Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

@ construit CASA! (6)


157 raspunsuri la acest subiect

#11
maurice

maurice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 00:29

Crixia picuratoarele se pun pe partea de exterior a golului geamului, ca sa nu se prelinga apa pe geamuri.
Jone usile sunt metalice, sunt romanesti dar incuietorile de pe ele sunt importante,le zice Ikon, cica ar fi tare apreciate in Germania; sildul e ovalul ala in care bagi cheia sa descui usa (alta explicatie mai inteligenta nu-mi vine-n cap)are pastila de protectie, nu poti sa bagi nimic sa fortezi broasca, cililndrul e anti rupere, etc.

#12
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 21:54

Buna fetelor!Crixia felicitari pentru avansarea in lucrari!Noi ne-am cam oprit odata din cauza banilor si ne-am si saturat de atata lucru.E adevarat ca economisesti f multi bani daca nu platesti manopera dar volumul de lucru e f mare.Oricum nu ne grabim ca avem vreme pana la pensie [alcool].Saptamana viitoare mai am de smirgluit 2 pereti la camera de zi a fetitei (ei ii facem la etaj un dormitor cu dresing si o camera de zi cu terasa) si in ianuarie sa-i dam culoare(mov deschis).Parchetul il punem la primavara ca in februarie vreau sa comandam site la geamuri si usi de balcon.Imi trebuie si chiuveta cu mobilier la baia albastra , am vazut la Practiker si ce imi place costa in total 16 mil.[alcool].Acum platim facturile de gaz [help].
pupici la toate si spor la lucru


Magda [ispita] si [zana] Bianca 7 anisori

http://community.web.../user/danut1965



#13
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 23 decembrie 2005 - 17:49

Craciun fericit si tot binele din lume.Sa va duca Mosul multa, multa sanatate si putere pt a va putea indeplini visul:o casutza.
va pup pe toate


Magda [ispita] si [zana] Bianca 7 anisori

http://community.web.../user/danut1965



#14
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 26 decembrie 2005 - 20:48

Fu' Craciunul!
Ne facu' sa realizam multe, sa ne dorim sa finalizam proiectul!

La fel va dorim si voua!

#15
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 31 decembrie 2005 - 16:42

LA MULTI ANI!
Multa sanatate, un an nou plin de realizari si tot binele din lume!

Magda [ispita] si [zana] Bianca 7 anisori

http://community.web.../user/danut1965



#16
maurice

maurice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 31 decembrie 2005 - 21:47

La Multi Ani 2006 !!!!!!!!!!!! Sa aveti un an nou minunat si sa va vedeti casele gata cat mai repede !

#17
dia_codat

dia_codat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 02 ianuarie 2006 - 16:03

LA MULTI ANI 2006!

Sa fiti sanatosi sa puteti construi si finaliza cit mai repede casuta de vis.

Fetelor tocmai am aflat ca am avea posibilitatea sa ne trimitem cite ceva spre casa cu o masina mare. Asa ca m-as pune pe cumparat lucruri care le gasesc aici mai ieftin.
As vrea sa va intreb pe cele care sunteti mai avansate daca ati putea sa imi spuneti niste preturi.

Cam la ce pret ati gasit usa de garaj? Eu m-am uitat in tara dar nu am fost pusa pe cautate. Ceea ce gasesc aici mi se par ca sunt mai ieftine. De ex o usa cu telecomanda la 1000 de euro.

Usa de intrare in casa??

Uitati la ce ma magazin ma uit eu. Poate mai gasititi si voi ceva idei, sau daca vedeti ceva care e super rentabil sa il car de aici sa imi spuneti si mie [:D][:D]

http://www.lapeyre.f...r.do?event=show




Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yah...codat/my_photos



#18
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 03 ianuarie 2006 - 14:14

la multi ani fetelor!
si bani suficienti ptr casa!

crixia - acum noi avem doar casa ridicata.
si ash vrea sa ince sa alerg ptr ca sa trag curent electric si sa fac instaltiile.
instalatia electrica e musai sa fie facuta de electrician autorizat?
stiu ca ai scris pe aici cat te-a costat electricianul.dar nu gasesc acum.poti sa imi mai dai un pret?
esti multumita de geamurile termopane?
(ca si dupa astea tre sa umblu)

jo si alexandra [copil]



#19
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 03 ianuarie 2006 - 14:15

va pup

jo si alexandra [copil]



#20
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 03 ianuarie 2006 - 16:35

Wow Dia, am stat 1 ora cred pe site-ul dat de tine! Eu, ca de obicei ma uit si in preajma, adica si in planurile indepartate, ca sa mai fur ceva modele, culori!
Sa stii ca eu am usa de garaj Hormann si m-a costat 1100 de euro. E drept, poate preturile se modifica. Noi am sarit de 1000 de euro pentru ca am vrut colorata si cu telecomnada.
Daca ai posibilitatea sa trimiti ceva intr-o masina, nu ezita, chiar daca riscurile exista(ma refer la sistemul vamal, siguranta in transport).
Noi am ales usa de la intrare din PVC(termopan) pentru ca nu m-a incantat nimic din lemn din ceea ce am vazut. Am impresia ca produsele finale din lemn romanesc nu mai sunt grozave.
Acum sunt in mare dubiu cu usile de interior. Le-am vazut pe ale Maggdei si mi-au placut, iti dau senzatia ca nu se lasa, nu se vor modifica in timp, cum te poti astepta de la o usa de lemn prelucrata recent(la comanda). In paralel ne uitam si la cele celulare, care de la distanta arata bine, iar de aproape sunt asa subtiri, finutze.
Chiar nu stim incotro s-o luam!

Jo, nici nu mai stiu exact cat a luat electricianul, dar imi amintesc ca stabilea pretul in functie de retea! A fost uimitor sa constat ca pretul era influentat de cate prize aveai intr-o camera, caci era reteaua mai complexa, sau ca aprindeai becul dintr-un loc si il stingi in alt loc.
Important e sa fie autorizat, ca sa depuna si documentatia pentru tine( care cuprinde o schita a ceea ce a lucrat)
DAca sunteti hotarati iti recomand o doamna serioasa, care m-a salvat si pe mine, caci la noi a inceput cineva si m-a salvat ea cu echipa ei. De fapt am apelat la ea pentru reteaua exterioara, iar cand aveam curentul in fata casei am constatat ca cealalta echipa nu-si terminase treaba.

Constructoarelor, sper sa nu se supere cititorii, sa nu-i dezamagim fata de numele topicului! Suntem putin avansate de "a construi", dar daca cineva are intrebari... Ne scuzati, deja o dam in finisaje!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -