Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(48)


198 raspunsuri la acest subiect

#1
mai.iunie09

mai.iunie09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 11:01


[biz]MAMICI DE ALBINUTZE DE MAI-IUNIE 2009[biz]
[ruga]Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin!Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei Doamne, cel care ai zis oamenilor:" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul" binecuvantand nasterea de prunci, arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita. Da-i lui Doamne crestere fireasca, sanatate si putere. Parinte Ceresc, Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin. Rugaciune pentru copilul bolnav Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(numele). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale. Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru. O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pntru copilul acesta(numele), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin. sper sa fie de folos cuiva candva.[ruga]*********************************************************************
Pentru a aparea pe listuta este nevoie de:DN-data nasteriiUM-ultima menstruatieDPN-data posibila a nasterii
*********************************************************************
Cum sa ai [gravi] la semnatura
Mergi la Profil Personal, alegi Editeaza profil(introduci parola), mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / -, apesi pe +, si la Semnatura treci gravi intre [] si adaugi saptamanile*********************************************************************
Cum sa ascunzi un link
[ url="aici scrieti linkul" ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ] Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.*********************************************************************
[flo]Asa a inceput zborul nostru catre Albinutze[flo]
1, 2, 3, 4,5,6,7, 8, 9,10,11,12,13,14,15,16,17, 18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47


#2
oana_du

oana_du

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 11:15

LA MULTI ANI TUTUROR![flo][flo][flo][flo][flo]

Va servesc o [cafea] cu lapte si va doresc o zi minunata!



Oana D.

Minunea lui mami si a lui tati

[gravi]30+ cu [baietel] Dan Alexandru



http://community.web...om/user/oana_du

#3
ertina

ertina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 313 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 11:43

2X La multi ani !
O data pentru ca suntem femei si a doua pentru ca vom fi mamici !

Va invit la o felie de [papica]k doar azi meritam [pup]

O zi frumoasa sa aveti! [flo][pup]

ertina 27 + nada eugenia

#4
Relusha

Relusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.338 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 12:35

Cu ocazia zilei de 8 MARTIE, va doresc tuturor [biz][biz][biz] LA MULTI ANI, SANATATE, FERICIRE, BB SANATOSI, CUMINTI SI LA TERMEN!!!!

[gravi] 26+ [baietel]

AMR 14

#5
otiliap

otiliap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 12:41

LA MULTI ANI tuturor burticutelor! alaturi de un martisor, va uram o primavara cat mai frumoasa, sa aveti parte de sanatate, fericire, sarcini la termen si fara dureri si sa dea bunul dumnezeu sa ne vedem si albinutele vesele si sanatoase!
va pup si aveti grija de voi, ca nu mai e mult!
[flo][flo][flo]

[gravi] 27+ [baietel] si arina (22.04.1998)

#6
otiliap

otiliap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 13:00

fetele, am o mare rugaminte la voi: zilele trecute mi-a fost sotul ff bolnav, cred ca o forma de gripa, tot atunci fiica-mea tusea de numa-numa, iar acum simt ca ma apuca si pe mine o tuse cu expectoratii cateodata. ce imi recomandati?? ce siroopuri sau pastilute? am vazut ca unele fete isi prepara ceai cu lamaie si miere. ce fel de ceai? din de plante? va rog sa-mi spuneti.
va [pup] si astept raspuns de la voi

o duminica cat mai linistita!

[gravi] 27+ [baietel] si arina (22.04.1998)

#7
CarlaV

CarlaV

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.938 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 13:04

La multi ani, frumoaselor! Va astept diseara sa povestiti ce cadouri ati primit.





Oana_MVT, aici se face ecografie transvaginala doar in primele saptamani de sarcina, cand este mult mai exacta decat cea abdominala. Da, Saby papa atat de mult/bine in fiecare zi (are cu cine sa semene [:)] ).

Otilia, eu as lua oscillococcinum de 3 ori pe zi si ceai de patlagina foarte concentrat. Sanatate multa!





Carla, [gravi] s.25 [fetita] si mama Sabinei din 07/07/07



Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

#8
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 13:12

Otilia, eu am luat Oscilicoccinum si sirop Stodal. Ceaiuri am baut ce am avut la indemana, apoi am cumparat unul de la Fares - ptr. raceala si gripa. Pentru dureri in gat am mancat lamaie cu miere. Sanatate multa! [:)]

#9
happymum

happymum

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.615 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 13:32

LA MULTI ANI DRAGELE MELE!

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]



va pup si va doresc numai zile speciale.



__________________________________

asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor [bebic]

[ruga] Alex, hai la mama!
cand sa vie... [copil]? repede sa vie...[ruga]

Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!

Au nevoie de ajutor ACUM



amintirea cea mai draga mie

#10
otiliap

otiliap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 08 martie 2009 - 13:47

carlav, serialbastre, multumesc pentru raspunsuri! [pup][pup]
chiar am in casa si oscilo si ceai de patlagina. mai am si un ceai antibronsitic, care contine pe langa multe alte denumiri in latina, si patlagina.. o fi bun?? siropul stodal nu l-am incercat niciodata. pana acum, am facut inhalatii cu amestec de ceai de musetel si menta, si am mancat tone de portocale si grapefruit.
sper sa-mi treaca cat mai repede si sa nu-i fac rau bursucelului plimbaret.
va pup!
[flo][pup]

[gravi] 27+ [baietel] si arina (22.04.1998)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -