Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(26)


194 raspunsuri la acest subiect

#11
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 19:07

[ups] scuze Mara [:I], iarta-ma, dar asta fac de mult, ma rog sa aiba macar nota de trecere.

[:-)))]Ar trebui inventate niste doape, asculti informatia, pui doapele, sa nu mai iasa de-acolo [bang]. I-ar fi necesare lui Mihai, el pricepe greu si uita repede [:D].





[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#12
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 19:37

Nici subiectul asta nu-i in stare sa-l faca tot[bang][bang][q]




[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#13
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 19:57

Salutare!

Acum am ajuns acasa...vad ca Mara si-a rezolvat problemele, asa ca nu mai postez [:D]. [flo]

Am trimis invitatiile...Mara, Mihaela, agho. [flo]



Azi sunt bucuroasa. Am aflat rezultatele la examene...am luat!!!![bis][bis] Deci dau de baut! [bere]



O sa-mi fie infinit mai greu, stiu asta, dar ma bucur. Daca vreau sa-mi fie mai usor, pot alege sa mai raman un semestru aici...dar nu pot sa fac pasul pe loc sau chiar inapoi...asa ca merg mai departe. Ce ma bucura mai mult, mi-a zis profa ca am fost singura care am luat FB la prima proba, cea de citit/inteles, raspuns la intrebari. La celelalte 2 am luat doar B. E bine insa...o sa am la materii semestrul viitor, de-mi vine sa fac ccc ca strutzu! [:D]



Va pup, acum chiar nu am timp mai mult, am vrut doar sa va impartasesc vestea si mai vin sa va iau pe rand. [pup]





vorbe de copil...



Hobby





#14
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 21:19

Miha [flo] felicitari. Ce vesti bune scrii tu aici. Bravo si spor inainte.

Agho nu-mi spune de 2 ori, ca eu il aduc pe Oreo si ti-l fac pachet de Craciun...[:D] Jivina mea e un caine educat, obsedat de mancare, care ma streseaza la maxim, ca vrea atentie ca un copil, si e gelos pe pisici ca in mintea lui de beagle crede ca ele sant alintate mai mult. Sotul meu mi-a zis ca un coleg de la servici de la el vrea sa vada poze cu Oreo, si nu cred ca a terminat propozitia, si eu ii ziceam ca sant deja trimise prin email. [:D] Numa gandul ca scap de un stres imi da elan si chef de munca. In toti anii astia nu m-am conectat de loc cu Oreo, l-am tinut numai pentru baieti, si parca m-am torturat de una singura.

Ana pana la anu' nou ai cateva saptamani sa-ti revii. OK, sa stii ca e normal sa te pocneasca depresia inainte de Sarbatori, chiar si intr-o forma usoara. Economia e rahat, toata lumea se plange de neajunsuri, si toti asteapta ceva sa pice moca, nu? Sa stii ca anul asta le-am zis la toti ca Sarbatorile sant pentru copii in timpurile astea economice, si sa nu astepte, ca nici noi nu asteptam nimica.

Mara apropo de ciocolata de Advent. Si Elliot si-a cumparat una la sfarsitul lui Noiembrie. El a inceput o numaratoare inversa. Duminica am fost iara la magazinul de unde si-a luat ciocolata. Magazinul are un joc pentru copii - de gasit o broasca testoasta pusa undeva in magazin. Daca copii o gasesc, si raporteaza locatia corect, primesc un premiu. Asa ca eu cautam prin sticlele de vin, si ei brambura prin magazin, dupa broasca testoasta. Au primit ca premiu, cate o cutie de ciocolata de advent. Asa ca dis de dimineata, pe stomacul gol, se delecteaza cu cate o ciocolatica fiecare... Matei vroia sa o trambaleze dupa el in Rom. dar acuma pot sa-i zic ca o sa-i cumpar una de acolo. [:D]

Mihaela [pk] mersi de subiectul de la teza de la mate. Mi-am aruncat si eu un ochi, si nu e foarte diferit de materia pe care o face Elliot. Trebuie sa gasesti o modalitate sa-l faci sa inteleaga la mate. Si eu uram matematica, cam pana in clasa a X, cand mi-a pus mama ca meditator, fosta ei profa de mate, femeie in varsta si cu rabdare. In clasa a XI eram prima din clasa la mate, unde, numa cu un an inainte imi era groaza de cuvantul mate....

[pup]

#15
Vic

Vic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 06:51

mhldvrc, bafta lui Mihai la teza la mate. Multumesc de link, o sa-i dau lui Daniel subiectele, sa vad ce poate face. Probabil va avea probleme de limba…

Mihaela_s, felicitari pentru rezultatele de la examene. Vreau si eu invitatie.[:I]

Sanca, si ai mei baieti vor caine, da’ le-am zis ca vor avea cand vor fi in stare sa stranga dupa el cu punguta…, si sa contribuie la cheltuielile cu veterinarul. Asa ca au lasat-o mai usor.

Corianai succes cu casa.

Agho, bafta lui Andrei la teza la mate. Ce a zis Ana de concurs?

Daniel a cam incheiat scoala. Azi a dus ciocolatele la scoala pentru colegi, dar nu era sigur ca o sa-i poata servi, caci aveau tot felul de activitati la un loc cu alti copii de clasa a8-a, si nu pe clase. Imi tot spune ca nu vrea sa mearga maine la piscine cu colegii de a 8-a, dar parca nici nu l-as lasa sa lipseasca. Cred ca acum spera sa ploua maine, sa-i trimita acasa. Iar pentru sambata a invitat 5 baieti sa petreaca impreuna de ziua lui.


#16
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 10:00

[hia]

Felicitari Mihaela, pentru rezultatele de la examene [bis], am primit invitatia si-ti multumesc![flo]

[s]La multi ani, Daniel![s] Sa-ti traiasca baiatul,Vic, petrcere frumoasa!

Sanca, sa-nteleg de-aici ca vrei sa scapi de Oreo, baietii ce zic [?]




[:(] Am impresia ca ma paste-o gripa, m-am trezit cu frisoane, acum beau un ceai cald, sper sa-mi revin, inca n-am terminat curatenia generala si mai am de facut si cumparaturi [bang].




[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#17
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 12:19

Salutare...la mine nimic nou...da seim...[:)]



Ancule dragule...ce bine m-ai nimerit!Asa e cum spui si plus altele...si,sa sti Agho,ca am sa le indes io cumva printr-o desaga de a Mosului,[:D]problemele astea ale mele,sa faca el ce-o sti cu ele,ca mie nu-mi trebuie....dar pana vine el,Mosul...le mai rabd,ca n-am incotro.[:)]

Bine ca suntem sanatosi,asta e important.

Vic,sa-ti traiasca sanatos feciorul!La multi ani![flo]

Mihaela,felicitari pentru reusita si bafta maxima in continuare![flo][pup]

Va pup[pup] cu drag si sa auzim numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#18
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 13:17

[s][s]La multi ani, lui Daniel! Petrecere frumoasa, multi prieteni, cadouri simpatice si vacanta minunata!

Vic, sa va bucurati de baieti muuuult si mereuuuu![flo][pup] Multumim de urare pt. And![asia]

Ana a fost in echipa cu o buna colega si alt baiat din clasa. Au facut o echipa buna, au mai si gresit la unele intrebari. Asteptam rezultatele, vor primi in mod cert o diploma de participare. Important e ca au avut parte de o experienta noua. [:)]



Sanca, te rog, pastreaza cutzu acasa! [:D][pup] Ai dreptate cu cadourile de sarbatori, pt. copii sa vina Mosu, ca noi n-am fost cuminti si uite ce-am facut cu economia! [alcool]

Ieri am plecat (cu sotul) in cautarea bradului...si-am cautat pana ne-am lipsit de cumparat. Mi s-a pus pata, nu vreau sa cheltuiesc multi bani pe brad. Imi tot repet ca treb sa fac economie (eu care-s o risipitoare). Un nene a zis c-a luat cu 20 lei, dar probabil c-avea 3 crengi...Preturile in Obor sunt de la 150 lei in sus. Lasase si la 110 lei, dar tot n-am luat.[:-@]

Mi-am propus sa fiu tare chibzuita. Am de facut cumparaturi pt. finutzele din State ca pleaca cineva acolo sapt. viitoare. Tu vii si altii pleaca. Sa vii cu bine! Vii cu Matei?[:)]



Mara, adevarul e ca sunt simpatice cutiutele mici cu bombonici. Ce bine c-ati scapat de teze! Uauuu! E ora 11, And. e la teza de mate. Doamne ajuta sa faca fff bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! [ruga]



mhldvrc[ruga]Numai de bine si lui Mihai! Spor la treburi! Si eu am de gand sa m-apuc de curatenie acasa, insa o fac pe bucati ca sa nu m-apuce disperarea. Am eu tehnica mea. [pup]



Ana68, ia niste ceai antidepresiv, mai scrie ceva pe forum si trece tuuuuoata depresia! [pup][pup][pup]



Mihaela, felicitari pt. rezultate! Bafta si la practica! Multumesc pt. invitatie, am citit, am vazut poze. [olala] Ai rabdare sa scrii, bravoooo! Intr-o viata a mea...din tinerete, vroiam sa ma fac scriitoare, acum vad ca nu-mi mai iese. [:D] [pup]

#19
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 13:29

`Neatza!

Vic sa-tzi traiasca baiatul,multa sanatate si mult noroc!La multzi ani sanatosi si fericitzi!Deci la voi acum se termina un an scolar sau am intzeles eu aiurea!

Mihaela,felicitari pentru examenele luate!

Sanca(foarte interesante lentilele alea)voi cind plecatzi in Romania?Stai linistita cu confuzia facuta ca nu-i nicio problema!Tzi-am mai spus odata dar repet,cind maninci un cirnat de ala made home sa te gindesti si la mine!Mey eu cind am sa mai merg acasa am sa -mi caut sa-mi cumpar o ilnie de cirnatzi sa-mi fac si eu,sa nu mai "balesc"prin spatele monitorului!

Ana,hai capul sus sa iesi din depresie,trebuie doar sa te mobilizezi!Vezi ca stiu din proprie experientza![:D]

Flower,la noi aceste adventkalender sunt ceva obisnuit,eu anul asta mi-am luat unul cu reni(renii sunt confectzionatzi dintr-un material textil,cu o taietura pe burta [:D]unde se pot introdue cite o pralina,ciocolatzica sau ma rog ce vrea fiecare!
Noi fiind insa deja cavaleri[:D],n-am mai pus nic` in burta renilor[:D],ca si asa fixasem calendarul in pioneze![:)]

Miha rock,am sa ma uit si eu de curiozitate ce fac copii acum la matematica noi suntem la fractzii,abia am scapat de unghiuri care nu i-au placut deloc!De asta si nota la mate corespunzatoare probabil!Sa stii ca nici eu nu sunt multzumita de al meu,dar cred ca la virsta asta cam totzi o iau mai mult sau mai putzin pe..aratura!

Aoleuu cit am scris![:D]
Eu sunt iar racita,uite-asa ma chinui de cind a inceput sezonul rece,oricum e ultima sansa pe care o dau racelii[:D],daca mai revine ma duc la doctor!

N-am timp sa corectez![:D]

Dana

#20
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 11 decembrie 2008 - 14:13

andacos, mhldvrc, multa sanatate!
Cu nurofen-raceala si gripa poate se rezolva mai repede - mhldvrc.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -