Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Gasca de Constanta *113*


196 raspunsuri la acest subiect

#191
DanaAlex

DanaAlex

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.842 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 15:49

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

DanaAlex, ce ai facut la Copaciu, ce vesti? Sau ai scris si am citit eu printre randuri!



nu cred [:D], mi-e lene sa mai citesc ce am scris, ca am scris muuuulte , asa ca pe scurt despre vizita la dra copaciu - mi-a confirmat ca are polipi si alergie(rinita alergica), incepusem sa-i dau aerius si nu i-a putut face testarile ca sa vada la ce anume se alergizeaza copilul, mi-a mai dat si nasonex si singulaire (le-am luat pe toate compensate 100%-stiu o farmacie care da, pe pm va impartasesc secretul daca aveti nevoie)

eram si cu Tibi dupa noi si iti dai seama ce tambalau faceau amandoi in cabinet[bang], am primit o grila de tratament si sfaturi generale contra alergiei...m-am dus vaca si am plecat bou, ca sa zic asa...ca n-am inteles mare lucru, oricum a luat-o in evidenta, am scrisoare medicala catre dr de fam, tratament 3 luni si s-o vada iar...

la plecare i-am zis ca duc copilul la munte (vrancea-soveja) si a zis ceva de genul ca ar prefera sa nu-i dau tratamentul si cand ne intoarcem s-o vada...concluzia mea : am luat toate doctoriile sa fie, ii dau numai un puf de nasonex in nas seara la culcare, in we asta cred ca pleaca si intrerup orice medicatie si cand revine in cta ne ducem iar la dna dr...fara Tibi[:D]ca sa inteleg si eu ceva

las sa treaca vara si investighez mai mult in toamna, o prietena mai cunoscatoare in ale medicinii mi-a zis ca singulaire sa nu-i dau inca...stau si astept sa ma dumiresc de polipi, ca alergie toti avem acum primavara- puf, polen...

[pup]multa sanatate si tie!!!



#192
LeeAnn

LeeAnn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 16:27

Hello everybody!
Scriu pe fuga.Azi si maine imi e imposibil sa ajung la Petrom
.De joi oricand, adica joi sau vineri.

Liana, Ursuletul si Veveritzoiul din dotare

#193
lulu77

lulu77

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.144 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 16:42

Si noi putem ajunge de maine oricand la Petrom, adik azi NU, maine DA.
Dupa ora 17-17.30


Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

#194
dianamaria

dianamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 526 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 17:27

Buna,

Cornelia - am dat pm cu adresa, telefon, tot[:D]... cred ca nu te atentioneaza in stanga paginii, asa ca intra tu si verifica... Pe mine ma gasesti aproape toata dupa-amiaza acasa.

Crixia - acum, ca m-ai indemnat sa scriu despre clasa I, imi dau seama ce a mai trecut timpul...si ce... inteleapta[:D] am devenit... La noi a decurs f simplu [bang]. Cunosteam o invatatoare de la scoala 28, care mi-a recomandat "cea mai buna alegere" dintre invatatoarele ce luau cls. I... o mare teapa (a se citi spagagioaica), drept pentru care l-am mutat in semestrul II la o alta clasa, unde a fost ceva mai bine. Au trecut anii... Acum termina cls a VI-a la CNMB, unde ca oferta educationala sunt f bine pozitionati. Si aici exista inca profesori care conditioneaza nota (ale naibii medii!) de meditatie, dar inca ne tinem tari [:D].
Ai incredere ca vei lua cea mai buna decizie in ceea ce priveste alegerea scolii Alexiei.

Tot din amintiri si citind printre randuri de nasucuri infundate, raceli, alergii sau mai stiu eu ce, va recomand o vizita de 7-10 zile la o salina. La Tb al meu a facut minuni! Adica dupa o cura de salina, doi ani nu avem treaba cu racelile. E drept ca el e ceva mai mare si , probabil, cu imunitate mai mare, dar vizitele la salina le-am inceput cand avea copilu' 4-5 ani. Am vazut ca exista o "salina" pe langa biserica Sf.Gheorghe...

Mai vin,


Diana, mami de Tibi (07.07.1997)

#195
ADINUTZA

ADINUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 19:10

Ne anuntam si noi prezenta la Petrom, maine dupa amiaza.

Diseara sunt de noapte, altfel mergeam si azi.

Diana, salina de care zici e prin piata Chiliei? Am citit si eu de ea cand au deschis-o dar nu am retinut adresa exacta

Crix, si eu trebuie sa ajung urgent la ORL-ist pt epistaxis recidivant dar inca nu am curaj...poti sa imi zici la cine mergi si cum a decurs examenul cu camera[:D]

Ada a venit foarte incantata de spectacolul de teatru la care au fost azi si se pregateste sa iasa cu bicicletele cu Bogdan si Iuli.



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

noi

Bazar pentru Bogdan

Si ingerii au nevoie de ajutor

Finutzul Bogdan-Andrei

pe DC




#196
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 25 mai 2010 - 20:36

Salutare!

Sanatate bolnaviorilor! Si noi ne "laudam" cu febra la mandra cea mica, de muci...Alex are la greu de vreo doua saptamani.



Pentru maine, nu cred ca ajung la intalnire din motive de mucioase. Va doresc distractie placuta!



Am deschis capitol nou!!! Va astept cu drag![flo][pup]





***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit



--------------------------------------------



Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!

***************************



[foto]1 , 2, 3

filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [bonjovi] (5 aug 2007)



Tudor Gheorghe - Dorul calator






Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -