Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (107)

209 raspunsuri la acest subiect

mami_2007

mami_2007

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 22:27

Odiseea sarcinii in 40 de saptamani... si aproape 40 de capitole:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (35) (37)

Aici zumzaie stupul nostru:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (51) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113241"](62

elyanne

elyanne

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 22:52

Ieee... bataie [box]

Deci nu pot sa tin cu una sau cu alta [:D] ... doar spectator [:-)))]

Hai, sa vedem care-i mai roooomatica [olala] si cu frunze mai multe la cap [:D]

Kitty nu olita ma nervozeaza... crizele lui din orice... la baie, acu la oala... nu zic bine hop ca dam in alta...

Iar de muci nu mai zic... dar de ce sa fiu nerecunoscatoare... ma multumesc cu ei, decat sa dea in altele: febra, vomat etc [:D]

Ca sa nu merg si mai departe... zic Doamne ajuta ca doar cu asta ne confruntam... ca mi-a povestit soacra de o fetita din gradinita Elenei... nu intru in detalii, ca e trist... si io ma pleostesc cand aud de-astea chiar daca n-o cunosc... si ma gandesc in fiecare seara bine ca sunt sanatosi si- sa-i tina asa Doamne Doamne [:)]

Asa ca n-am nervi [:)] mi-au trecut intretimp... vin repede si pleaca la fel de repede... Astia or sa mi se urce in cap in stilul meu... acu ii cert si in 2 minute max. ii iau in brate, ii pupacesc si ii rog sa ma ierte ca i-am certat [:-)))] Na, poftim educatie ... o sa vad eu rezultatele mai incolo...

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

stefaniya

stefaniya

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 23:15

Roxanici - [:-)))] am scapat fara sa ajung in tufis,dar in schimb am vazut cum mi-ar sta cu silicon in buze,si ma las la mana mea...daca s-ar umfla prin alte parti as mai manca [olala]

Dar vreau sa zic ca mi-a placut tare mult Raresu,e foarte cooperant,repeta dupa tine,face ce ii spui...[olala]

Raisa - uite am pus aici o poza cu eczema,asa pronuntata e cand raceste. Doctorul mi-a spus ca e un virus la copii si poate tine pana pe la 5 ani,apare,dispare...Mi-a indicat iarna sa folosesc o crema hidratanta naturalapoza eczema

Elyanne - cand povestesti cum se inteleg gemenii cu Elena,imi vine in cap ca mai vreau un copil acum,cand te plangi,imi zic ca mai pot astepta putin [:D]Imi inchipui cum stau Andrei si Mihai si asculta la Elena [:-)))]

Kitty - [olala] dupa ce citeam mesajele ma uitam iar sa vad daca am citit bine nick-ul [:D]

Eram la baie in seara asta si imi curatam fata,ma dadeam cu crema iar Carl neclintit ma privea.A luat pasta lui de dinti si a plecat in camera la el.Am vazut ca prea e liniste,semn ca " e ocupat" ma duc sa vad ce face,si imi spune un hi din ala intrebator "stii ce fac" Isi pusese pasta de dinti pe fata [:D]

Si va multumesc pt condoleante! [flo]

Sa aveti o noapte linistita!

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Pozici noi

*****Nu exista biruinta fara lupta si nici curcubeu fara nori si ploaie*****

karra80

karra80

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 23:42

Nu am disparut...da nu-mi place sa scriu asa avrtizata...nu-mi sta bine machiata cu rosu......[8D][pk],....am fost la Petrosani si nu am avut timp de net......am ajuns aseara inca nu am reusit sa citesc tot...doar partea cu retetade cuib si iata ce-am facut eu in seara asta[pofta]ca muream de pofta.....

Multumim de reteta.....

[flo]

Va pupacesc si va iubesc......[olala]

Winnicu e bine...va pun ceva poze dupa ce le incarc.....acuma baga in ea si ea si sotzul cuiburile mele.....

Ce pui mare are mama[il]

Cat sa ma mai abtin de la mancare???

BiancaM

BiancaM

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 473 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 23:52

Aoleu ce de intepaturi pe aici[:D] Noroc ca viespile sunt imune la propriul venin, sau nu[:D]?

Fusei la doctor. Samburelul e bine fixat, l-am vazut!!!!

Are 9mm si se vedea si inimioara cum batea. Sunt in saptamana a 7-a, luni intru in a 8-a. Due date e 15 septembrie. Asa ca pe cand se bat nucile, eu o sa am bebelache[flo].

Stefania, eczema Amaliei se prezinta sub forma de pete rosii si uscate, iar daca le las necremu.te, aproape ca se fisureaza pielea si da sangele. Mai rau e ca o mananca. De diseara incep sa-i dau Zyrtec, poate asa macar nu se mai trezeste noaptea sa se scarpine.

Aseara facui gogosi, dar pt ca nu am avut decat zahar brun, au iesit cam cleioase, astia mari am mancat asa, Amalia mi-a scuipat-o din prima[alcool]. Cred ca pe final de saptamana pun de un Apple Crisp. Super buna cu multe-multe mere.

Pupici pentru toata lumea![pup]

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

karra80

karra80

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 00:00

Winnicu mazgalita si cu coditze[:D]

Ce pui mare are mama[il]

Cat sa ma mai abtin de la mancare???

adelyna

adelyna

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 00:02

Stefania vazut poza cu problema.Nenea doctorul s-ar putea sa aiba dreptate.Eu am avut multe probleme cu cea mare tot pana pe la 5 ani(ma refer la probleme de genul asta),acum vad ca s-a mai schimbat situatia.

Elyanne halal educatie [:-@] si credeam ca sunt singura.Cand imi vine sa deschid geamul sa le dau drumul(astept protectia copilului),cand nu mai pot de dragul lor.

Kitty sunt prea multe de spus pentru ca totul este diferit,dar intr-un cuvant este civilizatie.si tu stii ,daca pentru copil sunt conditii mai bune atunci acolo e de tine.Cat despre sacrificii cred ca cel mai mare este sa lasi pe cineva drag in tara,dar eu nu mai am decat un frate cu care vorbesc foarte des.

adelina si piticii

Vacanta 2009

BiancaM

BiancaM

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 473 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 00:11

Karra, mie imi cere parola pentru poze....

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

roxanici

roxanici

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 961 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 00:13

Karra, asa bine ti-ai cenzurat pozele incat nu le mai putem vedea fara parola.....salivam pe uscat

BiancaM, felicitari inca odata pt samburel.
Si da reteta sau link la reteta aici ca nu vezi ce s-or harnicit albinele astea? sigur se mai gaseste cineva care o sa faca reteta.

biky

biky

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 00:15

buna seara...

in jenunchi ma-ntorc la tine kitty...[iartama]

zau daca vazui ca facui confuziune [:D] Tu esti cu sechele, io cu schele la creier ...no, bine, acu pot emigra in tarisoara ta?[recevere]

Carl cred ca a gasit secretul tineretii fara batranete de mentinere a tenului [:-)))]

Ioana dark din Congo va rugam coborati ...dupa cum am promis,pizza este gata[papica]

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Panic Questions

• Dormitul pe spate

Ioana6667
    - Ieri, 09:18

• Lichid amniotic crescut

anays12
    - iul 12 2024 09:21

• Mici dureri

GaborPetronela
    - iul 05 2024 06:43

• Hemoroizi

Readiness
    - iul 04 2024 18:18

• Deformarea valgus a piciorului

MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

Last Blogs

• Cursuri prenatale

Ayshutza
    - Astăzi, 01:54

• Pregatiri pentru bebe

DaianaL
    - Ieri, 19:33

• Bebelusa noastra

Luiza12324
    - Ieri, 19:21

• Cumpărături pentru bebe

Bobiiiiiiiii
    - Ieri, 18:54

• Cand se intoarce bebe cu capul in jos?

AndreeaMedy
    - Ieri, 16:33

Ultimele aprecieri

• monicaboPoza lui %s

monicabo
    ii multumeste lui

szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

• ElkiaPoza lui %s

Elkia
    ii multumeste lui

Laura25