Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 4 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (78)

196 raspunsuri la acest subiect

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:09

Multumesc Delphinas [flo], nu stiu ce am , sunt sincera , ma doare capul si imi vine sa plang ...

parca arata mai bine dunga asta pala care o vad decat in alte luni, ca am mai vazut ... la testul de sange a iesit valoarea 2 ...

sa vad acuma ... tocmai cand ii spuneam colegei de birou ca sunt obosita si vreau sa ma linistesc , sa dorm bine, sa ma odihnesc zilele astea

Almiona [flo], esti puternica , multumesc mult pentru sfat .

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs....intedefolos.htm
  • 0

ingeras70

ingeras70

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:12

fetelor,spuneti-mi va rog,cum e cu testul care arata cum s-a nidat copilul?hcg arata niste valori in plus fata de testul barza?adica valori matematice dupa care stim cum s-a facut nidarea?cit costa testul asta si in ce zile se face mai bine? [flo][pup]
  • 0

ingeras70

ingeras70

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:14

mai diana,daca e cu ochisori,sa stii ca e de la icoana facatoare de minuni din Bucuresti,continua sa te duci acolo.[pup]
  • 0

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:16

la testul de sange , trebuie sa fie peste valoarea 5 , in functie de ziua in care faci testul beta hcg ; iti ia sange la laborator si iti dau de acolo rezultatul

daca mie imi arata testul de urina a doua linie inseamna ca sunt gravida , dar , cu cuvintele mele spun, riscul exista ... , asa ca din punctul meu de vedere , daca vine CM , inseamna ca afost ceva , dar nu s-a implantat bine , din pacate , si nu a fost destul de puternic sa ramana

Doamne ajuta tuturor !

• 0

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:17

Citat:
citat din mesajul lui ingeras70

mai diana,daca e cu ochisori,sa stii ca e de la icoana facatoare de minuni din Bucuresti,continua sa te duci acolo.[pup]

da, am fost Joia trecuta si am in plan si Joia asta ; v-am spus , a fost asa de bine; ca bine zici Ingeras70

• 0

ingeras70

ingeras70

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:33

bun,pentru stiinta mea,daca bebe e la 5 sapt si incepe singerare si se face chiuretare,inseamna ca nu s-a nidat bine? si ce se intimpla daca e valoarea buna ptr.sarcina,adica sarcina ,dar valoare care indica ca s-a nidat prost se duce femeia la chiuretare in viitor pentru ca se va elimina? pina cind dureaza aceasta este nueste nidat bine? daca nu s-a nidat bine,gineco vede ceva la eco,dar valorile acelea sint aiurea,nu are rost de inceput analizele de sarcina cu alte cuvinte,desi il vede pe eco??
lamuriti-ma si pe mine,fratilor,ca m-am zapacit
  • 0

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 16:41

Ingeras , eu te-am zapacit . daca testul de sange iti spune prin valoarea peste 5 , ca esti gravida , inseamna ca s-a nidat , implantat in uter . ca esti gravida. nu exista valoare de nidare . m-am exprimat eu gresit

deci daca testul de sarcina e corect , inseamna ca sunt gravida si daca va veni CM pur si simplu inseamna ca am avort spontan

faza cu nidarea ... adica am pierdut sarcina pentru ca implantarea e slaba ... sistem imunitar slabit ... in sfarsit ... nu vreau sa scriu aberatii ... sa ma scuzati ... acuma chiar ma depaseste fenomenul [:)]
si ma doare capul ... o sa mai beau apa , nu am mancat nimica ...nu mi-e foame

• 0

ingeras70

ingeras70

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 17:54

un cadou pentru toate fetele.Domnul sa ne ajute sa fim toate[gravi][9cer][mamica][ruga] [:X]
  • 0

catty

catty

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 17:55

Buna ziua dragele mele,
Nu am mai trecut de mult pe aici si nu stiu cate dintre voi isi mai aduc aminte de mine, insa vreau sa raspund la cateva dintre voi (care mi-au fost colege de suferinta).
INGERAS26A, mama ne cunoastem virtual cred ca de vreo 4 sau 5 ani. Imi pare rau pt pierderile tale de sarcina, dar trebuie sa te ridici. E greu sa te trezesti dimineata si sa simti aceeasi durere, dar nu pot sa cred ca durerea ta nu dispare in momentul in care iti zambeste Maya. Si pt ca se apropie ziua Mayei iti doresc sa fie sanatoasa, cuminte, frumoasa si sa va aduca numai bucurii![flo][flo][flo]
MICHELLE81, mi se rupe sufletul cand vad cat de mult suferi. Nici pe mess nu am mai dat de tine sa mai vorbim. Te rog mult nu te inchide in tine, nu asta e solutia. Atitudinea asta o sa iti faca mai mult rau decat bine. Te rog sa gasesti puterea sa te gandesti la ziua de maine cu speranta.[flo]
UNDUCTHABLE, din pacate nu te stiu, dar vreau sa fac cateva precizari in legatura cu progesteronul. In primul rand studiile arata ca la un procent f mare dintre femei progesteronul induce organismului "ideea" de sarcina, chiar daca nu este asa. Se intampla asadar ca si betaHCG sa iasa pozitiv dar cu valoare mica intrucat corpul "crede" ca trebuie sa se pregateasca pt sarcina. Acum fiecare stie cum ii functioneaza organismul, dar eu nu as merge pe teoria ta potrivit careia daca apare CM dupa ce nu mai iei progesteron a fost sarcina. Sper ca nu te-ai suparat pe mine, dar crede-ma ca pot sa imi dau doctoratul pe teme de fertilitate.
Eu incerc sa nu mai intru asa des pe forum pt ca m-am impacat cu ideea de a nu putea procrea. Insa DD nu ne-a lasat si ne-a trimis un ingeras minunat. Cand ma uit la ea incep sa uit frustrarea si durerea care ma macina si se indeparteaza incetul cu incetul ideea de a mai face 4 laparo in speranta ca se mai poate reconstrui ceva la mine in burtica.
Eu va doresc sarbatori fericite si DD sa va mangaie curand sufletele si sa va trimita ingerasii mult doriti!
Pupici tuturor

catalina
Aici gasiti pozici cu noi http://community.web...563001298lINQYS
"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

• 0

L5845

L5845

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 10 decembrie 2008 - 18:56

Michelle sper ca Sarbatorile care vin, sa-ti mai aline sufletul chinuit.[pup]

catty ce ma bucur ca ai mai scris [bis], chiar ma intrebam acum ceva vreme ce mai faci....vazut pozicile, pitica voastra e o scumpa si ma crezi sau nu, aduce tare bine cu sotul tau. Sa va bucure viata si sa creasca sanatoasa. Cu celalalt vis...eu sunt sigura ca se va implini cand nu te vei astepta [ruga].[pup] mamica si [zana]

Diana iti tin pumnii sa fie bine, sa stii.[flo]

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!

Lau-Meli [8**] si [biz]

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

[url="http://t2.lilypie.com/siNMp3.png" alt="Lilypie 15 - 80 day cycle Ticker" border="0" /></a>"]Spre tzel![/url]

Poveste

[foto]

Doi zapaciti!

• 0

Intrebari Panica

• Dureri

Corina Petronela
    - Ieri, 19:54

• Gimnastica bebelusi

oana.maria86
    - Ieri, 08:17

• De ce îmi curg sâni??

Darius Gabriel
    - Ieri, 00:13

• Diaree bebe 3 luni

Caty28
    - ian 18 2022 15:31

• Sarcina

andreiacristina
    - ian 18 2022 13:05

Grupuri

• Mamici însărcinate

mocanulaviniageorgiana2@gmail.com
    - ian 11 2022 22:41

• Mamici de Septembrie 2022 (Dovlecei de Septembrie)

Anda08
    - ian 03 2022 08:54

• Mamici de August 2022 (Pepenasi de August)

Anda08
    - dec 17 2021 15:21

• Mamici de Iulie 2022 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 09 2021 09:56

• Mamici de Iunie 2022 (Capsunele de Iunie)

Anda08
    - sep 27 2021 15:42

Bloguri

• Mai este puțin!!...

Silw
    - Astăzi, 05:03

• Gentuta

Anna18
    - Ieri, 22:59

• Sperietura

csnik
    - Ieri, 22:00