Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?


76 raspunsuri la acest subiect

#31
sirod

sirod

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 12:41

La multi ani!

Navigind pe net....aveam Maxiplodu', revenisem la job si din joaca am dat peste DC!
Apoi am avut curaj sa-i daruiesc Maxiplodului o surioara - Miniplodu!
DC a avut cuvintul lui de spus!

Acum copiii ma tin departe de calculator, de aceea va urez viata lunga .... in speranta ca o sa am di nou timp mult ca in 2003 sa stau pe DC...dupa ce cresc plozii !

EU cu doua minuni

#32
ada2021

ada2021

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 20:37

Eram insarcinata si va citeam pana tarziu in noapte.Eram avida,vroiam cat mai multe informatii.Apoi s-a nascut Ariana si din nou aveam nevoie de informatii.Pe forum am inceput sa scriu relativ tarziu,dar de citit v-am citit tot timpul,faceti parte din viata noastra.La multi ani!

laura si ariana(20-o2-2003)

#33
aileene

aileene

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 385 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 00:29

...DC a intrat in viata mea , cu ajutorul sotului meu drag (francez) , care vroia si tinea f mult sa-mi fac cateva prietene pe acest site . Cautand pe Goooooogle nu stiu ce , a scris fara sa-si dea seama daca e corect numele exact asa : despre copii...[:D] si uitati ce-a iesit [:D] ! Sunt aici impreuna cu voi toate(i) , zi de zi , ptr orice fel de discutii si ma simt ca "acasa" !

[s][dc][bis][bis][bis]LA MULTI ANI [bis][bis][dc][s]acestui forum plin de viata si de marinimie , unde ne adunam la o vorba buna , la un sfat , la o bucurie sau chiar tristete , ptr ca toate astea fac parte din viata noastra !

Sanatate tuturor si numai bine [pup] ! E un subiect f placut si astazi deschidem [pahar] pusa la rece ca sa ciocnim cu cei cu inima curata [cheers] ...

Cu drag Aileene [flo]

PS uitasem sa fac precizarea votului meu de 5 ***** [;)] ptr subiect [cool] !



Aileene...Alexandre...(22-sept'99)

amintiri

#34
gabriela_s

gabriela_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 20:53

am frecventat si frecventez mai multe forumuri,dar DC are ceva special,poate sunt oamenii de aici ,poate sunt copiii si dragostea pentru ei care ne leaga pe toti de pe DC si ne face sa fim altfel,mai buni,mai speciali decat alte comunitati online.

m-am inscris pe DC in octombrie 2005,ca viitoare miresica,poate si mama...nici eu nu stiam exact la momentul acela.aveam un prieten de aproape 2 ani,o relatie "asa si asa",toata lumea ne vedea casatoriti ,prieteni,rude...asa ca ii dadeam si eu inainte si cautam sfaturi despre nunti si mirese.aici mi-a placut cel mai mult atmosfera de la clubul miresicilor,chiar daca nu este un forum dedicat acestei teme in mod special.

se apropiau sarbatorile de iarna,eu simteam ca se va intampla ceva cu mine,ceva foarte bun insa nu stiam exact ce,ma gandeam ca imi vor da o vacanta de la servici,dar parca era totusi ceva mai intens.de nunta nu mai putea fi vorba,relatia mea mergea foarte prost si chiar am anuntat pe forum ca nu mai are loc nimic.si asa am intrat in anul 2006...am decic ca trebuie sa fac un pas, sa schimb ceva in viata mea,pentru ca lasasem o relatie fara viitor sa tot mearga mai departe in van.in tot acest timp citeam si ce se scria pe forum la "in unul sau in doi..." ,citeam povestile mai putin fericite ale unor mamici de pe forum sau primeam sfaturi de la oameni care trecusera prin asa ceva.decizia a fost totusi a mea si am decis sa merg mai departe singura.intamplarea a facut ca cineva,cumva sa hotarasca altfel pentru mine si pe 13 ianuarie 2006 l-am cunoscut pe actualul meu sot,cel care avea sa devina si taticul adrianei noastre micute,care s-a nascut anul acesta pe 11 ianuarie,cu doar doua zile inainte ca mami si tati sa implineasca un an de cand viata i-a adus impreuna.

tot timpul sarcinii am fost alaturi de fetele de la odisee,a fost o odisee frumoasa,ne-am inteles foarte bine,cand am nascut m-au sunat,m-au incurajat,a fost foarte placut sa simt ca am sprijinul altor femei care trecusera sau urmau sa treaca si ele prin aceleasi momente...e uimitor cum poate prieteni sau chiar rude uita de tine tocmai in asemenea momente,dar niste oameni care nu te cunosc in persoana ,dar iti stiu povestea,se gandesc la tine .

iar acum mergem mai departe la scutece:schimbam sfaturi,experiente,diversificari,dintisori,primii pasi,primele cuvinte,DC ne va fi alaturi!

ma simt bine aici![pup]

si inca ceva ce apreciez foarte mult la aceasta comunitate,campaniile umanitare!!!bravo!!!





LA MULTI ANI DESPRECOPII!!![bis][bis][bis]

















[8**]Adriana Maria[bonjovi] *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*[9cer]//pozele noastre

[aerob]filmulete cu fetita mica in burtica //Nasterea unei stele//[mamica]

#35
fecian

fecian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.777 mesaje

Postat 03 iunie 2007 - 04:36

Salutare si La Multi ani , [dc]



Acum nu stiu daca sunt cea mai potrivita persoana sa vb despre [dc] caci sunt destul de noua pe forum.



Insa vreau sa impartasesc cum l-am descoperit, cum m-am indragostit de acest site si cum am devenit [il]dependenta de [dc].

L-am descoperit intamplator undeva anul trecut cand aveam nevoie disperata de o informatie si unicul loc unde am gasit a fost [dc]. Apoi curiozitatea m-a impins mai departe si am inceput sa rasfoiesc subiect cu subiect si am gasit nu numai informatiile de care aveam nevoie insa si o comunitate foarte legata de oameni care isi impartasesc experientele, opiniile si contraopiniile intr-un mod civilizat si placut, fara injuraturi si altele...

Eu nu sunt o persoana care sa agreeze intr-un fel dependenta de ceva, (am avut din pacate experiente destul de neplacute legate de dependetele unoara dintre cei dragi si nu suport nici un fel de dependenta, il consider o slabiciune), dar se pare ca fiecare om isi are slabiciunea lui si prin urmare viciul lui. Daca eu nu am viciul fumatului de ex, il am pe acesta : SUNT DEPENDENTA DE [dc].

Acum nu exista zi in care sa nu trec macar 5 minute sa nu imi vad fetele mele dragi si sa vad ce au mai facut prietenele mele.

Ca si concluzie, [dc] imi inluenteaza viata in fiecare zi caci am descoperit aici ceva ce cautam demult: oameni ca si mine si mai ales oameni carora le e dor de mine asa cum imi e dor si mie de ei.

Nu sunt eu prea sentimentala...dar azi m-am intrecut. Imi cer scuze daca am trecut limitele[mariaj][mariaj](ma cam ia valul[:I])



________________________

viitoare[gravi] de [copil][copil]

Unde esti bebica?

Felicia [flo]





#36
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 23:58

La multi ani, draga DC!
Eu te-am gasit cautand ceva despre herniile cervicale de disc.
Din acel moment, n-am mai putut sa plec. Nici n-am vrut vreodata.
Esti ca plamanii, fara tine nu respir.
Aici mi-am facut prietene adevarate.
Multumesc, din tot sufletul meu.

Cristina, mami de [comoara] [copil] Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/asteryaro

#37
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 05 iunie 2007 - 14:17

La multi ani [dc]

Eu am descoperit acest site in august 2005,cand eram insarcinata(inca nu stiam,dar speram sa fiu [:D] ) si vroiam sa aflu cat mai multe lucruri despre sarcina.Pur si simplu am cautat in Google "despre copii" si am intrat aici![cool]

Membru am devenit mult mai traziu,cand am pierdut sarcina si mi-am facut curaj sa vorbesc despre asta impreuna cu alte fete care au trecut prin aceiasi durere.

De atunci,nu ma putut sa mai plec de aici[:D]

Aici mi-am facut prietene adevarate,impreuna am trecut prin multe incercari si impreuna vom reusi sa ne implinim visul.

Aici am gasit raspunsuri la multe din intrebari,am gasit persoane gata oricand sa vorbeasca cu tine si sa iti spuna o vorba buna.

Pentru toate astea,multumesc [dc]








Mirela[flo]

Come on baby![copil]



#38
ank_miki

ank_miki

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 05 iunie 2007 - 17:19

In 2005 eram insarcinata cu praslea(1 an si 6 luni),vorbind pe net cu prietena,ea e de mult timp pe forum,a vrut sa-mi calculeze data de nastere,mi-a dat adr.de site,si am intrat.De atunci citesc mult,si asa mi-am facut si cont.Aici poti pune intrebari,poti da sfaturi,afli lucruri noi,ce mai e un site super!!!

Multi ani inainte[cool]!!





pozuci

Pozuci noi

#39
Roxali

Roxali

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 08 iunie 2007 - 17:16

Acum un an, deoarece nu aveam nici pc...dar de atunci mi-a intrat in sange.

Am plas si am ras alaturi de mamici, tatici iubitori de copii si de o familie unita si nu in ultimulcuvant am legat noi prieteni cu persoane fantastice.



Ali[gravi]20[fetita]si Enrico 7ani

poze

#40
oanna3

oanna3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 434 mesaje

Postat 08 iunie 2007 - 17:27

Pt noi voi sunteti o a doua familie
aici am descoperit mamici aflate in aceeasi situatie cu noi: adica mai multi copii in acelasi timp, fara de sfaturile si incurajarile carora cu greu am fi razbit
este un site unde intalensti Oameni care te ajuta si pe care iti face placere sa-i ajuti
La Multi Ani!


http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.goo...ur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.web...com/user/oanna3
http://forum.desprec...?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -