Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (113) STIL DE VIATA NU DIETA


207 raspunsuri la acest subiect

#21
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 16:35

nu pot sa le fac la gratar, ca vreau si pt alex, si mie imi palce sa fie rumene si inca el nu poate papa, am sa fac cu orez de la brun, si cu multe legume[pofta] sper sa fie comestibil.

va [pup] pe toate



Mami si Alex

#22
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 16:37

Citat:
citat din mesajul lui sanse
Eu nu mai inteleg nimic....[q]De ce am ramas cu porcul ala? [q]Cum ma motivati voi pe mine?Pai am inceput cu 70,5 kg,am sarit la prima runda la 68,7 kg,am stagnat o saptamana din cauza rusilor...mi-ati dat un porc gras si urat,iar acum cand raportez 68 kg nu-mi dati nimic!! [q]NU SE POATE!![blabla]Ce nene...am dat jos 2,5 kg ,nu-i corect....[q]Pai va dati seama cate sacrificii am facut eu!?Cer ancheta!![help]PROTESTEZ!! Azi voi manca o mare friptura de oaie ,sac!![zz]MIRELA[striptis]mami de doua zuze ANA MARIA[hippi] si ANDREEA[haibat]POZICI KG MELE INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC
vai de mine , chiar pe tine sa te uit???ce proasta-s ... eu am tinut minte casi raportat stagnare [bang] si de aceea ti-am dat porc [bang] eu nu retin si nu am notat pe foaie ca tu ai raportat 68 [bang][bang] ..... miiiiiii de scuze , sanse ma ierti da ??? n-ai incotro ..... revin si modific clasamentul si in tabel , dupa cum vezi nu am modificat deloc ... sa ma mai scuz ??? sau m-ai iertat deja [pup][pup][pup]ANDANII [flo][hia][hia]In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma. cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#23
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 17:13

sanse ai un binemeritat loc III in clasament , am facut si modificarile in tabel [pup][pup]



acuma am vazut ca te-am si corectat ca ai raportat 78 si eu ti-am zis ca ai 68, sunt bleaga , varsta ce mai ... batrenetea isi spune cuvantul [bang][bang][bang] of doamne ce prost ma simt ... ma scuzi da ???? [pup][pup]



sanse ai mii de floricele [flo][flo][flo][flo][flo].....[flo][flo]



ANDANII [flo][hia][hia]



In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.



cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]

s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#24
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 17:43

am plamadit acuma alta paine , tot schimb cantitatile sa vad cum iese ... testez , ce sa fac

acuma am pus asa : 300 gr faina integrala de grau , 100 grame faina de secara , 100 gr tarate , un cub mic drojdie , aproximativ 400 ml apa calduta si o lingura de otet, sare si chimion.

sa vedem ce-o sa iasa , acuma era la crescut defapt am facut niste minicornulete , fac poze si va pun sa le vedeti, merg sa o bag in cuptor ... va spun cand o scot ce mi-a iesit ....[olala][olala]



ANDANII [flo][hia][hia]



In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.



cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]

s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#25
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 18:28

am fost la patinoar[pk][pk][pk]

ma duc si maine si poate reusesc si in timpu saptamanii...am transpirat si ma simt in forma...acum as cam dormi dar nu vor fetele[bang][bang]

si la 5 jumate mergem la o petrecere, unde voi manca....fructe...ha ha ha...sa nu ma credeti...eu-s ca aia: faceti ce zice popa, nu ce face popa[:D]

am dat aici un sfat cum ca sa nu-si cumpere blugi noi pana nu atinge targetul, ca cica eu asa fac. ete na[:D]. in aceeasi zi eram la mall si-mi luam multumita o pereche de blugi[pofta]

dau sfaturi privind mancarea, ma depresez dar acum mi-e gandul numai la party[pk][pk][pk]

sanse, ai vazut ca e ceva necurat cu porcii astia[:D]...dupa ce apare unul lanag numele tau, totul merge aiurea. stiam eu de ce doream reguli clare de anulare.

eu am gatit ieri supa monti, chec a la mina again si paste monti...n-am apucat sa gust decat checul...ii mai trebuia marar...data viitoare voi sti.

cand ma intorc, va scriu ce-am mancat

spor la painici, cornulete si la pulpe cu legume pentru olim

#26
sanse

sanse

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 414 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 19:24

Citat:
acuma am vazut ca te-am si corectat ca ai raportat 78 si eu ti-am zis ca ai 68, sunt bleaga , varsta ce mai ... batrenetea isi spune cuvantul of doamne ce prost ma simt ... ma scuzi da ????






Prea tarziu....[:D]am halit oaia...[grasa]

Oricum ramai datoare cu un porc,sa ma sari cu unul la nevoie.. ...[:D]



Citat:
sanse, ai vazut ca e ceva necurat cu porcii astia...dupa ce apare unul lanag numele tau, totul merge aiurea. stiam eu de ce doream reguli clare de anulare


Si eu radeam de curiozotatea ta.....[:D]





Va pupez pe toate [pup] Nu m-am suparat,ce naiba!?[flo][pup]



Si acum serios vorbind....de cand nu mai pap atatea fripturi de porc parca merge mai bine.

Mai mancam porc dar nu zi de zi cum ne obisnuisem.Si la mezeluri am renuntat si iarasi se simte.

Aveai dreptate Andanii ca nu se slabeste cu porc toata ziua...

Noi vroiam sa nu mai papam deloc dar nu putem,suntem pofticiosi.



De la o vreme pap spanac .Iau congelat(frunze intregi,nu tocate) si iese super.

Stiti ca este de doua feluri...tocat sau cu frunza intreaga .Mie-mi place ala intreg.[pofta]



Intru mai tarziu [pup]







MIRELA[striptis]mami de doua zuze ANA MARIA[hippi] si ANDREEA[haibat]

POZICI



KG MELE



INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

#27
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 21:51

Eu sunt racita bocna..cu greu imi tin in frau "secretiile" [bang][bang]. Ma ustura nasul de cat am tras de el si cu greu imi tin ochii deschisi. Fica-mea e mai rezistenta ca noi la raceli..sotul a fost racit in urma cu vreo 3 sapt si a facut urat si el...ca si mine acuma de altfel...copilul are ceva muci dar nu se plange ca mine. [:D]

De mancare sa va mai zic...ceva gratar dar cu desert dupa...[:I]





Jucariile mele



Elena & Denisa

NOI

#28
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 februarie 2009 - 00:45

bine-au iesit painicile , am papat doua cornulete cu un iaurt si gata [q] maine iar nu o sa se vada la cantar

am fost la cumparaturi

mi-am luat o pijama verde cu buline albe [pk][pk] si un pulovar cu fermoar si buzunare si guler mare verde cachi [pk][pk] si un caport de baie [pk][pk] .... azi am fost in forma .... am avut chef sa-mi fac bucurii [pk][pk]

ele sa te faci bine , ceai cu miere si lamaie cat poti de mult ... eu si-acuma asta beau [pk]

sanse ai uitat ca vorbesc documentat ??? ... referitor la carnea de porc [pup]

ymca ai ajuns ?? raporteaza , ai facut ce zice sau ce face popa [:-@]



vorbim

pusilici la gagici [pup]



ANDANII [flo][hia][hia]



In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.



cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]

s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#29
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 01:36

nu pot sa cred ... toata ziua nu ati scris nimic

[q][q][q]



ANDANII [flo][hia][hia]



In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.



cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]

s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#30
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 01:42

ele sanatate multa iti doresc si sa iti treaca repede , uite un [pup] de la mine.

andani, io am fost ocupata cu vopsitu pe cap si cu piticu, care oa vut program artistic, o dormit numa cat o vrut el nu cat o trebuit sii toata ziua o cerut mancare[bang] io am rezistat da am tras 2 doze de cola[alcool] in rest am fost cuminte, am papat sunca dimineata si peste la amiaz sia cuma seara o salata de rosii si ton.

ma duc la [nani] ca mor de somn, am pregatit pentru maine, masina si gentile asa ca dimineata pot dormi 10 minute in plus, daca alex doarme normal[:D]

va doresc os aptamana excelenta tuturor[pup][flo]



Mami si Alex


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -