Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (25)


308 raspunsuri la acest subiect

#11
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 20:21

Gata, fetelor, mi-am facut si eu, asa rapid, in 10 minute, 2 (doua!!!) clatite!!!![:D] Acuma sunt si eu fericita!



Cristina, [gravi] 29+ si bebe scump [baietel]



POZE

POZE BURTICA SI BEBE



#12
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 20:40

FLAVIA m-ai facut sa zambesc. [flo] Eu de fire sunt mai timida si tac si inghit. Oricum mi-a luat-o cumnata mea(cea mica) inainte....ca Barbara(colega gravida) ii zicea cumnatei mele ....nu stiu eu o vad pe Dana foarte trista....fara chef de nimic. Auzi la ea. E chiar dusa fata asta.Si la care cumnata mea ii zice: pai cum Barbara dar e normal!! Abia a pierdut sarcina, te are sub ochi in fiecare zi, tu ca ii povestesti de copil.....normal ca-i trista si e retrasa!! Acum sa speram ca in viitor chiar sa ma scuteasca.[hia]



CRISTINA imi pare rau de pierdere si te felicit pentru bb din burtik. Pai incetul cu incetul voi incerca sa ma schimb. _Stiu ca daca nu ma ajut eu....nu ma poate ajta nimeni. Sper sa-mi revin cat de curand.Nu as vrea sa-l indepartez pe sot....doar ca mangaierile lui momentan nu le suport....ma fac rigida ca un par [:(]



IRENE [flo] da se pare ca aceasta colega nu-si prea da seama de ceea ce face. E cam dusa cu capul....vorbeste mereu gura fara ea.....e cam needucata din fire. Sanatate si tie si sper sa fie bine.



DAN_NY multumesc de mesaj.....imi pare rau ca te-am speriat....era un mesaj intr-adevar de disperare ca nu mai stiu ce sa fac. Sigur voi incerca data viitoare sa o ignor.....sa nu mai stau unde sta ea.....de fapt nici nu e colega cu mine.....adica ea lucreaza la bucatarie si eu sunt asistenta....dar oricum lucram in aceeasi sectie si deci dam nas in nas tot timpul.[flo]

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#13
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 22:02

dan_ny,draguta,ce ne facem?[fum]sper sa rezist![pup]
irenecam, sper sa treaca repede problema (din pacate nu ma pricep deloc).cat dureaza tratamentul?[pup]
cristina, da este ziua sotului si,ce sa fac, intarzie la serviciu si eu fac ture pe langa tort?!... multumim de urari tare mult! pofta buna la clatite si stai cumintica in pat![pup]

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

#14
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 22:59

Buna seara dragele mele,
Nu am mai avut timp sa mai intru pt ca am inceput ultima sesiune si luna viitoare am licenta. Pe de alta parte incerc sa ma desprind de toata durerea acumulata si sa ma redresez. Nu pot insa, ori as incerca sa fac. CM-ul meu deja a ajuns la 34 de zile, desi in mod normal era de 27. In mintea mea aia proasta am sperat ca e de bine, de parca am eu ceva special sa raman in fiecare luna, dar testele facute m*au adus cu picioarele pe pamant. Simt ca cedez psihic, desi incerc sa fac pe viteaza si joc teatru de fata cu toata lumea. In sufletul meu simt ca mor cu fiecare zi ce trece. Nu mai am forta sa vorbesc cu sotul meu despre ceea ce simt, pt ca nu are rost sa il stresez si pe el mai mult decat e necesar. In plus stiu ca daca eu sunt linistita si nu fac crize, el e si mai linistit. Aseara am simtit ca mor, Azi e ziua mamei si a sarbatorit-o aseara la un gratar. La un moment dat a aparut fata unor colegi de-ai mamei cu baietelul ei de 1 an si 9 luni si toata lumea a inceput sa se joace cu el. Pur si simpku nu am putut suporta sa le vad pe mama si bunica mea jucandu-se cu copilul si am plecat in graba. Imi venea sa urlu si sa scot din mine toate frustrarile si durerea. Cred ca am ajuns de la o extrema la alta. Nu mai suport sa vad copiii altora si fug cat ma tin picioarele. E cumplit sa incepi sa te simti gol pe dinauntru. Acum doar sper sa vina o data ciclul si sa stiu ca si luna asta este pierduta.
Cam astea sunt noutatile mele. Sper din tot sufletul ca sunteti bine toate si ca visele voastre vor prinde aripi curand.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"



#15
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 23:24

Buna fetele mele dragi!Mi-a fost asa dor de voi![flo]

In sfarsit se pare ca lucrurile intra pe fagasul normal,multumesc lui Dumnezeu![ruga]A fost o perioada tare grea,foarte multe emotii si un stres enorm.Am vazut atata tristete in spital...foarte multe fete tinere cu probleme,cu chisturi...cu sarcini pierdute,offf!!!



De acum promit ca nu o sa mai lipsesc de pe forum![:D]

Trebuie sa citesc din urma ca vad ca ati fost foarte harnicute[cit]



Luna aceasta am sa fac si eu teste de ovulatie poate reusim sa-l prindem pe bebe cel mult asteptat.Incerc sa nu imi pierd speranta desi recunosc ca uneori ma gandesc cat va dura pana voi fi din nou insarcinata!



Va [pup] pe toate si revin![;)]






Mirela[flo]

Come on baby![copil]

#16
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 23:36

catty,chiar ma intrebam ce mai faci,desigur,banuiam ca nu prea grozav.si eu am senzatia asta efectiv de turbare cand vad un copil.de fapt nu copilul in sine ma face sa simt asa,ci atmosfera de fericire din jurul lui.[pup]si-ti doresc liniste multa si bafta la examene!

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

#17
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 00:46

CATTY stiu e tare rau cand nu mai reusesti sa iesi din aceasta stare.....azi si eu am scris asa in semn de ajutor ca si nici eu nu mai puteam. Eu din fericire copiii cei mici nu ma intristeaza.....doar gravidele. Am o finuta de 1 an.....face un an peste 2 zile. Tot atunci ii voi taia motul. E asa de draguta si ma iubeste mult. Sper de tot sa reusesti sa te reprinzi.

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#18
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 01:07

mirela,ma bucur ca ai revenit,sper ca e bine mama ta.[pup] pentru ea si pentru tine si bafta multa, sa se prinda bebe luna asta!

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

#19
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 01:28

Michelle [pup] ce super ca ti-au iesit testele de ovulatie pozitive![cool]Sunt sigura ca ai profitat din plin de aceste zile si ca bebe s-a prins!Iti doresc din inima sa fii gravi luna acesta si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!Trebuie sa ne pregatim de pe acum de galerie!



Cristina [pup] ma bucur ca esti mai bine si mai increzatoare.Ai sa vezi ca totul va fi bine si vei naste la termen un baietel sanatos si la fel de frumos ca mama lui.[il]Ai incredere,Dumnezeu e mare!

Flavia [pup] esti o gospodin adesavarsita!Cata energie ai sa le faci pe toate!Poate ne pui si pozici![;)]

Doamne,esti in 37 de saptamani,ce putin mai ai si iti tii puiul in brate,sunteti o familie minunata,felicitari!

Liana [pup] in mod normal cm trebuie sa vina in maxim 45 de zile dar la mine a venit la 8 s de la chiuretaj.[:0]Acum vad ca s-a reglat.Nu-ti face griji, ca va veni.

Laura [pup] ce mai faci?Creste burtica?Abia astept sa ne pui poze!

Danangie [pup] imi pare foarte rau ca suferi asa!Intelegem perfect fiecare dintre noi ce simti.

Ai sa vezi ca dupa ce iti vine primul cm dupa chiuretaj o sa incepi sa iti faci calcule si timpul va trece mai repede.

Teo [pup] imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta.Nu te descuraja,o sa reusim noi sa ajungem la odisee!Capul sus!

Catty [pup] stiu cat de greu iti este dar incearca sa nu iti pierzi speranta,sigur Dumnezeu are pregatit ceva frumos pentru tine.Multa liniste sufleteasca iti doresc!



Kalosalina [pup] felicitari!!!Bravo,ai reusit![bis]Iti doresc sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!



Va [pup] pe toate!Noapte buna!






Mirela[flo]

Come on baby![copil]

#20
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 22 mai 2007 - 04:13

gata. am pus poze fetelor, cine vrea sa le vada!



teo, la multi ani sotului!



caty, imi pare tare rau draguto sincer! la multi ani mamei tale, si mie imi era ciuda ca aveam o prietena care era gravida cu mine, si citeva luni nu am putut s-o vad, apoi, a fost ca o terapie!, mi-a prins bine s-o vad, cu copii nu aveam treaba, doar bebelusii ma deranjau, dar a trecut si asta!



mirelush, ma bucur sa-ti vad din nou zimbetul pe buze!merci draguto, am pus poze, te astept cu vesti bune, ma bucur tare mult ca mama ta a scapat cu bine!



laura, nu pui si tu o poza de la eco in albumul comun? si celelalte gravidute?



cristina, imi pare rau ca ti-am facut pofta, nu te uita la poze sa nu ai pofta mai mare! sa-ti fie de bine clatitele, acuma tu mi-ai facut pofta!



o saptamina buna sa aveti !



Flavia [gravi]37+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004

albumele de familie


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -