Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (19)


224 raspunsuri la acest subiect

#11
marinush

marinush

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 22:13

aoleu....cum adica live?[:D]

#12
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 22:18

Babytza, ce are cutzu? Sa ne spui si noua cind afli ce si cum.







Nausica si Ania

poze

_______________________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


#13
denisa.g

denisa.g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 851 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 22:37

andy_p – pupici multi pt voi[pup]. Din pacate nu am recuperat din urma tot – am fost pe aici dar am luat o mica pauza – am o stare nu prea placuta de cateva zile si nu am avut chef sa va dau si voua starea mea sa incep sa va povestesc de ale mele, asa ca nici nu am mai deschis calculatorul, sa nu fiu tentata ..

E super Andy cu intrebarile lui !! Cred ca-ti vine sa-l papi ..



Nikolici – si mie mi-e dor de voi.. primul lucru cand am deschis calculatorul am cautat pozele Karinutei sa vad daca ai mai pus si tare incantata am fost sa o vad asa frumoasa Craciunita[olala][olala][olala].. Multe floricele pt fetele mele[flo][flo] Apropo!!! Sotul meu azi mi-a cerut sa-I arat pozele cu nora sa vada si el ce-I coacem noi printului lui . S-a declarat tare multumit!! Si eu sunt tataroaica (sotul nu) – deci are baiatul radacini de acolo de undeva…..de acolo ochisorii lunguieti!![pup][pup]



Cosmyb – Pupici muulti pt voi.[pup] M-am gandit la voi zilele astea si speram ca sunteti bine sanatoase.



300 – multe floricele [flo]si pupici pt voi.[pup] Bafta maine la dr.



Babytza - multa sanatate catelusului[flo]



Bine ati venit noilor mamici!!! Bebelusi sanatosi si papaciosi si numai bine.[flo][flo]







[mamica] de [bebic] Edwin

noi trei



#14
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 22:48

denisa [pup] si sper sa treaca cat mai repede starea asta .



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei



#15
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 23:16

A postat cineva mai sus, dar nu gasesc post-ul sa-l citez, ca a linistit pe bebe cu sfaturi din cartea doctorului Karp... cartea e super, am primit-o cand l-am nascut pe Teo de la sotul meu.
Nu apucasem atunci sa aplic nimic, pentru ca la Teo nu am avut nevoie de metode de linistire, mai mult decat un pic de atentie, o mangaiere, o jucarioara, dar ne-am distrat copios citind-o.

Acum, multumesc ca mi-ai amintit, am aplicat si eu ceva sfaturi din ea ca sa-l calmez pe Radu care este foarte agitat, de cateva nopti n-am dormit 2 ore continuu si suntem zombie...
L-am infasat strans intr-o paturica foarte subtire, ca sa nu mai arunce din maini in toate partile, si l-am leganat zdravan, susuind puternic printre dinti de ma durea capul. A adormit in 4 minute!!!
De asemenea functioneaza metoda "aspiratorul", doar ca nu poti baga aspiratorun noaptea pe la 1, cand doarme tot blocul...
Deci, va recomand cu drag cartea, si metodele din ea, functioneaza si e si o lectura copioasa.

Despre topicul saltelute: am una pe care am cumparat-o pentru cel mare, de la Mothercare. Are pe ea niste animalute care fosnesc, piuie, chitaie (jungle friends, pentru cine stie colectia), o oglinda si un panou muzical cu butoane si 3 melodii clasice; plus 2 brate de care atarna 4 animalute detasabile(aceleasi personaje) care fac diverse zgomote cand le misti, iar elefantul are mosor si vibreaza cand tragi de el. Am folosit-o in fel si chip: ca patura in masina la drumuri mai lungi, ca salteluta de schimbat in aceleasi drumuri, animalele alea au fost pe rand agatate de scoica, de carucior, de patut, si acum de patul lui Teo, iar atractia principala a fost panoul muzical, Teo de la 3 luni e fan butoane la greu.
Acum, ca sa-i pot da salteluta lui Radu am detasat panoul muzical si i l-am lasat lui Teo, iar de bratele ei am agatat alte jucarii, caci la cele originale, nici gand sa renunte!
Asa ca si-a facut deja toti banii si am fost foarte multumiti cu totii. Este si mare in diametru, cam 1m.

Cele care mai au copilasi mai mari (dar nu prea mari) ati avut asa probleme sa nu puteti da jucarii de la cel mare la cel mic? Eu am cumparat carusel nou, caci de cate ori il vedea Teo pe al lui la Radu in patut, se catara peste el sa i-l ia.

Pana la urma, merge cineva la Tutu maine?

Pupicei.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)

#16
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 23:39

E bineeeeeeeeeeeeeeeee !!!!! A durat 3 ore operatia dar cutzul meu e bine !!!!!!! Am avut emotii mari cu anestezia totala, pentru ca are 17 ani si ne gandeam ca nu ii rezista inimioara... Dar a luptat mititelul de el si a zis dr ca deja s-a ridicat [:)][:)][:)]

Avea 3 tumori mari si una dintre ele se sparsese. Daca nu se intampla asa putea sa mai stea si fara operatie ca nu il dureau. Dar avea hemoragie puternica si trebuia intervenit pentru ca ieri a stat toata ziua pe coagulante si nimik....



Bun venit mamicutzelor noi !!!! [flo][flo][flo]



Cosmy maine e sarbatoare , face Maya 3 lunite ! Multi pupicei de la noi si un tort de cereale !!!!! [yami]



Revin cu niste poze [pup]



[zana] Printesa mea iubita Valentina





[copil]Soricelul meu iubit



poze



poze David

#17
iriss_04

iriss_04

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 507 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 23:48

[s]luca de musette[s]

Babytza:[pup] ce a patit catelusul?

denisa.g:nu-mi place de tine asa,,,[pup]fata sa treaca



joy:ma bucur ca sunteti bine[flo]



''bimbirica'' mic si frumos

andu



mami de andrei (15/09/2008)





#18
kid2003

kid2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.008 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 23:57

Bravo, Babytza Ma bucur ca e cutu bine!!! Sanatate multa, sa se faca bine repede [pup]

Denisa g e mortal Edwin, este un frumos, o da rupa inimile fetelor (sper sa nu se supere cuscra ta pe mine ca zic asta [pup]), are niste ochi si o freza mor-ta-le!

Gaia eu as merge maine pe la Tutu, sa ii las ceva...o atentie de Craciun [:D] nu am de gand sa intru la control si probabil ajung in jur de 14.30. La ce ora iti propui sa mergi? Poti sa imi raspunzi pe PM sa nu zapacim fetele cu off-topicul asta.

#19
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 23:58

Mos Craciun cu tzutzu-n gura [:D]



Mos Craciun cu plete dalbe.....a sosit de prin nameti...[cor]



[zana] Printesa mea iubita Valentina





[copil]Soricelul meu iubit



poze



poze David

#20
_irina_

_irina_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.425 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 00:04

Pupici tuturor!



Vai, cand va aud vorbind de acte mi se zburleste parul pe spinare. Eu am primit un formular de la primarie si cand m-am dus cu el la complectat m-am lovit de idioata de la contabilitate. Si eu ii explicam ca am nevoie de formularul ala si ea ma tot intreba ce vreau, de parca dom'le eram la tabla si nu invatasem lectia... Pana la urma mi-a luat hartia din mana si mi-a rupt-o, eu am ramas cu o fata de vitel la poarta noua si mi-a zis ca cica trebuie sa fac nu stiu ce cerere la ei si imi dau ei alta hartie de la firma. Ca nu se injosesc cu un formular de la primarie...

I-am zis ca vin alta data, prea ma enervase domnisoara.

Acum o sa ajung probabil in ianuarie ca atunci intru in CIC.







[mamica] fericita de [bebic] Andreea-Maria




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -