

#191
happymum

happymum

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.615 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 19:54

imbratisez tot [grup] de mamici de albinute.



clody [pup]. imi pare rau ca ai atatea probleme. ii doresc tatalui tau multa sanatate si sa se faca bine repede ca bebe are nevoie de bunicutul lui sa il duca de manuta in parc...

si imi pare rau ca sotul tau e un alintat egoist. trebuia sa ii pui tigaia in cap, sa se sature de turte [V].... iarta-ma dar chiar asa merita... tot greul il duci tu, si cand ar trebui sa te ajute sa iti fie mai usor, el ce face? mofturi? iarta-ma ca-s asa rea... dar imi aduc aminte de tata cum fu cu mama... si ma enervez iar.

te pup dulce si sa iti dea Dumnezeu putere sa te ridici deasupra tuturor relelor si necazurilor si sa le invingi.

eu am fost la doctorita cu rezultatul de la biopsie si mi-a zis ca nu e nimic grav. si mi-a dat libeeeeeeeer la bebeeeee... mai am eu de reglat niste valori ale analizelor care sunt mai carcotase, dar cat e post oricum nu vreau sa raman, si poate ma reglez. mi-a zis ce vitamine sa iau: acid folic, E, A si elevit. sper sa fie bine.

ai grija de voi doi ca sunteti cei mai importanti acum din toata familia voastra [:D].

[flo]



carla mersi mult de tot. o sa caut ceaiul cu siguranta. mie mi-a recomandat cineva un ceai din amestec, dar e din nenumarate plante si habar nu am de gasesc. ce mi-ai zis tu, pare mai rezonabil. o sa intreb la plafar maine. [pup]



si pupici la burtici, poate ma molipsesc si eu....



stiti, cand va fi vremea sa apara albinutele voastre, sper ca eu sa vin sa ma laud ca e bebe in burtica si sa dea DD sa fie bine atunci.



__________________________________

asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor [bebic]

[ruga] Alex, hai la mama!
cand sa vie... [copil]? repede sa vie...[ruga]

Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!

Au nevoie de ajutor ACUM



amintirea cea mai draga mie

#192
bettyR

bettyR

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.153 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:03

Fetelor, dar aveti o viteza la scris...



nicuratze, la noi lucru de acasa = lucru de la birou,chiar mai mult, programul incepand de la 11-12 pana seara la 10-11. Mai faceam pauze de masa. Noi suntem programatori si eu si sotul si lucram pe firma noastra asa, dar dupa cum am spus dupa ce am nascut nu am mai putut face nimic, nici macar 4 ore, dar cei cu care lucram insista sa fim online de la 4 dupa masa si ne suna si vorbim cand au ei chef. Si cum nu avem pe nimeni sa stea cu fata, nu aveam cum. Eu dupa ce termin de crescut copiii, intentionez sa ma angajez ca innebunesc inchisa in casa. Am lucrat cot la cot cu sotul (pe bune ca imparteam acelasi birou) 3 ani, in care nu ne-am despartit fizic mai mult de jumatate de metru. Era bine, dar acum cu copiii e mai greu, trebuie spatiu mare.



Dici, mananca sanatos, dar inca pasat la robot si trebuie sa fac pentru ea separat, vrea numai fiert. Mi-ar place sa mai manance si din mancarea noastra, ca mai vine unul si ma gandesc ca imi va fi greu.



Sa stii ca asa-s barbatii in general, trebuie sa ii lasi pe ei sa se convinga, dar poti sa ii spui subtil de cateva ori ce te doare. Cu soacrele nu are rost sa ne intindem la discutii, unele zici ca is picate din cer, iar cu batranii e mai greu decat cu copiii.



Carla, cred ca e trist sa ai mama in oras si sa nu te poti ajuta cu ea, eu ma enervez pe soacra ca nu vine, dar pe de alta parte ma bucur ca e asa, nu ma ajuta, dar nici nu ma incurca.



Betty [gravi] 24+ [fetita], mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Zapada



#193
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:08

neata

eu-s acasa, ca mi-e racit piticul si mi s-a rupt inima de dragul lui dimineata, nu l-am dus la gradi. la 11 vine tati sa preia tura si ma duc si eu la serviciu. deh, odihnita ca de la 4 sunt in p[at cu philip. asta e. l-am hranit, i-am dat ceai, medicamente, servetele, acum leneveste in patul nostru la desene. a atat de scump si recunoscator ca a stat acasa, mi-a si zis ca-s asa de beautiful cand m-am schimbat in training :)

anamaria, esti o frumoasa, ai o fatuca de vulpita, imi place ce frumos radiezi.

dici, clody, imi pare rau de probleme si va doreresc sa se rezolve cat de curand.

pupici



philip

27weeksbabyboy

mommyandreea

#194
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:13

Betty, Andreea ta e o minunatie de fata, imi place poza in care o "mangaie" soarele pe fata.

am facut o supa de pui ca sa-l pun pe micut pe picioare, acum sa vedem si daca va vrea sa manance.



soacra mea e de treaba, ea a fost aici cand era philip mai micut si a stat cu el 9 luni de zile. ei, atunci ne-a cam ajuns la amandoua. acum ca a stat mai putin a fost super si m-a ajutat mult. va incerca sa vina din nou in mai, sper din inima sa nu fie probleme la intrarea in america (dat fiind ca ar fi a doua oara cand vine anul asta, desi ea are viza pe 10 ani, cica pot fi carcotasi).



tare mi-ar placea sa pot lucra de acasa, uite acum m-am conectat la emailul de la serviciu si bag de seama ca e cam liniste.



philip

27weeksbabyboy

mommyandreea

#195
yioanna_s

yioanna_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 992 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:13

clodyac: multa sanatate tatalui tau ,si sa ai mare grija de tine si bb tau..iar referitor la sot ii dau dreptate ioanei si sustin ce zice
dana: si eu dorm f mult ziua pe cand noaptea as sta treaza[q],insa doarm cam 10 h
oanaalex: felicitari pt bb,sa dea DD sa fie asa pana la termen!BAFTA la asig.
happymum: pupici si de la noi si multa sanatate pt amandoi
philip: insanatosire grabnica baietelului,dar ai grija sa previi sa nu te contaminezi si u,asta ti-ar mai lipsi sa fii racita.pupici

Yioanna [gravi] 25+ [fetita] Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

#196
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:16

cred ca m-am pricopsit deja cu raceala, numai ca-i la inceput. si-asa mi-e sistemul imunitar la pamanat si azi-noapte dormind cu el mi-a tusit in nas mai toata noaptea. asta e.

hop si eu cu sot ce doarme ca lemnul :)



philip

27weeksbabyboy

mommyandreea

#197
mai.iunie09

mai.iunie09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:24

Va invit la inaugurarea Capitolului49



#198
yioanna_s

yioanna_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 992 mesaje

Postat 10 martie 2009 - 20:39

Doamme fereste,fetelor,am vazut la stiri ca la o nastere i-a fracturat bratul noului nascut sa poata sa-l scoata afara,este al nu sh catelea caz deja in RO..ma ingrozeste!eu as fi in stare sa le dau cu ceva in cap dr.-lor daca as fi in locul mamicilor carora le distruge fericirea ca aduc pe lume un sufletel...

Yioanna [gravi] 25+ [fetita] Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -