Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(26)


194 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 09 decembrie 2008 - 16:59




Un capitol nou cu povesti adolescentine...[flo].Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24), (25) Daniel-11 dec. 1994-mami VicDiana-13 martie 1995-mami brendamitranMihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrcDedi - 11 Oct 1995 - mami MQQMAndrei-30 oct. 1995 mami aghoAndrei - 2 decembrie 1995 mami AndacosElliot-11 ian.1996 mami SancaDany-13 ian.1996 mami gabi350Stefan-19 ian.1996 mami descantecCalin-ian.1996 mami Laura TakacsAndrei-12 febr. 1996 mami micaelsCostelus-13 febr. 1996 PapadiaAlexandru-18 febr. 1996 mami Ana68Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernicDiana-23 febr.1996 mami almaAnastasia-6 apr.1996 mami Maria2Chris-20 apr. 1996 mami flexiAndrada-30 apr. 1996 mami mirela68Vali-16 iun.1996 mami DenAndy-1 iul.1996 mami RovkiAndrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescuRobert-12 aug.1996 mami OanaDoRadu-17 aug.1996 mami LonaMaria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsaAndreea-14 sept. 1996 mami dady68-TaniaMihai-25 sept.1996 mami KorinnaAlexandru-28 sept.1996 mami dany-danyRobert-24 oct.1996 mami ralualexandreiAndrei-26 oct.1996 mami val2u2naDiana-22 noi. 1996 mami mihaela_sRobert-20 mai 1997 mami Gabi_KElena Laura-24 mai 1997 mami aurora56Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower powerAna-13 nov. 1997 mami agho Silvia-27 martie 1998 mami VivianaMara-26 dec. 1997 mami corianaiAna-15 iulie 1998 mami KatyAna-29 iulie 1998 mami isabela Matei-2 oct.1998 mami Sanca Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2Roberto-28 iunie 1999 mami ricea vorbe de copil... Hobby

#2
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 00:23

[hopsieu]Nimeni[?]




[pup] si [grup] [foto]poze[foto]

[mamica] de[zana] si[roker]
filmulete 1, 2 si 3


#3
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 00:57

Buna fetelor.



Am revenit. Aseara am avut examenul final la clasa de economie, si am scapat de o grija. Am stat tot in stres, si numa ATC si MC am in cap la ora asta. Pana la anu' nu am nici o clasa in scheduale, dar sant inca cu instinct ca trebe sa ma apuc de teme si de studiat...



Noi am petrecut de Mos Niculae. Elliot a fost tare multumit si fericit de jocul lui Peggle, vreau sa zic ca a fost asa de entuziasmat ca mi-a vorbit - mie in romana... Imi venea sa [q] de bucurie. Matei s-ar fi simtit mai bine de Mos Niculae daca ar fi avut tema facuta, si nu ar fi fost sub presiune sa scrie si sa termine.

Apropo de tema. Mi se pare ca am scris, ca odata pe luna trebuie sa faca un mic proiect dupa o carte. In noiembire a citit o carte din seria Hardy Boys. Proiectul era sa scrie continuare la carte si sa faca o coperta noua. El a scris cartea "The Crash" - despre un pilot care naviga un avion cu un singur loc, si are un accident. Ieri a dus proiectul la scoala, cartea cu noua coperta, cu un avion in fum. Si ironic, ieri in San Diego, un F/A 18 s-a prabusit la numa o mila de aeroportul militar. Un avion cu un singur loc, pilotul a scapat cu viata, dar avionul a distrus 2 case, 3 fatalitati, probabil 4. .. Ironic, nu? I-am zis ca scrie ca Jules Verne.

A, sa nu va imaginati ca pe Elliot l-a tinut dragalasenia mult, de luni e curul in sus. Astazi santem in relatii slabe de prietenie, ca am luat decizia sa dau cainele. Am ajuns la concluzia ca nu le pot face fata la toate, iar cainele, e sursa continua de stress. Elliot ar fi putut sa aibe responsabilitatea sa aibe grija de jivina, dar nu e in stare, pe motiv ca nu are timp. De fapt toate cad in capul meu, si eu m-am cam saturat de cainele asta, care e o problema continua de 6-7 ani de zile.

Sotul mi-a cumparat 2 carti de Mos Niculae, dupa ce i-am dat eu de inteles ca daca raman cu ghetele goale nu o sa fie a buna.



Corina, parca tu intreba-i de lentilele lui Elliot. poti citi mai multe aici Dr lui mi-a zis ca nu sant Paragon, sant de la alta firma, dar sant pe acelas sistem.



Mihaela [pk] fruntea sus si cu dreptul inainte, ca o sa fie bine.



MqqM baietii nu au primit inca Wii-ul, e in asteptare, ei habar nu au ca e pe lista mosului. Eu speram sa-l primeasca de Mos Niculae sa ma pot juca si eu saptamana asta pana cand plec in Rom...



Mihaela sambata seara, am iesit cu mic si mare in Balboa Park unde se serba "December Nights" - tot parcul decorat de Craciun, si in complexul casele internationale era festival mare, cu dansuri si mancare din fiecare tara. Romania nu a avut stand, dar in schimb era mancare si la Suedezi, Finladezi... Ungurii vindeau clatite - 2 pentru 3$ [:D] si langosh. Anul viitor vreau sa fac stand pentru romani si sa vand cozonac la felie, si sarmale. Ma gandeam ca ar fi good fund raising pentru clasa lui Elliot. Pe scurt, ma gandeam la voi cand am trecut prin casuta suedeza. De mancat nu am gustat nimica, ca eram satuli.



Mara, eu nu am dat atata pe ghetele alea cu rotile - hailey -da, ca nu-mi venea numele in cap, noroc cu MqqM. Sant si mai ieftine acuma, ca le fac mai multe firme. Dar baieti mei nu au prins interes. Si iarna nu e momentul bun, ca nu prea merg pe zapada... Mai bine le primeste de Paste...



Agho imi place ca Ana a ta nu se lasa, si gandeste problema pana cand o rezolva. Baietii mei cand dau de greu, lasa totul balta. Asta e durerea mea cea mare, ca nu se straduiesc, si cand dau de greu, dau bir cu fugitii..



Ana - foarte tetelegrafic, de fapt - DEZAMAGITOR de scurt... Nimic despre sorela, nimic despre Luana si Mos Niculae, nimic despre Alex.... Ce-i cu tine, te crezi in vacanta?????



Dana, Danutza, scuze de gafa facuta, si ca nu am citit bine mesajul tau. Sanatate si lui Andrei si tatalui tau.



Alma felicitari pentru sala, si bafta la poligon, sa treci cu brio si peste asta, si sa vii vestea buna ca ai carnet.



Vic aceiasi problema o am si eu aici cu sistemul scolar. Le explica mai altfel, mult mai complicat dupa parerea mea. Dar de multe ori ii las in pace si nu ma bag sa nu-i aiuresc prea mult de cap, iar daca inteleg ce vor de la ei, ii las cu sistemul lor...

Mersi de link, o sa intru astazi la un studiu mai amanuntit.



Astazi am fost cu Matei la ortho, si se pare ca din februarie o luam iara de la capat cu bratari pe dinti. I-a facut un xray panoramic, si pe maxilar ies aglomerati, mai au nevoie de spatiu si pusi in directie... Alti bani, alta distractie....

Mai revin, saptamana asta. [pup]









#4
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 10:55

Anca....da...eu sunt in vacanta deja,de vreo luna[:D]...aproape.Mi-s cu biscuitele pe conducta si mi-au cazut ceva tigle de la mansarda,nu pot explica in cuvinte,e un fel de sictir imens,[:D]o nepasare si o indolenta...amestecate toate cu oboseala multa[:D]...Am imbatranit,ma simt batrana si neputincioasa,[bang]vreau sa fac multe si chiar daca sufletul si mintea mi-s inca la 20 de ani,trupul imi e de 40,asa cum este...cu defectele acumulate de-a lungul vietii si...nu mai pot sa fac asa cum faceam.Ma oftica chestia asta si ma arunca intr-un fel de depresie,care la mine se manifesta prin nisimtirea descrisa mai sus.Pur si simplu mi se rupe in paispe...ceva de genul...[:I]

O sa imi revin,cu siguranta...in plus sarbatorile de iarna ma aduc intr-o stare...ceva gen rasu'-plansu'...amestec de extreme,de neinteles....Cred ca te-am ametit de tot...[:D]



Va pup [pup]pe toate si o sa revin io...am nevoie de ceva inedit ca sa ies din asta...nu stiu de unde sa iau si nici nu trebuie sa ma socheze rau...nici eu nu mai stiu ce vreau...talmes-balmes.[:D]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#5
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:41

Flower, sunt intradevar dragutze calendarele. Ce frumos ca i-ai dat si Corei unul! [flo]

Mihaela, vreau si eu invitatie...[pup]verific sa nu cumva sa-mi fi trimis deja. Voi deja incepeti sarbtorile cu Sf. Lucia! F frumos![olala]

corianai, da, critice vremuri. Iti doresc din tot sufletul sa rezolvati cu casa![flo]

mhldvrc, pt. cine ai emotii azi? Maine parca au la mate teza, baietii nostri. Bafta multa! [pup]

Sanca, eu zic sa-l iei pe Oreo si sa i-l aduci Anei.[:D] Sa ne-nebuneasca si pe noi. [:D] Glumesc, nu ma lua in serios!
Ea asa isi doreste un catelus, dar mamica ei e ff neintelegatoare, nu accepta nici in ruptul capului. Cica a citit pe forumul asta si-a mai auzit si de la altii, cum cainii necesita multe ingrijiri, atentie, rabdare...
Mi-a placut ca Elliot ti-a vorbit pe limba ta![olala]Pacat c-a tinut putin! Iar cu Matei, tot va luptati cu bratarile, chiar e exasperant cu-atea drumuri, controale, bani, evident!

Ana68, stii ceva? Fa bine si revino-ti! Acum o luna- doua intelegeam, erai cu controalele, analizele, acum ai scapat de emotii si ce-ai patit? Era bine sa ai probleme sau ce? Nu poti trai daca nu-ti creezi probleme false?...Poti sa te si superi pe mine, forumul are nevoie de tine! [:D][colegi][hop]

Azi, Ana a participat la scoala la un concurs de cultura generala pe echipe. Povestim mereu seara desprea ce-am mai facut peste zi... Asa c-abia astept sa aflu cum au decurs lucrurile.
Maine - tezele la mate.

#6
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:24

mhldvrc, daca zice ca s-a descurcat...crede-o, ca doar Tatiana e studioasa.
And. la mate a primit informatia ca daca a fost teza usoara la romana, va fi greu la mate. Ca asa se pare ca a fost in anii anteriori: cand a fost mai usor la una, a fost mai greu la cealalta, dar eu nu stiu ce sa cred.
Nici nu vreau sa gandesc negativ. Asa sa faci si tu. Va fi bine![flo][pup]

#7
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:26

mhldvrc, ce faci?
A disparut mesajul tau!
Fenomene paranormale.[:D][alcool][alcool]

#8
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:28

Mi-am sters postarea anterioara, batranetea [:-)))], am vrut sa modific ceva si...[:-)))] asta e...

Am intrat mai devreme pe edu, anul trecut a fost usor la ambele teze, sau asa mi s-a parut mie[:D]





[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#9
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:41

Prin alte locuri s-au dat deja rezultatele, oare ai nostrii cand vor afla [?], sper sa ia mai mult de 8

si cum am spus anterior(in mesajul sters[:I][:D]), macar 5-ul [ruga], ca-i tufa rau la Mate[bang][bang][:I]





[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#10
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:51

Aleluia !!!!!A mers !!!! De dimineata m-am umplut de nervi ,am incercat de nshpe ori sa ma loghez si n-a vrut .

Miha ,nu mai e nevoie sa postezi mesajul meu ,merci ,oricum .


Agho ,da ,am luat vreo zece sa oferim tuturor copiilor prietenilor .Dar initial am crezut ca o sa li se para ceva pt pici ,nu m-am gandit ca o sa-i incante atat. Aveau niste imagini chiar f reusite ,dar pe ei vad ca-i incanta mai mult ideea [:)].Ca sa nu va spun ca erau si pt tatici (cu fete mai dezbracate [:I]).Nu ne-a tentat sa vedem ce se afla in spatele ferastruicilor .

Anca ,ma bucur c-ai incheiat cu bine pe anul asta ,deci esti inca in priza [:D].Ieri seara cand am vazut la stiri prabusirea avionului m-am gandit la voi .Spuneau ceva de o bunica ,o mama si copil ,pilotul s-a catapultat .
Deci Elliot a fost super incantat de joculete ,bine ca l-ai nimerit ,si eu asa ma bucur cand ii vad surpriza si bucuria pe chip .

Nu mai ai mult si va puneti la drum .Ce zice Elliot ,nu-i pare rau ca nu vine si el ?

TB astazi a avut ultima teza ,yupiiiiiii!!!,dar inca nu se poate relaxa .Mai avem o sapt .Astazi a venit tare incantat ca profesorul de geografie le-a spus de o ex in Viena in vacanta intersemestriala si el deja se si vedea acolo cum va fi el ghid pt ceilalti .Nu va spun cat de bine s-a descurcat si orientat ,eu eram un mic copil pe langa el .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -