Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt dependenta de sotul meu...


106 raspunsuri la acest subiect

#41
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 18:50

Mai , eu cred ca el sta cu tine doar din cauza ispravilor facute de tine si pt. ca comod rau sa stai acasa sa te spele , sa-ti faca mancare nevasta , sa-ti creasca copilul si sa faca sex cu tine cand amantele n-au chef sau sunt ocupate.
Ce sa mai zic de bonus:sotia stie si accepta.
Acusi o sa-ti aduca o femeie in pat , ca sa se simta si el bine si sa aibe de ce sa se laude.
super...
asa , off topic: tu ce zodie esti?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/

#42
mimitete

mimitete

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 18:52

Run for your life, pe bune.
Ti-ai creat o lume imaginara in care 99% din viata ta e fericita iar adevarul e departe de asta.
Respectivul te bruscheaza[bang], nu te iubeste (indiferent de ce iti spune el) si nu te respecta.
Pacat ca nu ai prietene adevarate care sa-ti spuna acelasi lucru poate pe ele le-ai crede.
Nu te amagi ca nu ai nimic, nenumaratele tentative de sinucidere nu sint normale, cauta un alt doctor.
Iti recomanda cineva sa te duci la psiholog si nu la psihiatru ca nu ai ceva la cap... ei vezi tu cu astfel de preconceptii bine inradacinate la romani (si nu numai)...lumea nu se trateaza.
Asa cum ti se pare normal sa te duci la doctor cind te doare burta ar trebui sa te duci cind ai tentative de sinucideri ca sa nu mai spun de dependenta. Psihologul nu diagnosticheaza, face terapie impreuna sau fara psihiatru. Ajuta in cele mai multe cazuri dar nu intotdeauna. Faptul ca ceri ajutor de specialitate nu inseamna ca esti "nebuna", dimpotriva...

Tie de ce iti este frica sa pleci de linga el, ce astepti sa se intimple? Ce femeie accepta sa mai traiasca linga un om si sa mai si creada ca o iubeste cind il vede pupindu-se cu "prietena", il vede in pat cu ea la ea in casa !!, el ii confirma ca se intilneste cu respectiva... zau, tu daca ai citi asa ceva ce ai crede?

Inteleg ca nu te respecti pe tine, asta e evident, nu te respecta nici el si nici "prietena".

Macar pt copil ia-ti viata in mina[flo].



Mihaela

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

#43
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:07

Sunt Rac. Si nu e asa usor sa dai cu papucii la o relatie, singura relatie stabila pe care am avut-o, mai ales cand e si un copil la mijloc. Viata mea anterioara se invartea intre scoala sau munca si TV, cu el am fost la munte, la mare (nu fusesem niciodata), iesim saptamanal, vedem filme, gatim impreuna si il iubesc foarte mult. As vrea sa imi spuna clar ce are in cap, daca si cat tine la mine si cum are de gand sa continue. Nu imi place ipostaza de crampon. Daca sunt doar de umplutura, as prefera sa plec, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot acolo se va ajunge. Dar as vrea o altfel de viata, nu cea insipida pe care am avut-o inainte de a-l cunoaste. Sper sa nu se ajunga acolo, o sa am in seara asta o discutie cu el in care sper sa fie sincer si sa imi spuna ce simte de fapt.

#44
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:16

Doar de tine depinde ce vei face pe viitor [flo]



________________________________________



Daria & felina fioroasa [zana]
GIULIA(2004 08 16)





#45
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:17

Dora, bla-bla-bla-bla... Adica, tu il ai drept sot ca, vezi Doamne, ai parte de ceva viata sociala [alcool][alcool]
Degeaba te legi de zodie, nu te caracterizeaza nici pe departe. Poti sa citesti mai multe daca chiar te intereseaza, insa nu cred ca zodia ne scuza anumite actiuni sau lipsa lor in viata. [bang] Pana nu vei intelege singura, degeaba vorbim vorbe pe aici.

Se vede de la o posta ca nu esti o persoana echilibrata: te contrazici singura. Nici nu ma obosesc cu exemple, ai putea tu, intr-un exercitiu de SINCERITATE, sa le descoperi! Iti doresc putere si LUCIDITATE sa vezi exact unde gresesti. Un prim pas bun este faptul ca totusi iti dai seama ca gresesti. Insa fii matura pana la capat si ASUMA-TI si partea ta de vina. Si incearca sa o corectezi! Cu ajutor specializat daca altfel nu se poate. Oricum, imi pari imposibil de imatura pentru varsta ta!

#46
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:21

Dora , ce mai vrei sa-ti spuna clar?
Mai clar decat sexul facut in casa VOASTRA de REVELION cu "PRIETENA" ta , si faptul ca i-ai gasit IMPREUNA in pat si pe el FARA PANTALONI ce poate fi ?

Sincer , tu ai niste probleme pe care le poate trata in cel mai bun caz un psiholog.
Din cauza asta ala cu care stai , nea Izmana al tau , profita de tine in cel mai gretos fel.
Asa cum incepe o relatie se poate sfarsi , nu esti nici prima si nici ultima care sufera , da' uiteca suntem multi care inca traim.

Omul asta isi bate joc d tine in cel mai urat mod , si tu te intrebi ce vrea? Ce naiba mai conteaza ce vrea el ?
Asa vrei sa creasca baietelul tau?
Cu ideea ca mama e o carpa si tata si-o trage in casa cu toate femeile care ii fac ochi dulci?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/

#47
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:24

Doamne, ce promiscuitate, sa i-o traga aleia in casa voastra, de Rev, cu tine si copilul in camera alaturata...si apoi japitza aia sa te imbete de cap pe principiul "tu crezi ce vezi, sau ce-ti zic io?!" si sa continue giumbuslucurile "sub patura". Eu zic ca daca esti reala (adica daca povestile tale-s reale si nu ai inventat tu un personaj), iti meriti soarta, s-o stapanesti sanatoasa (soarta!).

[gravi]28[fetita]
http://community.web...m/user/Ilinca_M

#48
Clori

Clori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 103 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:29

Incearca sa discuti cu el. Desi eu cred ca, daca te vrea numai pentru o casnicie comoda, in care poate sa faca ce vrea pentru ca tu nu ai reactii sau reuseste sa rezolve lucrurile cu tine de fiecare data, n-o sa-ti spuna asta. Oricum, ai inceput sa pui altfel problema, chiar si fata de tine, pentru ca spui ca n-o sa te mai cramponezi de el in orice conditii si asta e un mare pas inainte, daca stau sa ma gandesc ca in primul mesaj scriai ca esti prea dependenta de omul asta. Continua sa scrii, e terapeutic, iti pune ordine in idei si poate reusim si noi, cu sfaturile noastre, sa te facem sa vezi ca mai exista si o altfel de viata, pe care tu poti s-o obtii, daca o doresti . Sa ai o seara linistita si frumoasa! [pup]

#49
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:34

Ce pacat ca nu ne putem alege parintii! saracu copil in ce familie s-a nascut si ce viitor il asteapta !

Dora du-te la psiholog, nu fi egoista, copilu merita o sansa!



poze familia mea



quod me nutrit me destruit



#50
mariamunteanu

mariamunteanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.173 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:39

Asta-i subiect la misto.

Cineva care stie sa scrie la PC nu se poate sa fie chiar asa de "orb". Nu cred o iota.

Maria


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -