Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (113) STIL DE VIATA NU DIETA


207 raspunsuri la acest subiect

#61
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 22:09

[:D] ce mi-ati facut cu raportatul asta luni hehehehe, eu eram pregatita sa raportez joi, ba chiar sa urc pe podium ca de vreo 3 zile tare simpatic e cantarul, am fost si cuminte ce e drept ..asta pana in seara asta cand fiimiu a vrut tort si a luat sotul vreo 4 feluri de prajituri, continuarea o intuiti, nu? [q] acum imi pare rau, da laca ca pana luni imi revin daca sunt cuminte[:D]

Ce faceti fetelor? toate in frigider sa vedeti ce mai papati? de aia nu mai scrieti? [:)]

... eu tocmai am aflayt ca se opreste apa rece in oras pt 24 de ore, am duc sa fac rezerve [q]

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)


#62
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 23:13

Laura,deja mi s-a luat de regimul asta idiot,asa ca azi am mancat altceva,sper sa nu ma ia durerea!

Link=ul pe care vrei sa=l pui il asezi asa cum iti arat eu acum:

aici scrii ce vrei tu,greutate sau ceva si por'ma pui

Azi am mancat 2 banane,niste covrigei pe la pranz si acasa am facut mamaliga cu branza si ou pentru consort si am mancat si eu vreo 3 linguri.Por'ma am bagat ceai la greu,vad ca nu ma doare pana acum!Oricum de maine,iarasi bleah![bang]

Bine ai revenit Diana!



"La vita e bella"

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#63
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 10:55

salutare

am trecut sa va doresc o zi frumaosa si sa nu uitati ca raportam luni, dar asta inseamna cumintenie, nu porcusori, eu is bucuroasa ca de dimineata cantare era simpatic cum zice alina[pup] inca un pic si trec pragu psihologic.

eu m-am ambitionat asa tare, mai ales ca toata lumea ma lauda, plus ca am trecut la o talie mai mica cu un nr la pantaloni, ceea ce nu s-a intamplat de vreo 4 ani asta, asa ca inca un motiv de bucurie[pk], deci raman o concurenta tare ambitioasa[pk][pk].

insa cea mai mare realizare e ca am renuntat la cola in cantitati industriale, de la 2 sticle de 2 pe zi am ajuns la o doza la 2 zile uneori,si asta ma bucura ca am bani mai multi si nu simt nevoia [:I]

va pup pe toate ca ma duc sa il las pe alex la gradi si apoi am de facut 50 de km pana la munca.

sa aveti o zi excelenta[pup]

valentina ai grija de tine si de sanatate ca e mai importanta[pup]



Mami si Alex

#64
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 11:11

raportam raportam , da cum facem , in clasament ar trebui in acelasi ... sa continuam ,pentru ca daca trebuie sa o luam de la capat ... trebuie sa pun si in fata de tot data de acuma si iar de la inceput ... parerea mea este ca mergem cu data de incepere 5 ian ci cu clasamentul in continuare , asa va fi lupta ca sa le intrecem pe primele care au slabit deja mai mult, ma refer la cele din coada ca si mine [q][q]



nu fetele ??? ce ziceti ????[pup][pup]



eu am fost la sala si ieri si alataieri si ma simt excelent , doamne ce imi place ca merg, ma mobilizeaza ceva fantastic [pk][pk]



voi fetele ?????ce mai faceti??? ce mai ziceti ?????



ANDANII [flo][hia][hia]



[ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."



[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#65
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 11:52

neata!



andanii, eu sint de acord sa continuam cu clasamentul asta, no problem...macar ma mai abitionez si eu, ca tare frumos imi sta de o luna la coada! vreau si eu la sala!!!!!! offf...nici o sansa nu am sa ajung pina la toamna...



la cristescu, sigur ca nu ma supar. iti dai seama ca nu maninc tot timpul asa putin. doar ca dupa atita stagnare cred ca organismul meu are nevoie de un shoc...citeva zile de papa putin...



Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)

POZE NOI

Bebe Stefan 0-9 luni

Povestea Nasterii

#66
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 12:02



andanii, n-am chiar fugit! doar am plecat acasa la puiutzi [:D]



acu ma duc sa citesc macar cap asta sa vad ce mai faceti voi silfidele lui monti [flo]



noutatile mele: in dec am tinut o tura de scarsdale de "scuturat" asa, inainte de craciun. nu am tinut strict, am dat jos un pic, intre timp am pus la loc, dar... mult mai mult... si nu din cauza lui scarsdale...

motivul e unul "nobil" daca vreti, dar tot grasa sunt [q] ideea e ca nu mai fumez de 1 luna dar simt o nevoie acuta de rontaiala care sa suplineasca tigara. mai rau e ca se fumeaza in jurul meu la birou, in pauzele de tigara n-am ce face, stau si eu si rontai... si uite asa m-am intors la 61kg [q]

am incercat cu crom forte, am ceaiul langa mine non-stop, degeaba, trbuie sa rontai ceva!!! [alcool]



ideea e ca as vrea sa reintru treptat in ritmul lui monti, in sfarsit am mai mult timp pt mine, sotul vrea si el monti, voi gati numai pt noi iar mama gateste pt copii. va rog puneti-ma in tabel la active, cu start ziua de azi, 04.02, 61kg. merci [flo] inca nu am facut aprovizionarea cu hrana monti dar urmeaza zilele astea...

seara e chin, imi trebuie dulce de parca as fi gravi [:D] si nu-s! 100%!



md: cereale cu fructe uscate si iaurt normal (nu e monti, stiu!)

p: o ciorba, inca nu stiu de care e la catering, sper sa nu fie grasa

c: pulpe de pui cu salata de cruditati






O minune de bazar - Sonia si Andrei /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


#67
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 12:35

neata!

Olim da ambitioasa mai esti mai , bravo tie!!

Andanii mie mi se pare normal sa pastram acelasi clasament, pana la urma conteaza "cine slabeste cel mai mult", nu "cine slabeste cel mai mult intr-o luna".

Dinarus bine ai venit si spor la slabit, cate kg vrei sa slabesti?

[:I] pentru ca aseara am fost coshonica azi am regim de fructe, cel putin pana la 5 cand ajung acasa, na, drept pedeapsa sa ma satur [:D], colega face basca de mine zice"ma duk la chiosc, vrei ceva? aaaa nu vrei azi esti pedepsita" [:D]

Ele mai traiesti? sau te-ai inecat cu vreo margea?

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)


#68
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 12:51

valentina, olim, andanii, si restul, bine v-am regasit! Ma bucur ca nu m-ati uitat [pup]



nu prea stiu ce-i cu clasamentul ala, dar vad fete cuminte care slabesc bine! felicitari!!! [flo][flo][flo]



anca, apropos de mers la sala. am liber zilnic intre 6-9pm in care sunt mama, sotie, spalatoreasa, bucatareasa, menajera si tot ce mai trebuie facut intr-o casa.[:)] asa ca mersul la sala e un lux imposibil. daaaarrr, pt ca vroiam sa ma las de fumat si sa-mi imbunatatesc conditia fizica am “investit” in mine [:D] la inceputul lui ianuarie mi-am luat bicicleta eliptica, am dat 1000ron, la hervis (in mall...) si e super! fac aproape zilnic, 15-20 de min. in zilele bune fac 30 min. imi indica si caloriile arse, ard intre 100 si 300 de calorii la o tura de bici. eu zic ca merita investitia, mai contracarez un pic stilul asta sedentar... in urmatoarele saptamani vreau sa ajung la 30 min zilnic.



valentina, ce-ai patit cu stomacul? io-s in urma cu stirile... sanatate, anyway! [pup]



mie imi convine raportul luni, asa sa fie!



alinam, pai eu aveam inca de anul trecut target sa ajung la 55kg (e in tabelul de pauza) numai ca sunt scrofi [:I] si nu m-am tinut de treaba. ce-i drept... nu mi-a prea ars, am avut o gramada de probleme de sanatate cu copiii si un job extrem de solicitant. am avut 6 luni de cosmar.

sper ca 2009 sa fie mai bland si mai calm cu timpul si nervii mei, sa ma pot ocupa un pic si de mine...

acum vreau sa ajung la 55kg in ritm de 2kg/luna la inceput si 1kg/luna pt ultimele 2. nu e nici o graba, important e sa fie in regim echilibrat si constant.

asta daca reusesc sa tai rontaielile continue...[bang]





O minune de bazar - Sonia si Andrei /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


#69
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 13:52

Dinarus si eu fumez ca un turc si ma mai bate gandul cateodata sa ma las, da imi trece repede, asa ca idee as vrea sa ma las si eu da nu stiu daca am atata vointa, stau in birou cu o fumatoare, fumam in birou asta e o mare problema, , nu am avut vointa nici gravida, nici cat am alaptat, stiu teoria ca nu e bine, dar ....

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)


#70
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 18:17

Buna iubitelor [olala]. Mi-ati dus dorul?

Eu sunt in concediu la un aquapark in Ungaria si netul e pe bani asa ca rarut pot intra.



Sunt de acord si eu cu raportul lunea si continuarea vechiului clasament. Desi cred ca voi raporta o crestere la ce mancare bune e aici si complet nemonti.



Bine ai venit Diana. Andanii, mi-e o ciuda pe tine de mor cand aud ca te duci la sala [bang]. Dar lasa ca ajung eu acasa si incep di nou sa fac exercitii cu leg magic.



Ymca, las ca trec repede 6 saptamani [pup]. Vali, esti mai bine?



Aici fac in fiecare zi sauna, fitness si inot sa mai compensez din calorii [:D]



Va pup si sa fiti cuminti [pup]





[mamica]Ani de [copil]Stefana (23.01.2008)

Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Cum se topesc kilogramele




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -