Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Nasterea la Medlife (13)


194 raspunsuri la acest subiect

#191
Geanina_80

Geanina_80

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 27 iulie 2009 - 19:15

salutare tuturor!
am 35 de saptamani de sarcina si sunt planificata pentru cezariana pe 25 august, la medlife. dr caliopia parfene este cea care mi-a urmarit sarcina de la inceput si am ales-o la recomandarea unei prietene care a nascut cu ea anul trecut.
va spun sincer ca nici acum nu sunt convinsa ca vreau cezariana, dar nici nu a incercat nimeni sa ma faca sa aleg varianta naturala. adica nici macar dr Parfene. eram convinsa ca atunci cand subiectul va fi atins si eu voi mentiona cezariana, dr imi va explica ca exista si optiunea pt naturala si ce diferente, avantaje/dezavantaje sunt. daca am vazut atunci ca nu imi spune nimic, a ramas asa. nu am probleme cu sarcina si cred ca as putea naste natural. insa eu sunt fricoasa de felul meu si ma panichez usor, de asta ma gandesc ca cezariana e mai "simpla". prea putine lucruri imprevizibile ti se pot intampla. pe cand la nasterea naturala, cine stie cum reactioneaza organismul, cum sta bebe, cate ore de travaliu te asteapta...
voi cele care ati nascut cu cezariana la Medlife, ce parere aveti? a meritat? cum e cu durerile de dupa? am inteles ca la anestezia rahie iti lasa cateterul in coloana ca sa iti poata administra calmante cand incepi sa iti revii.
as fi vrut sa gasesc o postare a unei mamici care a nascut la medlife prin cezariana si care descrie cap coada cum a decurs nasterea. poate gasesc o mamica draguta pe aici care sa imi poata da detalii cat mai amanuntite. recunosc, cu cat se apropie momentul, cu atat tremur mai tare... mai am mai putin de o luna (asta daca nu cumva fetita se gandeste sa vina mai devreme).

multumesc!

#192
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 00:38

Geanina, eu am nascut la Medlife anul trecut, cezariana cu dr. Popa. La mine a fost cezariana pentru ca prima nastere a fost tot asa...dar oricum as fi optat pentru cezariana fara doar si poate la fel cum si prima data a fost tot alegerea mea.
O sa caut link-ul cu nasterea mea , unde am descris destul de bine fiecare pas in parte si revin cu el imediat. Nastere usoara, esti pe maini bune sa sti, nu-ti fa griji caci totul va fi bine. Eu imi aduc aminte cu nostalgie de nastere zi zilele petrecute in maternitate unde m-am simtit rasfatata de tot personalul. Am amintiri foarte frumoase ceea ce doresc tuturor mamicilor care urmeaza sa nasca.

Revin imediat cu nasterea...


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).



#193
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 00:48

Aici gasesti nasterea, deruleaza pana ajungi la ea, este mai in josul paginii aproape de final:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=117502
Sper sa te fi putut ajuta putin. Oricum o sa fie bine.[flo] Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios.


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).



#194
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 00:59

Va invit sa continuati discutiile aici



Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -