Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre preturile apartamentelor


108 raspunsuri la acest subiect

#11
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 17:30

Citat:
citat din mesajul lui dana d
Citat:
citat din mesajul lui Eseea
ce naiba e k asta mai Grati? E in loc de 000 ( mii adica, sau ce?)Ca m-ai innebunit de tot, imi e ff greu sa citesc mesajul tau.......:(Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +
[:-)))] K e de la Kilo, adica 1000, stii 1 kg=1000gr si tot asa. Asa e cool acuma sa vorbesti, stai sa vezi cum scrie fie-mea pe messenger ca abia inteleg, numai prin litere din astea.[flo] Fetele meleIremediabil indragostita de CANADA
da, m-am prins si eu...inseamna ca eu sunt inapoiata rau mai, nu stiu tot limbajul asta de internet [:D]Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +

#12
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 17:32

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Eu am fost de curind la niste tirguri imobiliare. In afara de faptul ca sint mult mai putini expozanti, eu nu am vazut nici o diferenta de preturi la apartamentele noi de 4 camere (care ma intereseaza pe mine). Peste tot scrie ca scad, se dau si procente, dar la fata locului nu se vede nimic.Ma intreb daca preturile la apartamentele vechi au scazut. Am cautat anunturi si mi s-au parut tot mari. In timp ce in presa sint tot felul de campanii cu cit de mult au scazut si cit au sa scada in continuare. Cit din toate astea e adevarat si cit e mani****re de presa?Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]Simona & Vladut (27 februarie 2005)Poze la http://www.kodakgall...t6d&x=0&y=nr5bnAndrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/roDespre AndreiSa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13
nu puteam sa zic mai bine!1 Exact asa si noi, am fost la targuri, urmarim presa de specialitate...totul mi se pare o mare gogorita : nu exista niciun fel de reducere de fapt!!Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +

#13
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 17:35

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
daca preturile sunt in euro si sunt mai mici nu inseamna neaparat ca au scazut, avand in vedere ca euro a crescut.adica daca inainte de criza un apartament era 50.000 euro = 175.000 lei (la 3,5 lei pe 1 euro). acum daca l-ar da tot cu 50.000 euro ar insemna 215.000 lei (la 4,3 lei pe 1 euro), asa ca nu se poate, e logic ca preturile IN EURO trebuiau sa scada...
Ramonika [sofer] si pisicile Vladutz[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis] Miki[pis]
exact asa am calculat noi zilele astea, la aceleasi valori...la un apartament de 200000 de euro, nu numai ca dezvoltatorul nu lasa nimic, dar.......mai castiga practic 40000 de euro aproape numai din diferenta de curs valutar!! Adica magarie pe fata. Nu faci nicio reducere ci mai mult, pe timp de criza, chipurile ieftiniri, etc, tu vrei practic 40000 de euro in plus fata de anul trecut!Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +

#14
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 17:40

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Eu n-am sunat la dezvoltatori, dar mi se pare foarte probabil sa obtii o reducere de 25-30%. Daca mai astepti, poate scad si mai mult.
Adina, se vede ca nu ai incercat..doar faci supozitii. Ei bine, noi asta incercam sa obtinem, ieri chiar am fost in negocieri pt un apartament, ne-a sunat proprietarul ( dezvoltatorul ) imediat..blablabla...stii cat ne oferea reducere?? Si asta asa cu indulgenta ca sa zic [:D]..10000 de euro la valoarea de 200000 pe care o cerea!! Deja imi vine sa rad.......Iar tu Dana, stii la fel de bine ca si noi cum e, hai ca intru pe mess sa-ti povestesc.deci, ieftinirea apartamentelor noi e o mare gogorita deocamadata, practic costa chiar mai mult.Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +

#15
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 17:42

Citat:
citat din mesajul lui Eseea



deci, ieftinirea apartamentelor noi e o mare gogorita deocamadata, practic costa chiar mai mult.





probabil deoarece inca nu le-a ajuns cutitul la os...




Ramonika [sofer] si pisicile Vladutz[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis] Miki[pis]

#16
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 18:06

Serios? Nu, nici nu mi-am imaginat ca asa e la apartamentele noi.
Essea, eu zic sa le faceti voi o oferta care vi se pare ok, si cand le-o ajunge cutitul la os, sa va sune.

Daca era 200k EUR puteti sa-i oferiti 150k acum. Vrea, bine. Nu vrea...poate o sa vrea candva [:)]


#17
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 18:15

Adina, exact asta i-am si oferit!!!



dar nici vorba, el vroia cash , repede si sa ne lase 10000[:D]



Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +





#18
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 18:30

Citat:
citat din mesajul lui Eseea
Adina, exact asta i-am si oferit!!! dar nici vorba, el vroia cash , repede si sa ne lase 10000[:D]Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +
Lasati oferta deschisa si mai cautati in alta parte, mai comparati preturile...e pacat sa-i dati pretul standard cu doar 5% discount, cat v-a oferit el, in conditiile in care piata se prabuseste.Nu mi-as fi imaginat asa ceva. Ori au vreun proiect exclusivist, fara competitori, ori nu au probleme cu cash-flow-ul, ori...incearca si ei marea cu degetul, ca alte variante nu vad.Sau sa existe in continuare clientii apartamentelor noi, neafectati de criza?Cititi aici o analiza Colliers:http://mailgateway.hitmail.ro/colliers/ro/CrizaImobiliaraRomaneasca_ro2.pdf

#19
MsLara

MsLara

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.220 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 18:54

garti.ela, mi se pare foarte putin 50.000 eur pt 2 cam cf 1; nu o fi fost confort 2?

Chiar tu zici ca acum e pretul 75-80.000 la 2 camere(???)







[pis]Emma invinge cancerul

KISSY sunt langa tine

Lali [comoara]In fiecare zi mai [zana]



#20
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 19:00

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Citat:
citat din mesajul lui Eseea
Adina, exact asta i-am si oferit!!! dar nici vorba, el vroia cash , repede si sa ne lase 10000[:D]Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +
Lasati oferta deschisa si mai cautati in alta parte, mai comparati preturile...e pacat sa-i dati pretul standard cu doar 5% discount, cat v-a oferit el, in conditiile in care piata se prabuseste.Nu mi-as fi imaginat asa ceva. Ori au vreun proiect exclusivist, fara competitori, ori nu au probleme cu cash-flow-ul, ori...incearca si ei marea cu degetul, ca alte variante nu vad.Sau sa existe in continuare clientii apartamentelor noi, neafectati de criza?Cititi aici o analiza Colliers:http://mailgateway.hitmail.ro/colliers/ro/CrizaImobiliaraRomaneasca_ro2.pdf
pai nu le dam pretul asta, cu siguranta! am incercat sa obtinem reducerea, nu se poate asta e..mai asteptam, practic nu ne grabim deloc.[:)] Dar prospectam piata....o sa citesc articolul, multumesc[:)]Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 36 +


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -