Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (45)


215 raspunsuri la acest subiect

#211
andy_galro

andy_galro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.559 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:17

Fetelor va spuneam acum ceva vreme ca mi se pare ca la Andrei nu-i mai ajunge laptele seara[q] pentru ca il puneam de cate 2 ori la fiecare san si tot nu se satura dar adormea el asa maraind si se trezea foarte des noaptea....ei iata si imi vine sa plang[q][q].... cu toate eforturile mele de baut ceai pt lactatie si multe lichide iata ca in seara asta a facut o criza de plans dupa ce a supt (putin desigur[bang][bang][bang])ca nu am mai stiut ce sa-i fac...si cum discutasem cu dr mi-a zis sa iau lapte praf in casa ca nu se stie cand voi avea nevoie...si i-am facut un biberon de 120 ml din care a ras 100 ml [alcool]....banuiesc ca nu manca atat daca nu-i mai era foame nu? eu nu ma gandeam ca va trebui sa introduc laptele praf asa de repede[q][q][q]...sa vedem maine seara cum va fi....offff oare m-am grabit???dar plangea asa de tare si sigur de la foame ca nu mai avea ce sa suga si am incercat sa ma mulg si nu mai vine nimic..... acum s-a si linistit...

Scuze ca m-am intins asa de mult la povestit[:D]



Andreea[mamica] de [bebic]Andrei(18.08.2008)



Povestea bobocelului nostru


Poze:

http://picasaweb.goo...dreeasiPompiliu

_________________________

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



#212
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:20

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_
Ramo ai luat ceva haine pentru Anda?Imi place foarte mult numele Teodora, daca Edi era fetita ar fi chemat-o Anna Teodora.Mami de [copil]Eduard-Gabriel (17.08.2008) Ticker Edi
[pup] Sa stii ca am luat cateva. Eu cautam body si de la tex nu erau decat vreo doua modele asa ca a lut cateva nereduse. Si am gasit si o salepata din denim super dulcica... ma bucur ca-ti place numele, eu ii zic anda ca e mai scurt dar nu stiu cum va ramane pana la urma. Feteee... am intrat si eu la magazine cu renume gen Z si m-am speriat de ce preturi au... cred ca o sa le sar deocamdata... cautam tricouri si rochite subtiri (e cald la noi) si am vazut o rochita cat o palma care initial costase 1 bulion! Astia isi bat joc de bietii parinti...[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008puiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei

#213
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:28

[biz]Capitol nou



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit



[foto]

#214
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:31

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro
Fetelor va spuneam acum ceva vreme ca mi se pare ca la Andrei nu-i mai ajunge laptele seara[q] pentru ca il puneam de cate 2 ori la fiecare san si tot nu se satura dar adormea el asa maraind si se trezea foarte des noaptea....ei iata si imi vine sa plang[q][q].... cu toate eforturile mele de baut ceai pt lactatie si multe lichide iata ca in seara asta a facut o criza de plans dupa ce a supt (putin desigur[bang][bang][bang])ca nu am mai stiut ce sa-i fac...si cum discutasem cu dr mi-a zis sa iau lapte praf in casa ca nu se stie cand voi avea nevoie...si i-am facut un biberon de 120 ml din care a ras 100 ml [alcool]....banuiesc ca nu manca atat daca nu-i mai era foame nu? eu nu ma gandeam ca va trebui sa introduc laptele praf asa de repede[q][q][q]...sa vedem maine seara cum va fi....offff oare m-am grabit???dar plangea asa de tare si sigur de la foame ca nu mai avea ce sa suga si am incercat sa ma mulg si nu mai vine nimic..... acum s-a si linistit...Scuze ca m-am intins asa de mult la povestit[:D]Andreea[mamica] de [bebic]Andrei(18.08.2008) Povestea bobocelului nostruPoze:http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu_________________________You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones
Andy, nu plange, nu strica nimanui un pic de supliment. In legatura cu laptele tau, incearca u tratament fulger cu mai multe suplimente pentru lactatie in acelasi timp: - galafor (2 pastile x 3 ori pe zi sau galactogil (2 lingurite de 3 ori pe zi)- spirulina 1 x 3 ori pe zi- nutrinatal ( e super, numai sa-l gasesti,, 1x 3 ori pe zi)- mult ceai dar nu enorm de mult ca te duci mult la baie si atat. Cred ca 1,5 litri bauti in loc de apa sunt de-ajuns... Eventual vitamine. Si, mai iportant deat orice, incearca s ate mentii linistita, sa nu intri in fibrilatie ca nu ai laptic. Frica impiedica let-down-ul. Si nu renunta sa tii puiul la san, si mai ales nu renunta la alaptatul de noapte pentru ca acela stimuleaza secretia de prolactina. Da-i bibe daca tu crezi ca mai e cazul, dar da-i dupa e munceste mult la san. Ti-am mai zis ca si copilul meu sta mult la san; si ziua si noaptea. Insa: uda suficiente cutece, ia constant in greutate si face kk (mai rar e drept dar asa e ea). Si, atata vreme cat se intampla asta eu una nu-mi fac griji. Sunt convinsa ca si Anda ar brea 100 ml de lapte praf dupa ce sta seara la tzitzi, pentru ca bebelusii cam mananca ce le dai... refuza doar cand sunt imbuibati. In plus, cu bibe e asa de simplu pt ei... Sa nu uiti sa pui tetina pentru ceai!Inca ceva pentru tine, mami: fii pe faza si vezi daca nu cumva vin rusii. Modificarile hormonale afecteaza consistenta laptelui. Na ca am facut alt cearsaf dar sper sa ajute la moral. [pup][pup][pup][mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008puiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei

#215
babymom75

babymom75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.249 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:59

300 ai perfecta dreptate cu ce ai spus! nici eu n-as fi zis mai bine [:D].

Andy_galro ascult-o ca stie ce zice!
Nu mai am nimic de adaugat.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -