Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(46)


203 raspunsuri la acest subiect

#11
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 02:31

Citat:
citat din mesajul lui voicu_bebi



aha ma gandeam eu...bine k mi-ai zis,sarumana inca o data ![pup][flo]



Anca..[amoras][8**][zana]

[gravi]27+ [fetita]

pozici[comoara][colegi]





Cu placere...[pup]



Ramona [gravi] 25+ cu [fetita] Bianca Maria



http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png



http://picasaweb.goo...Ramona.Petriman

#12
jojo_miha

jojo_miha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 990 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 02:33

Buna ziua ,sunt o viitoare mamica de la o alta odisee.Am si eu o intrebare.Desi am zis ca nu ma voi stresa referitor la TT nu stiu ce mi-a venit in seara asta sa ma uit pe net si majoritatea mamicilor au valori mai mari la test.Eu am asa Risc de tr.21 1:476,Risc de varsta 1:1103,pt Trisomnia 18 este mai mic 1:10000.A mai fost cineva cu valori asemanatoare?O voi suna pe doctora ca peste doua saptamani ma duc la control insa vreau sa am liniste pana maine [:)].
Mutumesc anticipat!

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si [gravi] 19+tot cu [fetita]




#13
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 02:38

Citat:
citat din mesajul lui jojo_miha

Buna ziua ,sunt o viitoare mamica de la o alta odisee.Am si eu o intrebare.Desi am zis ca nu ma voi stresa referitor la TT nu stiu ce mi-a venit in seara asta sa ma uit pe net si majoritatea mamicilor au valori mai mari la test.Eu am asa Risc de tr.21 1:476,Risc de varsta 1:1103,pt Trisomnia 18 este mai mic 1:10000.A mai fost cineva cu valori asemanatoare?O voi suna pe doctora ca peste doua saptamani ma duc la control insa vreau sa am liniste pana maine [:)].
Mutumesc anticipat!

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si [gravi] 19+tot cu [fetita]




Felicitari pt bebelina![pup][flo]
Eu am avut asa : risc varsta 1/1481 risc triplu test 1/2669 risc defect tub neural 1/5000 trisomie18 1/10000
Sper sa te ajute si sa te linistesti
[pup][pup][pup]

Ramona [gravi] 25+ cu [fetita] Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.goo...Ramona.Petriman

#14
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 02:42

Mamici...eu va pup si va doresc o noapte cat mai lnistita...si...daca tot e noapte...va doresc sa dormiti [:D]
[pup][pup][pup]noapte buna[pup][pup][pup]

Ramona [gravi] 25+ cu [fetita] Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.goo...Ramona.Petriman

#15
voicu_bebi

voicu_bebi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.170 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 02:47

noapte buna ,Ramona[pup]

cred k am bag si eu in patutz k parca m-a luat un somnic..va pupic pe burticute![pup][pup]




Anca..[amoras][8**][zana]

[gravi]27+ [fetita]

pozici[comoara][colegi]



#16
LauraOana

LauraOana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 03:08

hallo fetele!! cu mare rusine [:I] trebuie sa imi motivez din nou lipsa de la schimbul 3, dar am fost plecati in vizita, si pana am apucat sa citestc tot din urma sa golit pe aici



lauraaa super ideea cu contul comun pt poze..imediat am sa pun si eu o poza online (care chiar astazi a fost facuta) din pacate nu se vede asa bine burtica, dar e cea mai actuala pe care o am..oricum putem sa schimbam mai tirziu



azi am fost pe la ikea, si bineinteles ca nu am plecat cu mina goala, am luat una alta pt bebe [8D]







[pup] [gravi] 29+

bebicul nostru [baietel]

burtica mea minuscula

#17
sarmisa

sarmisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 06:27

buna fetelor!

imi lipsiti infiorator, acum am avut de ales intre a citi din urma sau a scrie,am ales ultima varianta ca sa va pun la curent cu ce mai fac eu si daca mai rezist mai citesc si revin(am mult de recuperat,aproape o saptamana...)

...eu is "aia" cu tensiunea mare care trebuie sa stea in pat,ca la cat de neactiva sunt poate m-ati uitat cu totul [:I] Fac tratament cu dopegyt o jum de pastila la 6 ore sa zicem ca isi face efectul, desi atunci cand imi masor tens la medic e mare, adica tot 15/9 asta zic eu ca e din cauza de emotii necontrolabile,pt ca daca stau cam 2 min si mi-o masoara iar ajunge la 13 cu 8.partea urata e ca medicul ginecolog nu crede ca pot avea emotii in halul asta, dar eu de cand ma stiu am avut fobii legate de medici, spitale...si nu reusesc sa depasesc prin autocontrol starile astea...Acum nu-mi doresc decat sa ajung cu bine la capat, sa fie bebe bine si neafectat de stresurile mele.

Acum am reusit sa fac si o gripa,fetita mea a fost generoasa si mi-a daruit-o si mie si vreo 3 zile am stat efectiv in pat ca nu-mi puteam misca capul de pe perna.asta e prima zi cand ma ridic ca nu mai pot, ma dor soldurile de stat, muschii...de parca am facut abdomene...

in fine, ca simt ca nu mai pot sta mult nici la calc...sambata merg la control.Ce ma ingrijoreaza mult e ca nu am pus decat 3 kg pe mine, fusesera 4 dar decand cu gripa s-a dus unu...acum eu eram supraponderala inainte asa ca sper bebe si-a laut ce a avut nevoie ca sa creasca.si nici pofta de mancare nu prea am...dar statul in pat nu ma ajuta...

hai ca v-am zapacit,nici prea coerenta nu sunt,dar va rog sa ma iertati,am transpirat toata scriind mesajul asta.

[pup][pup][pup]pe toate

tre sa rezolv cumva de-un leptop ca asa nu se mai poate



cristina[gravi][baietel]28+si mayanna (19 Oct 2005)

#18
MADA77

MADA77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 08:49

SALUTAM ALBINUTELE!!!

La noi e ora 5.30 dimineata,dar ce sa-i faci daca nu mai avem somn.....Oricum peste 2 ore plecam cu masina spre Romania.Pentru ca sotul are o groaza de treaba prin tara,mie timpul imi permite iar doctorita si-a dat acordul,imbinam placutul cu utilul si plecam impreuna.Sper sa rezist.Cred ca vor fii vreo 3000 de km,dar cu pauze de zile chiar...Va povestesc la intoarcere!!Cam peste o saptamana..

Luni am fost la medic,la controlul lunar.BEBE este bine,dupa masuratori are 25 de saptamani(cu vreo 3 zile mai mare)si 800 DE GRAME!![olala]Era somnoros tare.Casca.[olala]N-am apucat sa scanez pozele,dar era dulce ,ce mai...Acolo mi-a placut sa-l vad asa somnoros,dar in rest ma innebuneste...v-am spus il simt rar.Asta e.Nu-i mai spun ca e puturos ,ci PACIFIST[pk]poate isi revine.In rest totul in regula.Ce sa zic,speram sa fie asa!!

Aveti grija de voi si sa ne regasim cu bine!!!Pentru ca tot n-am avut somn ,am mai reusit sa adaug ceva poze.Citindu-va pe voi parca am prin curaj sa ne facem si noi niste planuri micute[:D]Anul trecut ne-am facut concediul singuri-singurei ,pe internet si a iesit super..Probe aici:
http://picasaweb.goo.../Barcelona2008#
http://picasaweb.goo...Portugalia2008#

Cam atat de la noi!Abia astept sa ajung pe la BUCURESTI sa vad cum mai e si ce preturi mai sunt.Noi am locuit 4 ani in Bucuresti inainte de a ne muta aici.Mutarea ne-a priit atat de mult incat s-a cunoscut si la kg(in 6 luni am pus vreo 10 kg fara sa le simtim-FIECARE[bang])Acum parca vad ca mai slabesc..(si daca tot veni vorba,avem de unde[bang]).

Va puppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!

[gravi]24+

#19
MADA77

MADA77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 08:58

Am schimbat semnatura!!Ultimele poze aici
http://picasaweb.goo...ciuc/Februarie#

[gravi]25+

#20
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 10:40

Sarmisa imi pare rau ca nu te simti bine! [flo] Multa sanatate! AM vazut ca esti din Bv! Nasti in apa?!

Mada frumos concediu ati avut! Si eu ma gandesc la o iesire pe vara, dar va trebui sa tinem cont si de bebe Matei cand ne programam plecarea- distanta si destinatia!



Alina-Mirela cu [copil] DAVID (27.06.2007) si [gravi][ 29+] cu[baietel]Matei

Burtica 2



pagina lui David



David

Cum a aparut Printul!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -