Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Copilul captiv (3)


315 raspunsuri la acest subiect

#311
semiramida

semiramida

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 21:58

Gina[pup] stau in Bucuresti si as putea sa ma duc la psihoterapeut, m-am gandit la asta. M-am tot intrebat cum ma poate vindeca. Daca pasul 1 a fost sa-mi amintesc toate acele intamplari triste, pasul 2 a fost sa admit ca parintii mei nu au fost alaturi de mine, nu m-au protejat, nu m-au ajutat, multi de nu... terminand cu nu m-au iubit. Pasul 3 care ar fi? Cum fac sa scap de sacul cu bolovani pe care-l tarasc dupa mine? Pot sa scap sau o sa-l car dupa mine mereu? La modul cum vad acum lucrurile mi-e teama ca nu scap de el, amintirile nu mi le poate sterge nimeni. Eu asta as vrea, sa nu-mi amintesc. Dar imi amintesc din cand in cand. Eu nu vreau sa fiu victima lor, dar atat timp cat imi amintesc tot ce n-au facut pentru mine - sunt.



Trotinete

#312
rrox3

rrox3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.564 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 22:42

Semiramida este posibil sa-ti amintesti fara sa mai suferi. Asta iti poate oferi terapia. Nu e suficient ce ai facut pana acum si, in plus, e nevoie de timp. Si de relatia aceea neconditionata de acceptare. Si de perspectiva altcuiva, care sa te ajute la demontat mecanisme. Si eu cred ca ti-ar fi de folos. [flo]

Olympia Fiul tau stie cel mai bine cat de greu i-a fost atunci, in Turcia. Avea 9 ani si s-a descurcat!! Acum are 15. Eu zic sa-i permiti sa hotareasca singur daca isi asuma riscul unor noi probleme de sanatate ale bunicului si isi doreste sa mearga in aceasta excursie. [flo]

Pitzinuca Ce veste minunata! Sa-ti traiasca minunea mica [pup]

Delia Un scump Rudy [:)]

Gaia Nevia asta e capitolul la care mai am si eu scapari. Ascult, astept sa termine omul, dar daca-l vad ca sufera, chiar daca nu-mi cere, ma apuc si eu sa-i livrez solutia mea. Si omul percepe ca e depreciat, ca nu e inteles ... desi eu inteleg, da's croita pe gasit solutii si rezolvat, repede daca se poate. Plus ca treaba se acutizeaza cand e vorba de cineva apropiat si, cumva, suferinta lui se transmite si asupra mea si a familiei. Creste presiunea si scaparile sunt mai dese. Asa ca te inteleg perfect. [flo]

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

#313
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 00:04

Pitzinuca sa ai o sarcina usoara cu minunica ta[pup]
Delia21 esti o norocoasa, sa stii ca nu multi reusesc sa se bucure de copii si raman ancorati in trecut. Am trecut si eu pe langa pericolul asta, dar m-am trezit si am vazut minunea cu ochi mari care asteapta de la mine un zambet si ma rog la Dumnezeu sa nu mai plang in fata lui ca sa nu stie ce-i tristetea

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

#314
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 00:24

Am zis Nu pana la urma. Nu stiu daca tata va mai merge sau nu singur.

Baiatul ar fi mers si n-ar fi mers... N-a insistat. M-am framantat toata ziua daca sa-l las sau nu, tot n-am putut.



Cred ca e cazul sa deschidem un nou capitol si ma gandeam ca poate ar fi util sa punem pe prima pagina linkul de la Gina. N-am avut ragazul sa-l citesc pe indelete, dar din cat am apucat cred ca ar fi multora de folos.



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#315
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 00:43

olympia, ai dreptate, scuze, nici n-am bagat de seama la ce pagina am ajuns aici. am pus si linkul de la gina.[flo]



continuarea>>>



reclama mascata


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -