Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)


214 raspunsuri la acest subiect

#21
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 15:07

Sandra, In constantin si Elena poti incerca Sirius Beach, este chiar pe plaja, camerele sunt ok...

Ioana [gravi][fetita] 28+ si [zana] Rebeca

http://community.web...user/bebeca2004
http://community.web.../user/Berecutza
http://community.web...m/user/bebebeca





#22
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 15:18

Crengu, nu stiu cat timp vom face din vama pana in Duni, daca sunt vreo 350 km....sa zicem 3-4 ore, maxim 5, cu opriri. Mai e pana atunci, dar as vrea sa plecam mai devreme, sa facem mare parte din drum cat cel mic al meu inca mai doarme( sau cel putin asa sper eu[:D]) si sa ne oprim in Nessebar si chiar in Burgas , sa vizitam si spre pranz sa ajungem la hotel( stiu ca in general cazarea se face in jurul orei 14)

Mai sunt 5 luni si jumatate....dar trec ele![:D]

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)


#23
crengu75

crengu75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 15:48

Da, trec. Si eu abia astept sa vina concediul.[olala]

Crengu [mamica] de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)



#24
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 15:49

Sirius Beach

Am fost anul trecut la Sirius Beach. Impresii...
Hotelul e Ok, curat, daca dai cativa euro spaga la receptie ai camera super. Daca nu... depinde de noroc. Doar cateva locuri de parcare in "curtea" lor. Resul pe unde apuca. Noi am avut noroc, ca sa zic asa, si am avut loc de parcare. Mancarea buna, zic eu, desi alti romani care au fost in aceesi perioada cu noi s-au plans. Eu nu ma omor dupa carne, asa ca nu am "jelit" lipsa gratarelor. Altfel, carne a fost. Cafeaua slabuta. Doar la barul din hotel era Ok. Succurile, de la dozator. La barul de la piscina trebuia sa cotizezi la baiatu pentru o servire de bun simt. Seslonguri la piscina gratis dar nu foarte multe. Trebuia sa pui dimineata inainte de masa prosop pe seslong ca sa-l ai mai tarziu. Apa in piscina rece iar piscina pentru copii mai tot timpul defecta si goala. Seslongurile pe plaja contra cost. Nu te taxa daca te ducei cu "cearceaful". Piscina cu apa termala in interior gratis. Sala de fitnes de doi lei, platesti intrarea. Acces la internet contra cost.
Daca erau valuri ceva mai maricele salvamarii te tineau pe plaja. Nu aveai voie cu copilul cu salteaua sau colac daca nu era apa linistita. Partea cea mai neplacuta este urmatoarea: doar nemtii sunt tratati corespunzator. Toate programele sunt in germana. Le-am zis ca nu inteleg, sa vorbeasca in engleza, motiv pentru care s-au uitat foarte urat toata perioada. Animatorii pentru copii nu antreneaza si copii de alte natii decat nemtii. Au luat-o pe fii-mea la joaca in prima zi fiindca ea facuse germana si mai intelegea la joculete. Dar unul din animatori a zis in microfon(neinspirat sau poate nu) sa o lase in pace nu e nemtoaica. Si din clipa aia nimeni nu a mai intrebat-o de sanatate. Am mers si am vorbit si se uitau la mine ca la un perete. Nu am fost un caz aparte, nici un copil in afara de nemti nu aveau acces la clubul de copii din interior. Romanii din perioada respectiva au facut scandal. Nu s-a schimbat nimic. O romanca a defilat toata perioada cu o geanta mare de plaja pe care scria mare I LOVE ROMANIA!

Concluzia mea a fost urmatoarea. Daca nu te duci cu copii mici, vrei tratament balneo, ai chef sa dai spaga zilnic la niste pustani obraznici de la bar... Sirius e ok. Altfel, era nu departe un hotel superb, la aceleasi preturi, cu topogane cu apa si multe piscine, locuri de joaca pentru copii. Nici nu mai zic de programele pentru copii. Singurul minus era parcarea. Daca as fi stiut, as fi ales acest hotel, dar am refuzat biletele aici ca nu avea parcare [bang]. Mare prostie!

Asta e impresia cu care am plecat eu de acolo, din pacate.

#25
crengu75

crengu75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 16:02

Sunt tare curiosa daca si anul asta vor fi la fel de multi nemti in Bulgaria. Ca din cauza crizei , multi vor renunta la concedii si poate cu ocazia asta nu vor avea pe cine sa mai "animeze" bulgarii.
Ma seaca sa aud chestii din astea cu diferentieri intre oameni. La urma urmei am platit aceleasi preturi, nu vad de ce ar fi altii mai presus.

Noi cand am fost in 2006, animatia consta in niste jocuri oribile cu babalicii de nemti, si niste exercitii cu babele nemtoiace in piscina interioara, de eu radeam cu barbatul meu de eram pe jos. La copii, nu era nimic, dar nici nu-mi trebuia.
La piscina interioara le aduceau pe niste babe grase si faceau niste exercitii de radeai o saptamana. Eu , faceam cu ele cateodata exercitiile si ma prapadeam de ras, dar ele luau totul asa de in serios si chiar aveau impresia ca le ajuta prostiile alea.

Sun tare curioasa cum va fi anul acesta, si mai ales daca vor veni nemti multi.

Crengu [mamica] de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)



#26
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 16:07

Hello,



Evident, "tratamentul" aplicat romanailor difera de la hotel la hotel. Pe noi chiar asta ne-a impresionat placut anul trecut, faptul ca s-au purtat exemplar (animatorii chiar "rupeau" cateva vorbe in limba romana). Apropo, pentru cine este interesat de Nisipurile de Aur, noua chiar ne-a placut la Arabella (aici puteti vedea poze si comentariile mele de atunci).



Una peste alta, ne-am cam hotarat pt Kaliakra superior din 17 august. Mai ramane sa decidem daca luam pachet de 7 nopti (tarif mai bun) sau doar 6 nopti (mai ieftin pe total). Preturile sunt cam aliniate pe piata.



Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)



Uite ce mare am crescut...

Povestea merge mai departe...

#27
crengu75

crengu75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 17:01

Adriana am vazut pozele. A fost frumos concediul vostru.
Si eu am fost super multumita de Bulgaria, tragand linie la urma.

Si la noi pe litoral am patit chestii mult mai nasoale decat nesimtirea catorva angajati ai unui hotel. La noi am avut tot timpul impresia ca sunt furata, la mancare, la bani, la nota de plata, mi-am gasit masina botita in parcarea platita a H. Belvedere- marele hotel, bani multi si servicii super proaste. Camere super mici, murdare, plaje murdare, etc, nu mai enumar ca stiti si voi cum este.

Odata am fost in Satul de vacanta si am vrut sa mancam la o casa cu specific. Nu prea ne facea nimic cu ochiul, ne-am foit o gramada si apoi am ales una. Erau niste preturi monstruase asa ca ne-am limitat la un biet gratar cu o garnitura si o salata. Dupa ce am asteptat mai mult de o ora desi nu stiu daca aveau 3 mese oacupate, a venit gratarul care consta in 3 bucatele mici de carne. Am holbat niste ochi si cred ca si-au dat seama ca au sarit calul , ca dupa cateva minute au mai adus vreo doua bucatele si au zis ca ......ramasesera prinse de gratar!!![alcool]
Am platit o gramada de bani si am plecat nervosi si nemultumiti.


acolo macar am avut o camera imensa, super curata, o plaja cum n-am vazut niciodata la noi, curata, apa super curata, si nu stateam lipiti unul de altul la plaja si sa ne uitam unul in fund la altul.

La noi trebuie sa te scoli cu noaptea in cap ca sa prinzi o bucatica de plaja, restul seviciilor sunt jalnice.
Imi spunea odata un var care lucra sezonier la mare , ca vindeau cafea facuta din zatul de la mese, ca nu era niciodata in pahare bautura originala pe care o comandai ( de ex in loc de Martini era Garonne, etc) si ca daca vedeai ce era pe la bucatarie, nu mai mancai o luna.

Crengu [mamica] de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)



#28
andrufl

andrufl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 17:06

Azi am facut rezervare pentru Paste la Marina Royal Palace [pk]. Sunt asa de bucuroasa, de nu mai pot. Partea grea acuma vine. Nu i-am spus sotului nimic. [bibe] Sunt nebuna, nu? A fost plecat din Bucuresti si se intoarce in noaptea asta. Maine o sa-i arat direct contractul. Pana pe 1 martie trebuie sa platesc. Am gasit super oferta. Pentru 3 nopti, noi doi si Christian, care face 3 ani, platim....201 EURO. Si mai e si masa de Paste inclusa. Nu mai merge nimeni atunci?

O mamica implinita.

#29
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 21:48



Roxana, am ramas datoare cu un raspuns. Cica au family-rooms.. dar tarifele numai pt piata nemteasca si ruseasca [:(!] .. si ar fi "tare scumpe". Le-am cerut totusi.. dar de aproape o saptamana nu sunt in stare sa mi le dea... ba ca e plecat managerul bulgar in Romania [alcool], ba nu stiu ce..



inca astept [:D]







azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma







[mamica] de M (7) si G (2)



#30
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 00:23

Ruxandra, ai incercat si pe Albena.bg? Trimite-le un mail si vezi ce-ti raspund. Am gasit scris ca pretul apartamentelor este intre 123 si 225 apartament cu bad&breckfast.( ce inseamna....habar n-am, daca afli spune-mi si mie - [wow] o fi vorba de mic dejun la pat????)

Crengu, tu te-ai hotarat?

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -