Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

al 2 divort ?


455 raspunsuri la acest subiect

#11
teodraghici

teodraghici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:17

Ma intreb si eu a cui e fetita? Ai vreo certitudine ca nu e a lui?
Daca e copilul lui, cred ca va pleca de langa tine. Daca nu e copilul lui, mai ramane de vazut.
Mie mi se pare ciudat in doua luni (de neconvietuit impreuna) sa spuna ca cealalta ia oferit mai mult decat ai facut-o tu in toti anii astia!
Cand vor sta zi de zi impreuna, sigur nu va mai fi chiar asa!
Bineinteles ca intalnirile sporadice si numai cand ambii parteneri au 'chef' ofera mult mai mult decat viata de zi cu zi.
DA, al doile divort....as fi pentru. Sa plece, dar nu-l mai primi inapoi, indiferent ce va fii!
E tare trist ce spui tu aici, dar din pacate asa e viata.
Iti doresc multa putere sa treci peste asta.


Teo

#12
cosmi1975

cosmi1975

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.193 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:41

nu ma mai mira nik....verisorul meu acre e casatorit de 14 ani cu un copil care in septembrie amers la scoala si acre va spun cu mana pe inima ca era viata lui(rar am vazut asa tati)s atrezit acu 8 luni ca s a indragostit......s a intamplat ca la tine...ii povestea ce face cu aia ce fata buna e ce fericit il face ...si intr o zi a luat geanta si a plecat la iubita ca dupa 1 luna sa plece cu contract in alta tara cu ea.....baiatul???il suna si vb din ce in ce mai rar...saptaman trecuta avenit in tara impreuna cu iubirea vietii s au dus la mc sa vada baiatul care venise cu mama........[bang][bang]





surpriza?????????????a plecat cu nevasta si copilul lor acasa iar pe amanta a lasat o la mc[:D]asa ca ...incurcata viata....ma intreb daca se intalnea cu soacra pleca cu ea????[alcool][alcool]



stai calma si ia decizia care ioti vine bine



stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.web.../user/cosmi1975

#13
adelle6

adelle6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:49

Eu personal nu pot crede ca e copilul lui . Nu vad cum ar fi putut sta departe de el si-nacelasi timp sa creasca copilul altuia . Sunteti casatoriti , dar baiatul tau nu era al lui .In schimb sunt de parere ca o cunoaste de mai mult de doua luni . Poza fetitei ei a pus-o mai ales pt ea ,sa-i faca ei placere .

Curaj si lasa-l sa aleaga ! Mai ales nu fa presiuni, inceaca sa fii calma .

#14
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:52

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975
nu ma mai mira nik....verisorul meu acre e casatorit de 14 ani cu un copil care in septembrie amers la scoala si acre va spun cu mana pe inima ca era viata lui(rar am vazut asa tati)s atrezit acu 8 luni ca s a indragostit......s a intamplat ca la tine...ii povestea ce face cu aia ce fata buna e ce fericit il face ...si intr o zi a luat geanta si a plecat la iubita ca dupa 1 luna sa plece cu contract in alta tara cu ea.....baiatul???il suna si vb din ce in ce mai rar...saptaman trecuta avenit in tara impreuna cu iubirea vietii s au dus la mc sa vada baiatul care venise cu mama........[bang][bang]surpriza?????????????a plecat cu nevasta si copilul lor acasa iar pe amanta a lasat o la mc[:D]asa ca ...incurcata viata....ma intreb daca se intalnea cu soacra pleca cu ea????[alcool][alcool]stai calma si ia decizia care ioti vine binestef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975http://community.webshots.com/user/cosmi1975
[:-)))][:-)))] gaina batrana... [:D]Gabriela"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#15
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:53

cosmi,aici e o problema...
baietelul e doar al ei!
fetita amantei s-ar putea sa fie a lui...sau nu!
el inca nu a plecat,dar si daca nu pleaca o sa-i manance nervii pana se decide ce vrea...
oare asta e viata? sa stai si sa asetpti ca dumnealul sa se decida ce vrea?[alcool]
pt ca,uite flexi il iubeste...si normal....pt ea totul a venit ca un tavalug si a maturat tot ce era echilibru in viata ei[bang]
nu poti asa peste noapte sa zici"gata,sa se duca,ma descurc si fara el!!!"
asa din afara e f usor,dar ce simte ea nu poate fi descris in cuvinte si nici prea usor inteles [alcool]

poate se va intampla la fel..sau poate ca nu!
nu se stie niciodata!



Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#16
cosmi1975

cosmi1975

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.193 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 14:59

ati dedus voi ca e a lui....ce l tinea pana acum langa nevasta???adica cum e acu asa de indragostit cred ca ar fi fost si mai si daca tipa aia ii face copil.......dupa mine nu i copilul lui clar....ce i in capul lui[alcool]



stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.web.../user/cosmi1975

#17
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 15:39

flexi, daca poti, stai pana ia hotararea sa plece sau sa ramana singur. Incearca sa nu-ti schimbi comportamentul in nici un fel, ca sa nu-i dai motive sa plece mai repede. Dar nici nu te ruga de el. Lasa-l sa-si asume responsabilitatea plecarii, sa nu iti reproseze ca a plecat din cauza ta si nici daca ramane sa-ti reproseze ca si-a pierdut "iubirea" tot din cauza ta. Daca poti. Nu il provoca la discutii ca iti pui sare pe rana.



Cat despre ca divortezi a 2-a oara, nu te crampona de chestia asta, stiu fete care au divortat de 3 ori, dar am colege care nu s-au maritat niciodata. Poate ca acum e mai bine ai sansa sa iti refaci viata. Poate mai tarziu ar fi fost mai greu. Poate ca atat cat a fost a fost frumos.



Iar legat de faptul ca prima data ai divortat de paste si acum de craciun, eu cred ca niciodata nu e momentul sa divortezi decat daca tu vrei lucrul asta. Ba e concediul, ba e ziua nu-stiu-cui... etc. Incearca sa nu-ti amarasti sarbatorile cu asta, baiatul tau e sanatos si cred ca pe el il iubesti cel mai mult. [pup]



cosmi1975, [q][q] nu am inteles nimic. Nici cine cu cine a plecat. Eu ii zic fica-mii, ca dupa ce scrie ceva sa citeasca si sa vada daca se intelege. Probabil ca la fel vei zice si tu copilului, nu?



8 ani .... La multi ani!











#18
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 15:47

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975
ati dedus voi ca e a lui....ce l tinea pana acum langa nevasta???adica cum e acu asa de indragostit cred ca ar fi fost si mai si daca tipa aia ii face copil.......dupa mine nu i copilul lui clar....ce i in capul lui[alcool]stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975http://community.webshots.com/user/cosmi1975
stai ca nu-nteleg mai nimic![flo]Gabriela"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#19
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 23 noiembrie 2008 - 18:15

intru totul de acord cu cele spuse de Cristina T...ti-as da aceleasi sfaturi![flo]

Naty
mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!


#20
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 24 noiembrie 2008 - 02:48

Ce sa-si ia sotul in concediu, asa doar ei doi ca porumbeii? Asa ceva nu trece cu bai cu spume, masaje si chilotei roz.
Prioritatea ta tre sa fie copilul, 13 ani e o virsta dificila pt un baiat.
In locul tau as lua copilul intr-un concediu, asa doar noi doi mama si fiu, l-as duce unde ar vrea el, i-as face poftele si mi-as face macar bucuria unui astfel de moment. Mergeti de Craciun undeva deosebit, ia-i si un prieten cu el daca tu crezi ca asa ar fi mai bine. Decit sa stai acasa sa-ti lingi ranile.
Poate ar fi timp de discutii, cine stie daca baietelul e mai matur poate va intelege situatia ta altfel, poate ar accepta al doilea divort cu mai multa usurinta decit iti imaginezi tu. Ar fi o presiune in minus sa stii lucrurile astea. Baietul tau va avea nevoie de tine si tu de el. Trebuie sa fiti o echipa unita.
In rest nu ai ce face. Ai grija de tine si de baiatul tau.


Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -