Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (45)


215 raspunsuri la acest subiect

#21
sabinel

sabinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:12

Ramona asta care l-a facut amalia e sanofi pasteur, deci sigur nu-i acelasi lucru. or fi facute de acelasi institut, dar nu ma asteptam ca statul roman sa introduca schema platita gratis. vad ca se comporta bine, nu i-a mai ”picat greu” ca cel de la 2 luni. sunt tare curioasa daca va face febra.



amalia mamii

cum s-a nascut strumfita mea

piticania creste

_________________________________________________________________________________________

Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

#22
_irina_

_irina_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.425 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:16

Monica cred ca a trebuit sa se aranjeze asa fel treburile ca sa fie si injinerul de fata. Daca reuseai sa mergi ieri am inteles ca nu ar fi fost, deci vezi ca cineva de acolo de sus va vegheaza. [pup]



[mamica] fericita de [bebic] Andreea-Maria



#23
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:19

Si de la noi:



[majoreta][majoreta]Moni Moni[majoreta][majoreta]



botez Karina





Nikole mami de Karina

#24
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:22

Moni si eu gandesc la fel ca irina doar ca n-am apucat sa scriu.



Andy_g, copiii alaptati au o faza in care se trezesc foarte des noaptea, am citit de multe cazuri pe help line. In plus fata de asta, Andrei poate creste pur si simplu, si iti regleaza productia de laptic. [pup]am mamica obosita, si trimitem cafea virtuala; te inteleg perfect, entru ca si eu traiesc cu impresia ca anda se trezeste la lapte f des noaptea, desi adevaraul e ca uneori o face o data, alteori de doua ori...



E si cald rau la noi si transpira si cred ca i se face si sete. De altfel si mami bea vreun litru de ceai pe noapte si,d aca n-o trezeste anda, o trezeste baia portocalie. so... cum o fi mai bine?



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



#25
monica_dicut

monica_dicut

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.555 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:24

irina, vazut pozici cu Andreuta cea somnoroasa [olala][olala]



vazut si poze de Karinutza la botez [olala][olala]



Pana in septembrie ma delectez si eu cu boboceii cei mai frumosi [flo]



________________________________________________



POZNICI CU NOI



Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

________________________________________________



Mamica de INGERAS in ceruri [ruga]

Minunea din burtica [ruga]

[gravi] 7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi [ruga]

Uite asa cresc eu la mami in burtica



#26
anca81

anca81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:24

Babymom, ce ne-am face fara tine [loveyou]



Nici eu nu sunt prea incantata si prea doritoare sa schimb laptele, medicul mi-a recomandat sa iau Milumil dar tocmai pentru aspectele enumerate de tine nu l-am schimbat. Carla a papat inca din maternitate Nan si cu el am mers desi am fost tentata sa incerc si altceva. Totusi poate incercam cu Nan2 si vedem cum stam cu burtica.



Am observat ca daca ii pun o masura de cereale in bibe bea laptele mai cu placere, asa ca la 7 bea lapte fara nimic (il bea practic in somn), la 11/14/18 pun o masura de cereale iar seara pun 2 masuri. Nu depasesc 5 pe zi dar tot mi-e teama sa nu se pufoseasca de la atata fainos [grasa]



Si daca tot te-am prins te rog explica-mi si mie de ce Carla a papat atat de bine la inceput, chiar enorm de mult, avea 11 mese pe zi si ajungea la 2 luni sa pape 900 ml/zi iar acum e vai de capul ei. Doctorita mi-a spus eterna poveste: "poate s-a saturat de lapte, incepeti sa-i diversificati alimentatia" dar uite ca tot nu e bine. N-am diversificat-o la 3 luni cum mi-a spus sa fac, am inceput de pe la 4 luni si 3 saptamani dar nici acum nu s-a obisnuit.



Si promit ca termin cu subiectul acesta [:D]



[9cer] Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)

[copil] Piti mic se face mare

Povestea puiului meu drag

[bebic] Eu sunt Carla

#27
monica_dicut

monica_dicut

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.555 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:28

Pe Anda o spionez mereu si ma tot tin sa spun cat de mult seamana cu tati...



________________________________________________



POZNICI CU NOI



Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

________________________________________________



Mamica de INGERAS in ceruri [ruga]

Minunea din burtica [ruga]

[gravi] 7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi [ruga]

Uite asa cresc eu la mami in burtica



#28
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:31

Moni....m-as face o musculitza "sterilizata"[:D] si as intra in cabinet in momentul cand faci ecografia.

Si noi traim emotii cu tine.Vom fi cu tine acolo...macar cu gandul.[pup]



botez Karina





Nikole mami de Karina

#29
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:33

neatza la pranz si pe la noi...



suntem inca sub efectul vaccinelor... iar febra 38 aseara, azi ceva kk moale si criza de dimineata. de lunea trecuta avem criza in fiecare dimineata, amandoi o data, evident cand tati e plecat si eu nu stiu cum sa mai fac sa ii linistesc[bang][bang][bang]. azi am plans si eu cu ei, solidaritate ce mai.... acum e iar soare, au papat si dorm. sper sa ii tina.



ratonelu, nici eu nu te cunosc dar ma [ruga] sa fie totul bine! Pot doar sa imi imaginez ce e in sufletul tau... si mai treci pe aici, macar descarca-te... [pup]



musette, imi pare rau sa aud de Luca. il [pup] si sper sa ii treaca repede! La fel si pe Carla, sa pape mai mult cat mai repede, sa ii treaca tusea si sa n-o mai sperie pe mami! [flo]



Angelynna, sar'na de cafea..........[:)]



300 [hia]



monica, tinem pumnii si azi si tot timpul si ne [ruga] ptr voi!



Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26 septembrie 2008



Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…



poze cu gemenei dulci povestea noastra

GHIDUL MAMEI









#30
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:35

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut
Pe Anda o spionez mereu si ma tot tin sa spun cat de mult seamana cu tati...________________________________________________POZNICI CU NOI Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte________________________________________________Mamica de INGERAS in ceruri [ruga]Minunea din burtica [ruga][gravi] 7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi [ruga]Uite asa cresc eu la mami in burtica
[pup], nu seamana, e tati cand era mic - clona, nu alta, e identica... El glumeste ca se uita el varianta fetita. Jur ca mi s-a parut stranie cand am vazut-o prima data tocmai pentruc a ma asteptam sa gasec si ceva trasaturi din neamul lui nebunescu pe fetisoara ei. In clar-obscurul din sala de nasteri n-am vazut ca are buzele mele [:D] dar nici acum nu se cunoaste.[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008puiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -