Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?


76 raspunsuri la acest subiect

#61
iris77

iris77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 20 iulie 2007 - 17:43

la multi ani si la mai mare DC!
cum v/am descoperit?? ca multi altii...navigam pe net pentru a afla cateva informatii. la inceput pentru ca eram in ...focul pregatirilor de nunta....apoi pentru ca am ramas insarcinata ...asteptam cu nerabdare sa mai treaca o saptamana sa vad cum evolueaza bebe in pasii specifici Odiseei Nasterii in 40 de sapt...a urmat nasterea....si in prezent ne aflam pe la clubul scutecistilor...vom vedea ce va mai urma...

sa auzim de bine

iris77 mami de maria

#62
CrisaS

CrisaS

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.942 mesaje

Postat 22 iulie 2007 - 19:40

Mai conteaza unde si cind v-am gasit? Important e ca sint aici si ca orice se discuta in familia noastra si sint dubii tzup pe net.Barbata-miu a invatat deja lectia si ma intreaba:''Da ce faci, cauti asta pe forum?'' SI zic da si ai sa fii surprins ca si gasesc.
Multumim si eu pe aceasta cale tin sa multumesc si tuturor forumistilor care au fost sint si vor fi alaturi de mine cind am nelamuriri .E foarte important si foarte emotionant pentru mine sa fi gasit persoane cu care nu ma vad nu le aud vocea , persoane ''virtuale'' si sami raspunda la o intrebare , decit sa gasesc pe cineva cui sa ma pling in fata. Pentru mine e mare lucru.
Multumim !!
Un [pup]-ic si o [flo] pentru fiecare forumist si [flo][flo][flo] pentru vara-mea ca ea m-a adus aici.
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png


#63
analex

analex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 01 august 2007 - 18:10

La Multi Ani!

Eu am descoperit DC acum un an si ceva cand m-am intors la servici dupa nasterea lui bebe ( acasa n-aveam net).

Poti sa afli diverse, 'asculti' povesti de viata, uneori ma mananca degetele sa mai dau cate un sfat...

E frumos intr-adevar sa vezi ca sunt atatia romani peste tot in lume si toti vor sa comunice

La multi ani! si la multe subiecte frumoase!

#64
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 02 august 2007 - 01:34

pai... eu am primit intr-o zi un mail de la o prietena. tocmai nascuse si o anuntasem ca-s gravida. relatiile s-au racit, linkul l-am ignorat. pana inainte sa nasc... cand, ghici ciuperca ce-i...? m-am avantat si-am scris de n-am mai avut aer si m-am adictionat:))

sa le dea dumnezeu sanatate celor care l-au inventat, ca ne-au facut un pustiu de bine si-au pus psihologii pe fuga:)

la multi ani!

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png




#65
amelllyee

amelllyee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 02 august 2007 - 16:27

bine v-am gasit!...sunt noua..atat de noua incat nu stiu cum sa-mi activez casuta de mesaje private..si cineva m-a certa...[:I]..va rog sa ma ajutati..si va multumesc...

#66
allbinutza

allbinutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 03 august 2007 - 03:01

La multi ani si bine v-am gasit.
Dupa ce am aflat ca voi avea un bebe m-am pus pe cautat tot felul de lucruri iar [dc] mi-a oferit un izvor de raspunsuri la toate intrebarile mele.Viata lunga celui care l-a inventat ca fara [dc]viata n-ar fi la fel.

Silvia,mamicutza de Davidutz(07.02.2006)




#67
georgi_ana25

georgi_ana25

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 12 august 2007 - 15:29

iata-ne si pe noi pe aici...scriu cu drag la acest subiect pentru ca si eu v-am gasit dupa o cautare google, cautand informatii despre sarcina...v-am descoperit cu ceva timp in urma de a ma inregistra si citeam cu emotie povestile mamicilor care nascusera si ma bucuram alaturi de cele care deja postau fara a spune nimik pana cand intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am scris pentru prima data...nu mai tin minte la ce subiect pentru ca nu eram familiarizata cu forumurile si o mamica dragutza m-a trimis sa postez la mamici de septembrie-octombrie pentru ca acolo o sa gasesc mamici cu aceeasi virsta a sarcinii ca a mea si pot afla mai multe informatii...asa ca iata-ma si pe mine....nu trece zi sa nu citesc ce mai e nou ...va multumesc ca existati!

georgiana[gravi]34+[fetita] Andreea Cristina

#68
alina-mihaela

alina-mihaela
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 15 august 2007 - 01:48

Eu am descoperit desprecopii acu 5 ani ...cautand pe net cate ceva despre copii, pentru ca eram insarcinata si am vrut sa fiu bine informata in legatura cu nasterea si tot ce va urma dupa.
Ce mi-a placut mie la acest site a fost faptul ca aducea o suflare noua in ceea ce priveste cresterea copilului...nimic nu semana cu sfaturile babesti care inca mai circula in Romania cu succes si care nu au nimic argumentat in ele sau au argumente stupide.
Imi aduc aminte ca scosesem la imprimanta odisea sarcinii si in fiecare saptamana citeam sa vad ce mai face puiul din burtica, ce dimensiune are.
In linii mari era unul din putinele site-uri dedicat in intregime copilului.
Desi multe din fetele care scriau la inceput pe site nu locuiau in Romania tot timpul lumea era la curent cu tot ce se intampla in tara...
Si acum dupa 6 ani este unul dintre cele mai bune site-uri despre copii din Romania...si asta o spune numarul mare de membri.
La multi ani!!!

#69
carla28

carla28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 689 mesaje

Postat 23 august 2007 - 16:10

din pacate eu l-am gasit cautand informatii despre o problema de sanatate si din fericire am gasit raspuns, intelegere, empatie
am ramas pentru ca este ca si o familie , cei drept virtuala,cu bune si cu rele, iar avantajul cel mai mare este cand nu imi convine ceva, simplu, ignore si merg mai departe

LA MULTI ANI!
carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)

#70
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 04 septembrie 2007 - 22:29

v-am gasit atunci cand cautam informatii in legatura cu anumite medicamente .nu cred ca a fost o intamplare pentru ca s-a petrecut asta atunci cand aveam mare nevoie de prieteni.sa cresteti MARI si sa fiti in continuare ceea ce sunteti acum: medicamente pt suflet![bis][bis][cool]

dana


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -