Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici in Germania (7)


199 raspunsuri la acest subiect

#1
claudia74

claudia74

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.272 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 11:37



HAIDETI SA NE ADUNAM!




Noi suntem :



- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :



Denisa[hippi] Timisoara - 17 iunie 1995 si

Andreas[bonjovi] Heidelberg - 17 martie 2004



- IONICA - nume real Ionica Bucuresti - 01 ianuarie 1973,mamica de :

Sophia [zana] Costa Rica - 09 septembrie 2006 si [gravi]





- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :



Eliza [zana] Darmstadt - 06 septembrie 2007



- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :



Benjamin [bonjovi] Muhlacker - 23 decembrie 2007



- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :



Patrizia [zana] München - 04 octombrie 2006





- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :





Miruna [zana] Bucuresti - 19 decembrie 2002 si

William Henrik [bonjovi] Hamburg - 30 august 2007



- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau 19 iulie 1979



- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :



Iris[zana] Bucuresti - 7 august 2007



- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :



Vlad Lukas [bonjovi] Berlin - 8 iunie 2007



- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 marie 1983 mamica de :



Tony [bonjovi] si [gravi]



- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :



Robert [bonjovi] Bucuresti - 12 septembrie 2004 si

David [bonjovi] Mannheim - 31 mai 2007



- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :



Maria Cornelia [zana] Bucuresti 20 septembrie 2006



- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :



Roberto Alexandru[bonjovi] Lupeni - 28 iunie 1999 si

Angelik Melany [zana] Calw - 28 octombrie 2007









Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

#2
trischa

trischa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 676 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 12:14

Buna dimineata si sanatate multa celor bolnaviori!!!Claudia,siropul de ridiche neagra nu-i greu de facut,,o ridiche o scobesti conic pui o lingurita de zahar in scobitura si o lasi pe o cana.se aduna in scobitura un sirop pe care il bei.daca ridichea e mare mai scobesti odata mai pui zahar...usw.eu dintr-o ridiche faceam cam de doua ori.eu nu am mai apucat sa scriu ca-s cu stressul in fapt.azi a terminat copila antibioticul astept o sapt si apoi repetam urocultura.sper sa fi scapat de bacilul nenorocit.in alta ordine suntem in cautari de gradinite pt la toamna.mergi,vezi,fa cereri,cauta,si alte intrebari..si apoi sa vedem unde suntem acceptati.cam asta e.sanatate multa si o saptamana frumoasa!!

#3
claudia74

claudia74

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.272 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 12:54

Trischa vielen dank [flo][pup],acuma inca o intrebare,unde gasesc ridichea,la kaufland sa fie? ca nu am luat niciodata,sau e si pe la penny ca ala ar fi mai aprope de mine,sa-mi trimit sotul sa caute? Sanatate si voua multa si spor la treburile cu anmeldung la kiga [pup] sa gasiti ce e mai potrivit ptr voi.



Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

#4
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 14:25

Buna dimineata fetelor

Trischa,buna idee reteta cu ridiche neagra,voi incerca si eu,e pentru tuse si raceala da?

Noi suntem un pic mai bine,dar cred ca v-a trebui sa-i dau antibiotic piticai,are o tuse oribila zici ca-i toba .

Pe mine ma mananca toata pielea,am o iritatie pe tot corpul,nu stiu ce este azi vad doctora.

Fetelor,caut o tanara Au Paire care sa vina sa locuiasca la noi din luna mai-iunie, daca stiti pe cineva dati-mi un PM..
M a v-a ajuta cu bebelusa mica care v-a veni ,nu face menaj,am o doamna care vine zilnic,doresc doar sa ma ajute cu copiii ,merge cu noi in vacante ,platim cursuri de limba germana plus salariu.
Preferam sa fie cineva intern cel putin un an de zile,dati-mi de stire daca cunoasteti pe cineva[flo].

Sophia 2ani 06.09.06
[gravi]+32 [fetita]
http://community.web...104564034uhnTsy


#5
trischa

trischa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 676 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 15:13

Ridiche eu am gasit la HIT.sigur o fi si in alta parte dar pe langa mine nu exista kaufland si nici penny.ar mai putea fi la mini-mall sau la tarabele cu legume-fructe.Ionica,ca sa poti sa-i dai copilei tale siropul de ridiche poti folosi seringa de la nurofen.e mai usor cu seringa sä-l scoti si din ridiche.

#6
angipangi

angipangi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 23:07

bine v/am gasit
claudia munca o incep in 15,ai uitat ca am fost plecata la socrii in dresden[:D]
a fost frumos dar obositor pentru mine ,fata m/a terminat ,cum se apropia cineva de ea cum plangea noaptea nu vroia sa doarma in pat a dormit pana in 4 dimineata pe mine si pe urma o puneam in pat[bang]
asa ca ieri am dormit de la ora8 neintoarsa[:D]
acum cu ridichea,,e mai buna cand e facuta cu miere de albine,dar vezi sa o pui in ceva ca sa aibe unde se scurge din sirop

mariana sa stii ca nici fata mea nu vorbeste si nici nu scrie cu carioca dar cum iti mai spunea cineva le mananca inca de fapt inca mananca tot si hartia[:D][flo][pup]
claudi@sarcina usoara
ionica vezi daca te plangeai ca fata ta nu raceste,,te/a ascultat si a racit si ea[pup]
fetele care aveti copii la gradinite cat platiti pe luna sau cu cat e mai mult daca inca e in pempersi?


teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.web...563642807EqHYOU teodora

#7
claudia74

claudia74

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.272 mesaje

Postat 10 februarie 2009 - 12:56

Morgen,haideti la cafea sau ceai,eu le am pe embele pregatite :





[cafea][cafea][cafea][cafea]



Dora dar eu am inteles ca ai avut un termin la ei sa vezi ce si cum parca nu?mea culpa is muci,imi pare rau ca nu v-ati simtit bine pe acolo,micutza ta e obisnuita numai cu tine ce sa-i faci,las ca trece si asta,[pup] te sun azi ca ieri am fost in pat cand ai sunat.

Azi am trimis soacra la kaufland sa caute ridiche sa fac suc ca si Andi toata noaptea a tusit saracu.



Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

#8
angiuta

angiuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 895 mesaje

Postat 10 februarie 2009 - 13:31

Ricea noi dam 45 de euro la gradi ( de la Jugendamt ne-a cerut sa aducem veniturile pe anul precedent, ei calculeaza cat trebuie sa dam in functie de venit iar noi daca avem un singur salariu ne-am incadrat la suma cea mai mica). Pentru Pampers la gradi unde a fost inainte dadeam 6 euro pe luna iar la cea la care suntem acum ii aducem noi. Cred totusi ca difera si de la un Land la altul, stiu ca Didi spunea ca da peste 170.





Angiuta, mamica lui Vladut(8 iunie 2007)


#9
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 10 februarie 2009 - 14:15

Buna dimineata

Ce aiurea si cu nemtii astia,gradinita la ei e de buna calitate dar mi se pare sectarism ca unii sa plateasca mai mult si altii aproape deloc.
Noi vom plati 325euro pe luna ,desi nu v-a avea chiloti absorbanti,se pare ca e in functie de venit(probabil si pentru ca orarul este lung, de la 8-16pm).

Mor de durere de toate,ma doare spatele de mor,abia astept sa vina si mama sa se ocupe de pitica,in perioada asta nu vrea sa se joace singura si basta[bang].
In schimb, ma simt recompnsata vazand cu ochii cum evolueaza,e uluitor de atenta la tot,stie deja alfabetul cantandu-l evident, stie culorile de baza, stie solfegiu ,stie sa faca bastoane,cercuri,linii, sa foloseasca poissonrouge.com intuitiv.
Imi este teama deoarece merge prea repede,am senzatia ca se plictiseste deja, trebuie sa-i gasesc ceva care sa o stimuleze.
M asurprinde deasemeni cat de constienta este ca in burta mea este un bebe si abia asteapta sa iasa ca sa-i dea si lui din jucariile ei.
Ii place la nebunie muzica si in special cea de pian,cand aude muzica se opreste si incepe sa dea din degete ca un dirijor ,credeti-ma ca stie sa bata ritmul,a invatat-o soacra mea ,ea fiind profa de pian,o fi genetica cine stie.
Moama,ce m-am laudat cu fiime,nah,fiecare cioara isi adora puiul[:D]

Sophia 2ani 06.09.06
[gravi]+32 [fetita]
http://community.web...104564034uhnTsy


#10
claudia74

claudia74

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.272 mesaje

Postat 10 februarie 2009 - 14:39

Gradinitele majoritatea sunt private aici si tin de anumite asociatii sau biserici,Andi e la gradinita catolica si platim 80 de euro pe luna,plus busul 30 pe luna ca gradinita e in alta localitate,da nu te poti bza pe cat dau altii Dora,asa cum au depistat si alte fete aici fiecare plateste alta suma,aiurea rau dar asta e si plus ca nu fac mare lucru la gradi,aici e ca o Spielwiesse,Andi are deja 2 ani de gradi si nu a invatat o poezie, un cantec,nix,ca sa numai vb ca nu primeste mancare,deci platim sa nu stea copilul acasa si sa aibe cu cine sa se joace,cam asa numesc eu gradinita in Deutschland.



Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -