Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

botezul in sine


65 raspunsuri la acest subiect

#41
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 26 februarie 2009 - 21:58

cateva poze facute de noi



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#42
antosit

antosit

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 26 februarie 2009 - 22:05

Diuna[flo], ai intuit bine (am avut o jena sa scriu!) dar, DA donatia=spaga!!!Eu am botezat doar 1 (o fetita[:)]), dar slujba a fost facuta si pt. inca 2 baietei ai caror nasi au "donat" si ei!![colegi]



Anto [8**]

"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

[foto]

PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



#43
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 27 februarie 2009 - 10:32

Rusine! In general bisericile au infiintat si cate o fundatie, mai fac si ei un bine, or mai ajuta un napastuit, ar putea lua acei bani legal, ca donatie, cu chitanta etc. Pacat, si nu vreau sa lansez o polemica pe acest topic, ca in astfel de vremuri biserica nu se apropie de oameni.
Eu nu am de gand sa dau mai mult decat costa oficial( daca chiar exista o astfel de taxa...)si voi cere chitanta.Si va tin la curent.
Am cumparat rochita. E absolut superba. Pana si pantofiorii sunt din dantela.Si palarie, si capa...Nici nu-mi vine sa cred cand o vad. Abia astept s-o vad imbracata.M-am hotarat pentru bratara, dar nu am luat-o inca. Trebuie sa ma hotarasc si la model. Nici nu stiam ca exista atatea modele...Si am mai vazut o chestie ce vreau sa-i iau, o icoana din argint montata intr-un satin roz, o dulcegarie, dar arata bine de increstinare...Cred ca ar trebui sa vorbesc cu preotul s-o sfinteasca.

#44
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 27 februarie 2009 - 11:35

Da sa o sfintesti ,si eu asa am facut,am sfintit cruciulitele ,icoana nu ca am luat-o direct de la biserica.

Desspe spaga mai bine tac,ca am ramas uimita cat au cerut la noi dar deh era in centru biserica si preturile la fel.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#45
kokorina

kokorina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 01 martie 2009 - 01:06

fetelor,va rog doar sa nu ma dati disparuta.am fost cam in criza de timp liber dar de maine e "liber terenul".am niste poze de vazut si de citit noutati...stiu.abiaastept sa vad ce mai e nou.



[pup][pup][pup]



Pascal si Sophia





fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish....id=MzY1MDN8Mg==

#46
kokorina

kokorina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 02 martie 2009 - 22:50

ROLI...mersi ca m-ai lamurit cu molifta asta.stiam ca se face o slujba si ca se cheama molifta.... dar uite ca acum stiu de ce acea mamica(vecina cu mine) nu lua parte la botezul copilei ...ca ori nu-si facuse molifta,ori botezul a fost facut mai devreme de 40 zile.e bine de retinut si rezolvata treaba sa poata fi si mamica la botez in biserica.



DIUNA....



Citat:
Rusine! In general bisericile au infiintat si cate o fundatie, mai fac si ei un bine, or mai ajuta un napastuit, ar putea lua acei bani legal, ca donatie, cu chitanta etc. Pacat, si nu vreau sa lansez o polemica pe acest topic, ca in astfel de vremuri biserica nu se apropie de oameni.




intr-utotul de acord cu tine.



Citat:
Am cumparat rochita. E absolut superba. Pana si pantofiorii sunt din dantela.Si palarie, si capa...Nici nu-mi vine sa cred cand o vad. Abia astept s-o vad imbracata.M-am hotarat pentru bratara, dar nu am luat-o inca. Trebuie sa ma hotarasc si la model. Nici nu stiam ca exista atatea modele...Si am mai vazut o chestie ce vreau sa-i iau, o icoana din argint montata intr-un satin roz, o dulcegarie,



eheheeeeiiiii,ca m-ai facut sa-mi inchipui singura cum arata toate astea.cum ma lipesc sa le vad si eu????pliiiizzzz





RALUALEXANDREI.....eu m-am uitat la albumele tale(pe primul nu l-am putut deschide)...si inca mai am de savurat.stii ceva?imi place,tot imi place!!!!!!super!!!!atat.si tu intelegi ce-am vrut sa spun







Pascal si Sophia





fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish....id=MzY1MDN8Mg==

#47
kokorina

kokorina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 02 martie 2009 - 22:59

RALU.....m-am uitat pe nerasuflate la pozele de la botez.in primul rand felicitari,esti demna de onoare pt gestul facut(sa fim seriosi,nu multi s-ar fi prins in asa ceva)....nasa frumoasa,mamica frumoasa dar cei mai frumosi sant gemanutii.sa fie intr-un ceas bun si sa va dea Dumnezeu la toti sanatate!si uite asa vor trece anii,ca va trebui sa-i si cununati.ma chemati la nunta,vin negresit.



Pascal si Sophia





fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish....id=MzY1MDN8Mg==

#48
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 01:04




eheheeeeiiiii,ca m-ai facut sa-mi inchipui singura cum arata toate astea.cum ma lipesc sa le vad si eu????pliiiizzzz

@kokorina, cred ca dupa botez fac demonstratii...Nu de alta, dar n-are fason sa trimit poze doar cu rochita...Stati sa vedeti si fetita! Si am cam intrat in emotii si criza de timp si...deh!...nu-i usor!






#49
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 02:45

Kokorina te chemam negresit la nunta dar cred ca nasi vor fi una din dodoloatele mele,ca eu o sa-mi conserv energia pt dans,voi fi prea batrana sa le fac chiar pe toate[:D]



Si apropo de gest a fost ceva din inima asa am simtit si nu m-am inselat,intotdeauna mi-am dorit multi copii si ptr ca nu ii pot naste eu chiar pe toti[:D]prefer rolul de parinte spiritual.Si ce bine e trebuia sa vedeti weekendul asta de Lasata Secului,casa plina,oameni veseli,discutii,glume rasete veselie,minunat sa ai o familie maaare.





Diuna asteptam poze,neaparat.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#50
kokorina

kokorina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 11:18

neata fetelor!







Citat:
Si apropo de gest a fost ceva din inima asa am simtit si nu m-am inselat,intotdeauna mi-am dorit multi copii si ptr ca nu ii pot naste eu chiar pe totiprefer rolul de parinte spiritual.Si ce bine e trebuia sa vedeti weekendul asta de Lasata Secului,casa plina,oameni veseli,discutii,glume rasete veselie,minunat sa ai o familie maaare.




RESPECT!!!

da' stii ceva?eu abia astept sa fiu baba si sa fiu in vitata pe la nunti,ca pot dansa cum vor muschii mei.am chicotit des pe la colturi la cate o nunta cum danseaza cate o doamna mai in varsta.dar mi-am dat seama ca eu de pe la varsta asta dansez ca acele doamne.varsta asta e!







Citat:
@kokorina, cred ca dupa botez fac demonstratii...Nu de alta, dar n-are fason sa trimit poze doar cu rochita...Stati sa vedeti si fetita! Si am cam intrat in emotii si criza de timp si...deh!...nu-i usor!







corect!crede-ma ca stau ca pe ace sa vad toate lucrurile astea frumoase,dulci.stau la panda dupa pozele voastre[pup]





fetelor,mai am o intrebare!cate lumanari sant necesare la botez,in cazul in care santem numai noi nasi,adica eu(nasa sefa[:D]) si sotul.de o lumanare sau de doua ca la cununie??????



Pascal si Sophia





fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish....id=MzY1MDN8Mg==


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -