Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.3)


126 raspunsuri la acest subiect

#1
Roxana Claudia

Roxana Claudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 14:14

Deschid un nou capitol din seria VS. Shopping placut!



Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.1)



Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)






Roxana mami de [copil] Robert (18 feb 2008) si [bonjovi] Catalin (5 iunie 2006)







#2
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 14:54

Anka, dresurile de baie de obicei sunt mari la chilot.Am 2 costume de baie(cu string bikini) de la VS si la amandoua am luat XS pt ca S e urias, e ca un M de la alta firma! Eu port S de obicei si asa am comandat prima data dar l-am returnat pt un XS.



Deus, totul e hit or miss la orice magazin.Am comandat multe chestii de la VS, cele mai multe sunt frumoase si au ramas frumoase si dupa spalat, 2 pulovere insa le-am stricat eu ca le-am bagat in masina si s-ar matzuit ca naiba.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

A ticket to hell has never been funnier



"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.

If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.

If he is both able and willing, then whence cometh evil?

If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

#3
Roxana Claudia

Roxana Claudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 19:41

Eu am facut acum cateva zile o comanda mai mare numai cu lenjerie, desuuri si costume de baie. Acum am experienta si eu, m-am mai si sfatuit cu voi..Am 56 kile si 1,64 m, asa ca am optat la costum de baie pt XS la slip si S la sutien. Iar la lenjerie..toata XS in afra de desuuri unde am luat S.

Roxana mami de [copil] Robert (18 feb 2008) si [bonjovi] Catalin (5 iunie 2006)




#4
Anka.

Anka.
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 21:45

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Anka, dresurile de baie de obicei sunt mari la chilot.Am 2 costume de baie(cu string bikini) de la VS si la amandoua am luat XS pt ca S e urias, e ca un M de la alta firma! Eu port S de obicei si asa am comandat prima data dar l-am returnat pt un XS.


Aha, inseamna ca nu coincid marimile. Atunci am incredere ca stiti mai bine, eu sunt abia la 1 comanda [:D] O sa iau XS. Multumesc mult.[pup]

#5
mirunam

mirunam

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.945 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 13:14

Au mai sosit 2! Intr-unul aveam o geaca, arata super si nici nu am platit vama, pentru ca "este mica valoarea"...70$[olala]. In cel de-al doilea aveam lenjerie si un babydoll si am platit 81 Ron. Nu am inteles nimic dar e de bine.

Lenjeria este foarte reusita si imi vine perfect. Degeaba m-am masurat eu pe site ca imi iesea cupa A in loc de D [alcool]. Pana la urma am mers pe masurile de la M&Spencer si a fot bine.

Babydollul este cu totul alta culoare, este un roz izbitor, ceva de nedescris....desi trebuia sa fie roz pal! Noroc ca nu ies asa pe strada [:D]

Si-a luat cineva bratop dess? Cum vine?

Spor la cumparaturi!

#6
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 13:36

Miruna, eu am si maieuri si rochite bra top. Eu de obicei port S la bluze, tricouri si asa le-am comandat si pe astea dar puteam sa comand si M.

Sunt cam stramte dar numai acolo unde e partea de sutien.Sutienul ala built-in e foarte stramt. Nu ma deranjeaza tare, nu imi iasa ochii din orbite :) , dar as fi putut linistita sa comand si M.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

A ticket to hell has never been funnier



"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.

If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.

If he is both able and willing, then whence cometh evil?

If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

#7
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 17:25

Buna fete,



Sunt prima data la subiectul vostru asa ca va rog de ceva informatii. Eu am luat ceva de la VS dar printr-o colega ce a comandat pe adresa unchiului din America care apoi a trimis aici in Romania.

Dar daca vreau eu sa comand direct de aici fara nici o alta varianta cum fac? Cum faceti voi? Primii pasi sa imi spuneti apoi ma descurc eu...



[gravi] 15+



Bubi mic poze





Nunta noastra 2004



#8
anne16

anne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 588 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 23:43

Citat:
citat din mesajul lui blanca000
Buna fete, Sunt prima data la subiectul vostru asa ca va rog de ceva informatii. Eu am luat ceva de la VS dar printr-o colega ce a comandat pe adresa unchiului din America care apoi a trimis aici in Romania. Dar daca vreau eu sa comand direct de aici fara nici o alta varianta cum fac? Cum faceti voi? Primii pasi sa imi spuneti apoi ma descurc eu...[gravi] 15+Bubi mic pozeNunta noastra 2004
Bine ai venit printre noi[pup]In primul rand iti faci card cu plati on-line international[:D]Daca ai card, citeste cap.1 si cap.2(eu asa am facut)

#9
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 08 februarie 2009 - 08:07

ANUNT FOARTE IMPORTANT!(cu scuzele de rigoare ca nu mai am timp sa "respir" si intru atat de rar pe DC)

MESAJUL MEU "oficial" catre UPS Romania:
"Stimata Doamna (al carui nume nu il dau)

Ca o rugaminte personala - este adevarat faptul ca ..de la 1 decembrie 2008 s-a ridicat plafonul pt cumparaturile din statele non-UE privind limita pt care nu se plateste vama, pt magazinele online care trimit prin posta, de la 22 euro (aprox) la 150 (o suta cinci zeci) euro (aprox)!?!?
http://eur-lex.europ...001:0002:RO:PDF"

Cu respect.


RASPUNSUL OFICIAL UPS :
"buna ziua, este adevarat ca de la 1 dec.2008 toate coletele care vin insotite de o factura pana in 150 euro ,nu li se aplica taxa vamala ,ci doar TVA-ul.
va multumesc,
cu respect,

UPS Brokerage

UPS Romania Srl
Phone:0040 0212338866
Fax :0040 0212338818;0040 0212338828
E-mail adress:...@ups.com"


CONCLUZIA:
UPS-ul abuzeaza de legislatie si prin comisionarii lor vamali percep taxe care nu-si au rostul!..stiti exact la ce ma refer(!!)..prin urmare ultimele colete care le-am primit dupa mesajele de mai sus, au avut o valoare de plata vamala+TVA considerabil diminuata.

La acest moment am solicitat UPS-ului o modalitate de re-calculare, respectiv de rambursare a sumelor pe care le-am platit in ne-concordanta cu legea...astept inca raspunsul lor.
Sunt curioasa ce vor raspunde - va tin la curent.

Asa ca..dragelor..pune-ti mana pe meiluri ([:D])..si ..sa "abordam" UPS-ul.

[pup]

#10
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 01:17

Buna fetelor, ma bucur sa va gasesc.
Sunt si eu la a 3-a comanda (pe drum) de la VS. Si probabil va urma o a 4-a pentru ca astept reducerile de Valentine.

Intrebare pentru voi: de unde scoateti codurile alea de reduceri????

Cat despre vama ... e cam jale treaba, am platit ultima oara 1.000 de ron si cred ca acum voi plati la fel. Next time am de gand sa vb cu fratele meu care este in State si sa primesc pe adresa lui ... Eventual sa declare si el valoare f mica.

Cat despre hainutze sunt f f incantata si le iubesc de numa!!! La ce mi-am luat plasa ... pai la culori pt ca real nu arata culoarea asa ca pe site. Dar na' ... e destul de normal.

mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -