Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (25)


308 raspunsuri la acest subiect

#21
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 07:51

Mirela, ma bucur ca lucrurile sunt pe fagasul ce bun! Multa sanatate mamei tale iar tu sa te relaxezi ca sa poata veni bebe.

Danangie, eu cred ca sunt multi oameni care chiar nu isi dau seama ca prin ceea ce fac sau spun ii ranesc pe altii. Te rog nu mai pune la suflet si incearca sa te detasezi.

Kalosalina, felicitari!!!! Iti doresc o sarcina cat mai usoara!

Flavia, merci de urari! Vreau sa-ti spun ca atunci cd am citit ce bunatati pregatesti pentru petrecere m-a apucat asa o poftaaa! Am facut si eu o tarta pentru sot, dar nu se compara cu cate feluri ai pregatit tu! Te rog spune-mi cate torturi au fost???Pe cel mare, cu fructe pe el tu l-ai facut???Doamne, esti o gospodina desavarsita! Foarte frumoase pozele! Sa te odihnesti, da?

Cristina Ana, ma bucuri ca te simti mai bine. M-ai distrat cu clatitele, ca sa nu mai spun ca m-ai facut pofta si tu.

Teo2rina, La multi ani pentru sotul tau! Sa fie sanatos si fericit, bineinteles, alaturi de sotia lui!

Catty, te inteleg asa bine, am simtit si eu asta dup ace am pierdut sarcina. Pe mine m-a ajutat faptul ca sora mea are copii, ii iubesc atat de mult (si pe ea si pe ei), asa incat am realizat ca nu pot sa nutresc asemenea sentimente. Sunt sigura ca vom avea si noi copilasii nostri.

Fetelor, eu am inceput de astazi sa lucrez la o firma de aici pe durata verii, asa ca nu prea voi avea vacanta. O sa plecam doar cateva zile in Romania, la sfarsitul lui iunie, sa o botezam pe micuta noastra nepotica. Astept si eu acum sa vad daca vine Cm sau nu. Sper din tot sufletul sa nu vina.

Va pup mult!








Andreea

#22
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 10:16

Cristina-ana -nu m-am descurcat cu pozele cred ca pt ca nu le-am facut publice si m-am lasat pagubasa.Nu stiu daca am ratat sau nu ovulatia,mie mi-a iesit testul pozitiv sambata seara si sambata seara am prestat insa nu duminika si nici ieri,acum nu stiu daca se va prinde,sper din toata inima sa ajung sa va dau si eu aceasta minunata veste.Ma bucur foarte mult ca esti fata cuminte si urmezi sfaturile doctorului,fara efort si plimbari lungi!Ce bine ca nu mai ai contractii durerose,ai sa vezi ca totul va fii bine de data asta,micutul nazdravan din burtica este puternic ca si mamica lui!am ras cand am citit ca ti-ai facut doua clatite!

Pepsi-in primul rand multumim de noul capitol,sper sa fie plin de fete puternice si gravidutze!Sper din suflet sa nu te insele feelingul si sa fie asa cum spui desi ar fi prea frumos sa fie adevarat.ce frumos ati petrecut de ziua lui Dominik,ma bucur ca petrecerea a iesit frumoasa!Ma tot uit la semnatura ta si nu-mi vine sa cred cat de aproape esti de marele moment!!ai trecut prin atatea si uite unde ai ajuns...Felicitari!!am vazut si pozele tale,ce torturi frumoase si cata lumee...sunteti o familie atat de frumoasa!

Teo2rina-as veni cu mare placere la o felie de tort ca eu le am cu dulciurile si sunt tare mancacioasa.bine ar fi sa reusesti sa te lasi de fumat ca nu va fii bine pt bebe luna viitoare,nu?eu sunt nefumatoare.La muulti ani sotului tau si sa faca treaba buna luna ce vine!Sa creasca mare si sanatos!sa aveti o zi frumoasa si sa imi lasati si mie acolo o bucata mare de tort!

IreneCam-imi pare rau ca ai "probleme",nu am mai auzit de metropatie dar sper sa se vindece cat mai repede!am sa incerc sa va pun cateva poze sa vad daca reusesc.Mersi ca te gandesti la mine ca imi tii pumnii,sper sa fie luna asta!

Dan-ny-bine ca ai iesit si ca te-ai simtit bine la gratar.in legatura cu copii mici nici eu nu as putea tine in brate un copilas sau sa vad fara sa am lacrimi in ochi...este un sntiment ciudat,ma bucur pt mamica respectiva dar mi-as fi dorit sa fiu si eu in ipostaza ei...offf....Doamne ajuta-ne sa ni se implineasca acest vis tuturor!

Danangie-ma bucur ca ,cumnata ta i-a spus colegei tale de lucru cum sta situatia!FFoarte bine a facut cel putin acum sa se mai abtina in preajma ta!Incet lucrurile vor reintra in "normal" ai sa vezi!noi suntem aici mereu!

Catty-ceea ce simti e absolut normal,iti spun sincer ca noi am incheiat orice contact cu prieteni care au copii mici,nu e drept fata de ei,stim asta insa conteaza mai mult pt sot cum ma simt eu decat "prietenii"de aiciEu am lacrimi in ochi cand vad copii mici si simt si eu acel gol de care vorbesti!Cred ca asta vom simti pana vom avea si noi un copilas in brate,sanatos!Sper si eu sa nu treaca luna asta fara nici un rezultat pentru ca nu stiu daca mai am putere sa incerc,cred tptusi ca,cateva luni am sa fac pauza!Ma bucur ca ne scrii din nou!

Mirela-bine ai revenit,si mie mi-a fost dor de tine.imi pare rau ca ai vazut atata tristete in jurul tau dar am bucur ca lucrurile intra in ritmul normal ,incet!In legatura cu testele de ovualatie nu stiu daca isi au rostul,mie mi-a iesit sambata pozitiv dar degeaba cred pt ca noi am prestat sambata si nu duminika sau luni cum ar fi trebuit!eu inca sper sa ajungem colege,vom fii atatea fete minunate de aici la odisee!

LauMeli-cum a fost ieri la doctor?sper ca vii cu vesti bune!

Andreea16-iti tin pumnii sa nu vina CM noua luni de zile,asa frumos ar fii!

Chantal-unde esti?ai gasit tratamentul care il cautai?cum mai esti?

Jojo_miha-cum te mai simti,cum decurge sarcina?

Kaloselina-inca o data FELICITARI pentru sarcina mult asteptata,de data asta ai sa vezi ca totul va fii bine!

Cristina26-ti-a pus sotul diploma in rama?cred ca tare mandra e fetita de mama ei!Cu diabetul cum este?ai mai fost la doctor?

Fetelor care sunt gravidutze sa stiti ca pentru voi ma bucur foarte mult,sa nu credeti ca imi faceti rau cand vorbiti despre puiutii din burtika pentru ca nu este asa,stiu prin cate ai trecut si voi la randul vostru,cat de greu v-a fost sa aveti acest semn in dreptul vostru,cat va luptati si voi cu frica!suneti deosebite toate fetele de aici!Eu sunt putin cam trista,nu stiu m-a luat frica asta care nu-mi da pace..Cat de greu v-a fost si va este la toate de aici,cu cat entuziam ne-am vazut toate testele de sarcina pozitive si cum intr-o clipa ne-au fost spulberate visele,cata durere,cata lupta...




SUFLETEL te asteptam



#23
kalosalina

kalosalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.836 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 11:42

Neata fetele!

Ieri nu am mai putut intra ca am avut multa treaba. Nu imi vine sa cred ce multe felicitari am primit!!! Va multumesc din suflet, sunteti niste dragute! Sa va dea Dumnezeu la toate multa sanatate si sa va indeplineasca toate dorintele!

[pup][pup][pup] toate fetele!



A venit Bebica!!!

[gravi]4+



#24
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 15:36

Flavia [pup] mersi mult![flo]

Am vazut pozele,sunt super!Ce bine arata torturile,in special cel mare,chiar ca esti tare priceputa![cool]Tu inca mai mergi la serviciu?Vrei sa nasti pe acolo?[:D]Incearca sa ai mai multa grija de tine si sa te odihnesti putin ca pe urma nu mai ai timp![;)]



Andreea [pup] mersi pt gandurile bune![flo]

Sper din suflet sa nu iti mai vina CM si sa ne dai vestea cea mare.In ce zi esti,ca sa stim cand facem galerie.[:D]



Michelle [pup] incearca sa nu te mai stresezi,daca ati prestat in acele zile sigur s-a prins bebe,si este bine si din 2 in 2 zile.Fii optimista si in curand sigur ne vei da vestea cea mare.



Eu sunt abia Z6 si mai am de asteptat perioada fertila.Desi imi doresc foarte mult,nu pot sa nu fiu realista si sa ma gandesc ca de fiecare data au trebuit sa treaca 4 luni pana s-a prins bebe.Bineinteles ca nu este o regula dar probabil asa sunt eu,raman mai greu insarcinata.[:(] Parca nu mai am rabdare![hop]



Va [pup] pe toate!










Mirela[flo]

Come on baby![copil]

#25
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 17:06

multumesc pentru urarile adresate,dragele mele!michelle,stai linistita, n-am inceput tortul,abia azi ca sotul a venit azi-noapte pe la 2 de la serviciu...asa ca ti-am pastrat.[;)]

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

#26
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 17:52

Buna vreme, dragi fete ! Eu am lipsit cam multisor, ca nu mi-a mers netul [bang][bang][bang], chestie care m-a enervat destul de mult. Bine ca acum s-a rezolvat si am resit sa ma aduc "la zi" cu ceea ce s-a scris intre timp, pe forum.[bis]
Cu problemele mele, incep incet, incet sa le dau de capat. Am fost ieri la medic si cel putin, pana acum, pare ok. Nu mi-a gasit nimic suspect, dar mi-a recomandat un endocrinolog de la Parhon, unde urmeaza sa fac un echo la tiroida, sa vedem cum stau. In alta ordine de idei, mi-a recomandat un echo transvag, care sa-l fac la un medic, care dupa toate informatiile de pe net, pare destul de ok. Astept sa vad care e situatia cu Papanicolau, la care o sa am rezultatul, spre sfarsitul saptamanii. Cam atat, in rest astept sa ajung la medicii recomandati de d-na dr.Ceea ce mi-a placut, a fost faptul, ca e primul medic (si femeie!!!) care imi da nr. de mobil, sa o sun daca am probleme cu programarile la cei doi medici, pentru ajutor in caz de nevoie.[pup]



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#27
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 18:33

Kalosalina FELICITARI !!!!! Sa-ti dea bunul DD, o sarcina usoara si un [bebic] sanatos si frumos !
Pepsi, nu te lasa astia in pace, nici pe ultima suta de metri,offff...Sper ca macar atunci cand intri ca lumea in concediu, sa te odihnesti ca sa fii fresh pentru marea intalnire cu puiul David. Cum a fost la sarbatorirea lui Dominic? Cred ca v-ati distrat pe cinste [batetoba]. [pup]
Michelle, cred ca ai fost taaarre ocupata zilele astea, asa-i? [;)] Si eu cred ca s-a prins BB, asa ca acum asteptam vesti cu doua liniute, in curand, de la tine. [pup]
danangie, daca Liana a luat butoiul si l-a ascuns, sa nu cumva sa te pui tu sa-l cauti, ca noi suntem aici, cu ochii pe tine [grup].Iar colega, las-o in zeama ei, daca atata o duce capul,ca unii oameni, nu stiu ce inseamna sa fii bun si intelegator fata de durerea cuiva din jur. Important e ca tu sa fii bine.[pup]
Liana, ma bucur din suflet ca ai ascuns bine de tot butoiul, ca fetele astea cucuiete, sunt in stare sa fuga imediat langa el....mai bine ca nu mai au unde.Tu cum te mai simti?[pup]
cristina_ana sa stai cumintita si sa nu te tot agiti atata, ca tre' sa ajungi cu bine la 9 luni.[pup]
catty, trebuie sa incerci sa te linistesti, pentru ca faptul ca iti intretii durerea, nu face decat sa suferi si mai mult. Intra si tu mai des pe forum, ca in rest, avem noi grija de tine sa nu te lasam sa te stresezi. Hai, capul sus, fetita, ca vine bine si pentru tine. Ocupa-ti timpul, gandeste-te la faptul ca ai mult de invatat si nu o sa mai ai timp sa te gandesti la altceva. Bafta multa la examene[pup]
blueeyes sanatate multa in continuare, mamei tale si ne bucuram ca o sa fii mai prezenta pe forum.[pup]
andreea16 multa bafta la noul job si sa iti placa ceea ce faci.[pup]
[pup] la toate fetele si numai bine.[flo]

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#28
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 19:11

Lau-Meli [pup] iti multumesc mult pentru gandurile bune![flo]

Ma bucur ca este totul in regula cu tine,nici nu se putea altfel!Cu siguranta si rezultatul la PAP este ok si cu voia lui Dumnezeu va veni si bebe in curand!

Si tu esti un exemplu de optimism pentru noi![cool]






Mirela[flo]

Come on baby![copil]

#29
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 22:24

pepsi, Doamne ce torturi si ce petrecere grozave!si ai un baietel frumos foc!sa fie sanatos,cuminte si destept,sa va bucurati de el si de David!

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

#30
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 00:02

LAU [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] hai ca m-ai facut sa rad!! Bine promit sa nu caut butoiul. De altfel, sunt sigura ca nu l-as fi gasit la cat de bine l-a ascuns LIANA [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]



Azi am vorbit cu doua colege de-ale mele care din pacate si ele au trecut prin aceasta durere. Si tare bine mi.a fost. Mi-am spus offul, ele m-au ascultat, m-au inteles si m-au incurajat. Face tare bine sa vorbesti.



O seara placuta.

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -